CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Koronavirus

Go to page : 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 1 / 50.]

1Koronavirus Empty Koronavirus sri vel 26, 2020 5:32 pm

Optimyst


Optimyst
Mlađi forumaš
Upravo je jezivo kako pojedini domaći portali i tiskani mediji namjerno i sustavno šire paniku nekoloko zadnjih dana , pri tome prvenstveno mislim na Jutarnji list-sramotno.
Što se samog virusa tiče-oprez da , ali panika je nepootrebna jer je bolest usporediva sa jačim oblikom gripe od kojega smrtno stradavaju stariji i ljudi oslabljenog imuniteta.

MariMar likes this post

2Koronavirus Empty Re: Koronavirus sri vel 26, 2020 5:50 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Nemam sto nadodati Smile

3Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet vel 27, 2020 3:53 pm

tendre poison


tendre poison
Forumaš/ica
Meni je zanimljivo promatrati kakve su ljudi ovce Very Happy

4Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet vel 27, 2020 4:07 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Neki roditelji već vode djecu na odjel za infekcije Udarac Takvi roditelji su odavno trebali potražiti pomoć kod psihijatra, a dijete ostaviti nekom kompetentnijem da ga čuva dok se oni liječe.

5Koronavirus Empty Re: Koronavirus uto oľu 03, 2020 12:16 pm

Macaklin


Macaklin
Forumaš/ica
Slažem se s tobom Beta, ali mogu i razumjeti. Jbg, svi principi padaju u vodu kad dijete bolno plače.

6Koronavirus Empty Re: Koronavirus uto oľu 03, 2020 12:23 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Bilo je na Fejsu: virus je samo način da se skrene pozornost s Drugog svjetskog rata. Very Happy

7Koronavirus Empty Re: Koronavirus sri oľu 04, 2020 2:16 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ovako se svijet bori protiv Koronavirusa. Laughing Video je iz Kolumbije, kada je bila frka sa svinjskom gripom. Lik ne zna staviti masku na lice. Udarac

8Koronavirus Empty Re: Koronavirus pet oľu 06, 2020 1:53 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Dr. sc. IGOR RUDAN:
KOLIKA JE, ZAPRAVO, STOPA SMRTNOSTI OD COVID-19?

Središnje pitanje vezano uz epidemiju novog koronavirusa i bolesti COVID-19, koje je pokazalo svu dubinu nerazumijevanja epidemiološke struke u javnosti i medijima, jest pitanje: koliko je, zapravo, smrtonosan novi koronavirus, kao i je li gori od teže gripe ili ne?

Od samog početka ove pandemije ima ljudi koji tvrde da je novi koronavirus bolest koja je blaža i manje opasna od gripe, ali i onih koji govore da je znatno opasniji od gripe. Neki mediji, u svom potpunom nerazumijevanju ovoga pitanja, počeli su objavljivati da je novi koronavirus "čak i 20 ili 30 puta smrtonosniji" od virusa gripe.

Danas je ovo središnje pitanje napokon eksplodiralo i u svjetskim medijima, jer je WHO objavila "da je oko 3.4% zaraženih umrlo". To medijima i javnosti zvuči zastrašujuće, iako sam u "Nedjeljom u 2" pokušao objasniti zašto to još uvijek nije zastrašujuće, kao i zašto niti brojka od 7% ne bi trebala biti zastrašujuća za sve nas, te zašto čak ni takva stopa ne bi uzrokovala bitno više smrti nego gripa. Ova objavljena stopa je dvostruko manja od 7%, što je, znači, čak i dobra vijest.

Na istom tragu kao i ja nedavno u "Nedjeljom u 2", danas se javno oglasio i predsjednik SAD-a, Donald Trump, koji je rekao kako je broj kojeg je objavila WHO "pogrešan". Rekao je da je razgovarao s ljudima koji o tome nešto znaju i da je njegov dojam da je taj broj svakako ispod 1%, ako ne i znatno manji. To sam točno i ja rekao u emisiji kod Ace - dao sam konzervativnu procjenu na 0.5 do 1%, uz mogućnost da bude i bitno manji.

Vidite kako je život nepredvidiv - danas sam javno ujedinjen u mišljenju s Trumpom, a naizgled protiv WHO-a. Iako samo naizgled, jer vidjet ćete da su i Trump i WHO u pravu, svatko na svoj način. To će vam pokazati i koliko je, zbog nerazumijevanja ove struke, medijima danas teško pratiti što se zapravo zbiva.

Iako sam mnoge od ovih razmatranja čuvao za svoj intervju u nedjelju za Nenada Jarića Dauenhauera, razvoj događanja u svijetu tjera me da neke dijelove svog intervjua ubrzano objavim ovdje, u najkraćim crtama. Dakle, najprije trebate znati da se u počecima svake virusne epidemije virus još uvijek muči skočiti na ljude, pa će birati one s oslabljenim imunološkim sustavom, koji će ga teže odbaciti. Zbog toga su prvi pacijenti nerijetko ljudi koji su ili stariji, ili već imaju neke bolesti koje ih čine ranjivijim. Oni završavaju u bolnici, gdje u tom trenutku nitko ne sumnja na epidemijski potencijal njihove upale pluća.

Zatim se od njih zaraze drugi bolnički pacijenti, a i poneki zdravstveni djelatnici. Ovi potonji zatim bolest prošire i na ostale pacijente u bolnici - vrlo osjetljive ljude, starije, bolesnike koji se liječe od teških bolesti. Zbog tog razloga je u početku udio umrlih među svim oboljelima jako visok. Tako je počelo u Wuhanu, a potpuno jednako i u Italiji - umirali su zaraženi po bolnicama, pretežno vrlo stari i bolesni ljudi.

U međuvremenu, virus se počeo širiti i među općom, tj. izvanbolničkom populacijom. Zaražavao je mnoge ljude koji su inače zdravi, te im se sve bolje prilagođavao. Velik broj tih ljudi mislio je da ima prehladu, gripicu, a možda i težu gripu, koju je preležao kod kuće ili je jednostavno prehodao. Samo oni rijetki koji su se s temperaturom i simptomima borili dulje od 8 ili 9 dana tražili su pomoć u bolnici u Wuhanu. To je stoga što u Kini tipično ne postoji primarna zdravstvena zaštita i obiteljska medicina kakvom je mi poznajemo, već postoje goleme bolnice u njihovim ogromnim gradovima poput Wuhana gdje se oboljeli javljaju izravno.

S obzirom da je u Wuhanu u vrijeme početka epidemije bila i sezona prave gripe, kao i da se pročulo da se u bolnicama nešto čudno događa i da ljudi masovno umiru, razumije se da su mnogi s koronavirusom ostajali doma, ne želeći ići u bolnicu testirati se na koronavirus, kad je tamo naizgled vrlo smrtonosta epidemija.

Epidemija je u početku izgledala još i opasnijom jer je stvorila velik pritisak na jedinice intenzivne skrbi, koje su ovu zarazu dočekale nepripremljene, pa svi teško oboljeli nisu mogli dobiti intenzivnu skrb i to je dodatno povisilo stopu smrtnosti u početku epidemije. Zato su Kinezi i krenuli graditi brzo nove bolnice - kako bi tamo imali dovoljan kapacitet za pružanje intenzivne skrbi, te kako bi makli zaražene od ostalih teško oboljelih, koji su najrizičniji da i umru ako se zaraze. Temeljem ovih navoda, treba shvatiti da je UKUPNI broj zaraženih od COVID-19 u Wuhanu bio puno veći no što zdravstvene statistike POTVRĐENO zaraženih to pokazuju.

Naime, POTVRĐENO zaraženi su samo oni oboljeli od koronavirusa koji su na kraju morali doći u bolnicu i tamo su bili testirani. Oni ni po čemu nisu reprezentativni, i njihove stope smrtnosti ne može se preslikati, čak niti na populaciju UKUPNO zaraženih od koronavirusa u Wuhanu, a kamoli na cjelokupnu populaciju Wuhana - tj., zaražene i nezaražene. Zbog toga, potpuno je pogrešno gledati na internetu broj potvrđeno zaraženih i broj umrlih, pa dijeliti broj umrlih s brojem potvrđeno zaraženih i izvlačiti iz toga bilo kakve zaključke.

Naime, pritom su potpuno pogrešni i brojnik i nazivnik. Čak i smrti u brojniku su pogrešne, jer ako pratite potvrđeno zaražene i umrle u "realnom vremenu", tj. dan po dan, razumije se da jako puno zaraženih još uopće nije imalo šansu ozdraviti ili pak umrijeti. Ljudi na intenzivnoj njezi umirat će još danima, tjednima, možda i mjesecima, pa će vam se zbog toga broj umrlih u brojniku vremenom povećavati na onaj broj zaraženih koji do danas već imate. Time vaša stopa smrtnosti "umrli kroz potvrđeno zaraženi" neće onda više biti 2% ili 3%, nego može vremenom rasti, možda i na 7%. Zbog toga reći da je "3% ili 4% do sada potvrđeno zaraženih umrlo" zapravo nije pogrešno samo po sebi, a to je WHO učinila.

Ali ono što je propustila učiniti jest reći koliko je ta stopa smrtnosti među POTVRĐENO zaraženima potpuno nereprezentativna za stopu smrtnosti među UKUPNO zaraženima, koja je znatno, znatno manja. Ne bi me, kao epidemiologa, iznenadilo da je 10 puta manja. Zapravo, ne bi me iznenadilo čak ni da je i 50 puta manja. A to bi je učinilo MANJE smrtonosnom i opasnom čak i od obične gripe.

Ali, s obzirom da je virus nov i nepoznat, moram dopustiti i mogućnost da je nešto opasniji, te da je stopa umrlih među potvrđeno zaraženima možda samo 3-5 puta manja od stope umrlih među ukupno zaraženima. Jedino što sam sasvim siguran jest da broj POTVRĐENO zaraženih sigurno nije jednak broju UKUPNO zaraženih u Wuhanu. A trenutne ukupne svjetske brojke za COVID-19 su i dalje u velikoj većini slučajeva određene onime što se događalo u Wuhanu u početku epidemije, jer više od dvije trećine slučajeva u svijetu čak i na današnji dan još uvijek potječe iz Wuhana.

Zato sam u emisiji "Nedjeljom u 2" već objasnio da nam stopa smrtnosti među POTVRĐENO zaraženima nije toliko važna, već bi trebalo znati stopu smrtnosti među UKUPNO zaraženima. Nju, međutim, nitko trenutno ne može znati, jer bi za to trebalo provesti testiranje među nasumično izabranih barem 10,000 ili još bolje 100,000 stanovnika Wuhana, pa onda otkriti prisutnost protutijela protiv koronavirusa, i po tome bismo znali koliki udio ljudi ga je prebolio, a da se nikada nije javio liječniku.

Te studije do sada nitko nije proveo, jer zdravstveni sustav bio je preokupiran dijagnozom koronavirusa po bolnicama i mučio se čak i s time. Sada je poznato da tijekom nekih dana epidemije, dok se razbuktavala, nije bilo dovoljno testova za sve koji su se javljali sa simptomima. Zbog svega navedenog, predsjednik SAD-a Donald Trump ima najvjerojatnije pravo kada kaže da je taj broj svakako manji od 1%, a vjeruje da bi mogao biti i puno manji od 1%. Sve što znamo o epidemiologiji i prethodnim pandemijama govori nam da bi doista trebalo biti tako.

Stoga bi ova nova bolest i dalje, temeljem svih raspoloživih podataka, mogla biti lakša od obične gripe i odnijeti manji broj žrtava - možda čak i znatno manji. U emisiji "Nedjeljom u 2" objasnio sam i nekoliko dodatnih razloga zašto se nikakav stvaran postotak umrlih među svim zaraženima, bio on 1% ili 0.1%, ne bi trebao projicirati na cjelokupno stanovništvo neke države kako bi se procijenio moguć broj žrtava.

Prvi razlog je što virus zahvaća pretežno stariji dio stanovništva, pa se ta stopa, kad je jednom budemo znali - a trenutno je nitko ne može znati - može projicirati na stariji dio, ali ne i na mlade i djecu, jer njihove su stope još i znatno manje.

Drugi razlog je što se neće svi zaraziti. Virus neće uspjeti zaraziti baš svakog od nas zbog naše zemljopisne raštrkanosti u mnoga manja mjesta i naselja, a u velik broj njih nikada neće ni ući nitko zaražen. Tome će dodatno pridonijeti i protuepidemijske mjere i izolacija oboljelih.

Zatim, kako se ljudi budu zaražavali i ozdravljivali, stjecat će imunost na virus, pa će virus imati sve manji broj ljudi na koji može skočiti. Time će u nekom trenutku broj novih osoba koje će svaki već zaraženi moći dalje zaraziti pasti na manje od prosječno 1, pa će epidemija samu sebe ograničiti i zaustaviti. To i jest razlog zašto cijepimo - kako bismo onemogućili virusu, ako i zarazi nekog necijepljenog, da ima brojne opcije na koga dalje skočiti, jer ljudi će već imati imunitet na njega i odbaciti ga pokuša li ući u njih. Mnogi procesi u prirodi su samo-ograničujući na sličan način - i šumski požari, i padovi burzi, i epidemije.

Ali, najvažnija pozitivna stvar kojoj se svi nadamo jest da će koronavirus biti sezonski virus, kao i njegovi rođaci, te će nestati s toplijim vremenom i promjenama u prirodi koje donose kasno proljeće i ljeto, kao što tada nestaju i prehlade, koje koronavirusi također izazivaju.

Znači, zaključno: brojka WHO od 3.4% je broj umrlih među svim POTVRĐENIM zaraženima. Potvrđeni zaraženi su, pak, podskup NAJTEŽIH mogućih pacijenata, koji imaju najgoru moguću prognozu. Kolika je stvarna stopa smrtnosti među SVIM zaraženima, to još ne znamo, niti možemo ikako znati, jer za to će trebati provesti posebne studije. No, prema svemu što znamo o epidemiologiji, ta brojka morala bi biti 0.5 do 1%, a možda i znatno manja, baš kako sam i rekao u emisiji Nu2.

Razlog zašto se čini da je u Italiji ta stopa jako visoka jest što se i tamo bolest najprije širila po bolnicama malih naselja, potpuno nepripremljenih na epidemiju, i među starijima pod većim rizikom da umru ako se zaraze. Među prvih stotinjak oboljelih u Italiji, gotovo svi su bili stariji od 60 godina i imali podliježeće bolesti. Zato se stopa smrtnosti tamo i čini tako visokom, ali ona jednostavno nije reprezentativna za cijelu populaciju. Štoviše, vrlo sličnu, ako ne i goru štetu učinila bi im i obična gripa.

Uvijek nastojim naći i nešto dobro u svemu lošemu što se trenutno događa. Ako bi išta dobro moglo proizaći iz ove "infodemije", to je da će ljudi napokon shvatiti koliko je gripa opasna bolest i početi se cijepiti protiv nje. U svakoj godini dana, gripa ubije između 250,000 i 650,000 ljudi u cijelom svijetu. U Kini, koja je jedna šestina cijelog svjetskog stanovništva, broj smrti od COVID-19 mogao bi se, zahvaljujući Karanteni Wuhan, zaustaviti na ispod 5,000. Znači, ako i svi ostali sada primijene njihove mjere, broj umrlih od COVID-19 mogao bi biti najviše 6 puta veći, tj. do 30,000.

To je deset puta MANJE smrti od gripe, a ne 20 puta više. Na žalost, mnoge zemlje neće biti u stanju slijediti primjer Kine i imat će znatno više smrti, ali i dalje usporedivo s gripom. Ali, da bi se to razumjelo, treba nešto i znati, a previše ljudi koji o ovoj temi pišu, na žalost, ne znaju dovoljno o njoj. Evo zato jednog dobrog članka iz Vox-a koji je sasvim korektan u obradi ove teme i preporučujem ga svima.

Slobodno ovo shareajte, prenosite, objavljujte, pokušajmo obrazovati ljude o ovom problemu, jer ako je koronavirus već sedam puta skakao na ljude, vjerojatno će skočiti i osmi put, pa da onda barem nešto naučimo iz ove kako bismo bolje razumjeli neku buduću.

9Koronavirus Empty Re: Koronavirus sri oľu 11, 2020 6:29 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Novinari su presretni da se Kronovisu od sada zove pandemija. Prvo je cnn objavio da će to zvati pandemijom tako da im članci budu što čitaniji. Sada im ide im u prilog što je svjetska zdravstvena organizacija objavila da će se koronu zvati pandemijom.  

[You must be registered and logged in to see this link.] je da je od raka u 2017 godine umrlo od 9.6 do 9.7 milijuna ljudi , novinari nisu proglasili nikakvu pandemiju. iako bi novinari na isti način mogli raditi paniku zbog raka.  
Znam, neki će reći rak i kronovirus nisu iste bolesti, pošto je kronovirus je zarazan, a rak nije zarazan.

Kada bi novinari morali istražiti uzrok tolikih smrti našli bi se na odstrelu. Velika većina oboljelih od raka zapravo dolazi iz zemalja sa boljim životnim standardom ( kako je navedeno u članku na koji sam dao link ) Onda bi morali iznijeti podatke zašto ljudi u razvijenim zemljama umiru od raka? Naravno novinari se ne žele baviti ovom temom jer bi na kraju ispalo da ljudi umiru zbog loše hrane, to jest hrane koja je tretirana sa različitima sredstvima da bolje raste, pa do onih sredstava koji hranu održavaju što duže svježom.

10Koronavirus Empty Re: Koronavirus sri oľu 11, 2020 7:06 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Nemoj pisati o onome što ne znaš. Poznato je razmjerno malo uzročnika raka, ponajprije cigarete, alkohol, otrovi, ionizirajuće zračenje, lijekovi... Prehrana nije dobro istražena, barem ne toliko da se utvrde stroge uzročno-posljedične veze. Svi se slažu da konzerviranu i prženu hranu nije dobro jesti, ali nije pravilo da ćeš od nje dobiti karcinom. Kada bi stvari bile tako jednostavne, nitko od raka ne bi umirao. A umiru - umiru djeca, bivši sportaši, ljudi koji ne piju i ne puše. Štošta je stvar genetike, stresa, raznih infekcija i kroničnih bolesti...

Prevencije radi, dobro je paziti na tjelesnu težinu. Pretilost nikako nije poželjna. Dobro je i hodati, trčati, baviti se sportom... No neće te spasiti organski uzgojena salata ako svako jutro popiješ pola litre rakije.

Novinari eventualno mogu pisati o tome. Ali ne mogu znati ono što ne znaju ni liječnici.

11Koronavirus Empty Re: Koronavirus sri oľu 11, 2020 8:40 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zato kažem neka naprave frku oko tog raka, pošto  je od raka umrlo skoro ( sada ću malo nategnuti brojku )   10 milijuna ljudi u godinu dana. Ja sam kao laik naveo moguće razloge zašto ljudi umiru od raka.
Mogao sam navesti još sto drugih razloga, kao što je na primjer da se rak dobiva zbog zračenja iz mobitela i antena za mobitele. Uopće nije bitno, pošto sam ja laik što se toga tiče. Postoje ljudi sa viskom školama  koji istražuju uzrok i posljedice, pa ajmo njih pitati.

A ne da mi jedan novinar sere mjesecima o onom što nemaju pojma. Neka se drže informiranja i samo informiranja!  A ne da pišu isto što sam ja napisao u prošlom postu. Pa onda dođe sto ljudi poput tebe da me korigira jer ne kuži što sam htio reći.  Wink

12Koronavirus Empty Re: Koronavirus sri oľu 11, 2020 9:13 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Kužim ja tebe, ali pišem iz druge perspektive. Čim tkogod zucne o zatrovanoj hrani, odmah se nakelji zilijun stručnjaka koji znaju sve o karcinomima, osobito o tome kako ih, za dobru lovu, liječiti. A pacijenti su ugrožena skupina, kao što je ugrožen svatko kome život visi o koncu. Zato je u startu najbolje presjeći bajke o čudesnom limunu, čarobnoj gravioli, božanskoj imeli; općenito o superzdravim namirnicama koje su, eto, svuda oko nas, no mi ih glupani ne vidimo.

Liječnici oduvijek istražuju biljke. Travarstvo je najstarija metoda liječenja. Zilijun lijekova sintetizirano je zahvaljujući narodnoj medicini. No rak nije jedna bolest, to je stotinu različitih bolesti. Karcinomi su drukčiji od sarkoma, limfoma, melanoma, glioblastoma... Prognoze i ishodi mijenjaju se ovisno o tome koji je organ zahvaćen, u kojoj je fazi novotvorevina, koliko je pacijent snažan tjelesno i duševno..., i sve to bez ikakvih pravila.

13Koronavirus Empty Re: Koronavirus sri oľu 11, 2020 11:08 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
I to me vrača ne temu da je od raka umrlo 9.6 milijuna ljudi u samo jednoj godini. Koji je uzrok toliko oboljelih i umrlih od raka se uglavnom ne zna. Kažeš nije od hrane, jer ta strana je nije dovoljno istražena, da bi se moglo samo hranu smatrati odgovornu za rak, i tu imaš pravo. Ali ipak je umrlo 9.6 milijuna ljudi u samo 12 mjeseci, ali frke nema, niti se o tome piše u novinama kao o koroni. Samo u Americi je od obične gripe umrlo u jednoj godini 70 000 tisuća ljudi. Pa opet nema frke što se tiče "obične" gripe.

14Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet oľu 12, 2020 12:22 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Onkolog [You must be registered and logged in to see this link.] veli: "More than 40 years after the war on cancer was declared, we have spent billions fighting the good fight. The National Cancer Institute has spent some $90 billion on research and treatment during that time. Some 260 nonprofit organizations in the United States have dedicated themselves to cancer — more than the number established for heart disease, AIDS, Alzheimer’s disease, and stroke combined. Together, these 260 organizations have budgets that top $2.2 billion."

Samo NCI potrošio je 90 milijardi dolara na istraživanje raka i traženje lijeka. A to je jedna od stotinu organizacija širom svijeta. Velik dio zaklade Billa Gatesa također odlazi na to. Kad je riječ o raku, nema razloga za osvješćivanje puka. Odavno se zna da kardiovaskularne bolesti i rak ubiju najviše ljudi na planetu, tako je već desetljećima. Da se to promijeni, trebao bi nam znanstveni pomak ravan otkrivanju nadsvjetlosnog pogona. Od kojega smo još daleko, naprosto zato što svaki put naletimo na zid.

Što više znam o tome, sve sam uvjereniji da lijek nikada nećemo naći, iako sam po prirodi optimist. Bliži smo tomu da rak donekle kontroliramo, da pacijentu omogućimo "suživot" s tim govnom.

15Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet oľu 12, 2020 1:28 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Nekako ja ne vjerujem tim ljudima koji su cijeli zdravstveni sustav podredili profitu, posebno kada još navedu, fighting the good fight. Primjera radi, neki lik u Americi je poskupio dozu inzulina na oko 450 dolara, ljudi umiru jer nemaju novca da plate inzulin. Izumitelj inzulina Frederick Banting je odbio patentirati to cjepivo i tako profilirati. Takvih ljudi danas nema, istjerali su ih pohlepnici koji su stavili monopol na inzulin u Americi. [You must be registered and logged in to see this link.]

To je samo jedan primjer kako iskorištavaju bolesne ljude i zdravstveni sustav. Možemo se unedogled tako nabacivati sa primjerima kao da igramo tenis. Ti meni navodiš svoje podatke, ja tebi navodim svoje podatke. Ako je nešto "službeno" navedeno, zar zaista misliš da je to točno? U svijetu gdje vlada cenzura, gdje su doslovce uveli kazne za one ljude koji pišu istinu. Kao da živimo u komunizmu. I to radi Amerika koja slovi za najveću demokraciju na svijetu. Dok sa druge strane novinari šire paniku, i rade što im volja bez posljedica sve dok ono što pišu paše onima gore.

Kažem da bi stručnjaci trebali dati svoje mišljenje o svemu tome, bez da im nad glavom vise ljudi željni profita. Onda bi tek vidio što je istina a što je laž. Dok se to ne dogodi imat ćemo za stručnjake novinare i njihovu verziju istine. A kada bude trebalo onda će pitati nekog stručnijeg, koji će reći samo ono što odgovora onima koji ga plaćaju.

16Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet oľu 12, 2020 4:05 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Evo ti pa računaj, [You must be registered and logged in to see this link.] ne laže - National Cancer Institute na godinu dobije više od pet milijardi dolara. Rak se tamo proučava najmanje četiri desetljeća. Najmanje. Uzmimo da pola novca troši na istraživanja. 2,5 milijardi puta 40, to je sto milijardi dolara.

Meni je savršeno jasno da je tebi lakše živjeti u svijetu YouTube-filmića i teoretičara zavjera, ali nikakve urote ovdje nema. Lijek ne postoji i neće ga biti desetljećima još. To je istina, i nije lijepa. Ali jebiga, takva je.

17Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet oľu 12, 2020 8:34 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
 Neka istraživači bolesti budu neovisni od farmaceutskih kompanija i od proizvođača medicinske opreme. Onda neću imati pravo ništa reći na ovu temu.

Evo ti što rade senzacionalistički " novinari" Umjesto da pitaju stručnjake o virusu, da bar tako pokažu da im nije stalo brze zarade, oni pitaju nogometnog trenera o virusu. Trener je pametan pa im nije išao na ruku, nego im je dao korektan odgovor.

18Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet oľu 12, 2020 2:49 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Klopp je pametno odgovorio, slažem se. Ali ovdje je promašio metu: poznate ljude oduvijek pitaju za mišljenje, ne zato što je njihovo mišljenje relevantno nego zato što čitatelji žele znati što o nekom fenomenu misle njihove obožavane zvijezde. Radoznalost je posrijedi, a ne eventualna upućenost ili stručnost. Mediji tako funkcioniraju - ljudima daju ono što ljudi žele čitati. Jako je naivno misliti da mediji išta kreiraju ili da ikoga odgajaju. Ako zaviriš u statistiku portala i vidiš da se najviše klikaju tekstovi o astrologiji, primjerice, sigurno nećeš zvati vrhunskoga političkoga komentatora da ti napiše esej o Bliskom istoku. U tome je sva mudrost. Nisam jednom slušao prijatelje i kolege kako se žale da im članak o genijalnoj, velikoj pijanistici ima pet klikova, a tekst o pijanoj polugoloj posvuduši petsto. I to za pola sata, a ne za cijeli dan.

19Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet oľu 12, 2020 3:40 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
ja sam iz pouzdanih izvora iz vrha vladajuće partije čuo da će plenki za 48h objaviti da zagreb ide u karantenu

a ništa - pravac njemačka

20Koronavirus Empty Re: Koronavirus čet oľu 12, 2020 5:13 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Joks je napisao/la:ja sam iz pouzdanih izvora iz vrha vladajuće partije čuo da će plenki za 48h objaviti da zagreb ide u karantenu

Ljudi se već sada ponašaju kao da je proglašena, u gradu je krkljanac.

Jesi li išao u nabavu? Kupio toaletni papir i ostale ključne potrepštine? Very Happy

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 50.]

Go to page : 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Similar topics

-

» Koronavirus

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.