CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Međunarodna tolerancija

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Međunarodna tolerancija Empty Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 11:57 am

Kjara


Kjara
VIP Član
U Karlovac je stigla prva, od 10 izbjegličkih obitelji iz Sirije, radi se o bračnom paru s četvero djece. Dobili su stan, a kako su neko vrijeme boravili u HR, djeca su poprilično savladala i naš jezik i upisana su u naše škole.


No mnogo je različitih stavova i osjećaja prema ovoj temi.

Kako vi sve ovo doživljavate?

Osobno smatram da treba poštivati sve ljude bez obzira na sva moguća obilježja koja su ionako stvorena umjetno.
I ne mislim da imam pravo mrziti, vrijeđati i omalovažavati druge samim tim što ni sama to nisam nikada doživjela isto.
Nadam se da će mladost biti puno tolerantnija i da će sve više ljudi shvatiti da je u različitosti bogatstvo.

2Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 1:32 pm

daidza


daidza
VIP Član
kod mene u gradu/na poslu nema otkud nema ljudi

i sad, dobro je to, razlicitost upoznavanje drugih kultura itd itd

a opet, sa sobom to nosi i puno problema, puno kriminala i stranih obicaja na koje se svi moraju privikavati i donekle osjecaj nesigurnosti

jer, ne dolaze svi otvorenog uma vec dosta useljenika ocekuje da ce se drugi morati prilagoditi njima a ne oni novoj sredini

mozda je glupo da ovo kazem jer i sam sam useljenik i na puno stvari mi se tesko priviknuti ali tako je

MariMar likes this post

3Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 1:51 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Ali ne rade samo useljenici problem... da se jednostavno izrazim, u svakom žitu ima kukolja.

4Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 1:54 pm

daidza


daidza
VIP Član
naravno, ima krasnih ljudi koji su morali ili zeljeli iseliti i sad su krasan dodatak novoj sredini

isto tako ima i domacih koji su kreteni, uz neke razlike vecinom su ljudi po tom pitanju svigdje isti

ali kazem, nije sve bas bajno i sa svim tim migracijama dolazi puno problema, barem jednako toliko koliko i mozebitnih dobrih stvari

5Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 1:58 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Razumljivo sve.

Na koncu dođe da je stvar u međuljudskom, a ne međureligijskom aspektu... ili jesi ili nisi čovjek...

6Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 2:03 pm

daidza


daidza
VIP Član
tako nekako, mislim kad smo kod religije i to je velika zapreka, neki su vise otvoreni a neki i dalje pate pod tim teretom

7Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 2:09 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Nažalost. A nažalost, uvijek će takvi postojati.

Da te baš pitam... evo kod nas postoji katoličko, pravoslavno i židovsko groblje (što me podsjeti da ateisti nemaju svoje pa tim veća glupost), kako je to vani uređeno?

8Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 2:11 pm

daidza


daidza
VIP Član
zavadi pa vladaj, zato religije Very Happy

vidis, dobro pitanje hmm

iskreno ne znam odgovor, mislim da su ovdje svi na istom ali nemoj me drzati za rijec

9Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 2:15 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Da, da ne govorimo da su i crkve postale (odavno) čisto materijalističke.

E to bi po meni bilo u redu.

I bilo bi lijepo kad bi svima bila misao vodilja da nitko od nas nije mogao birati gdje će biti rođen i tko će mu biti otac i majka, s toga zašto nekoga suditi po tome.

10Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 18, 2019 2:17 pm

daidza


daidza
VIP Član
a to da, rijetki su svecenici koji vjernike stavljaju ispred zarade

bilo bi, al jebga Laughing

11Međunarodna tolerancija Empty Re: Međunarodna tolerancija pon stu 22, 2021 7:25 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kada uz pompe i novinske naslove obitelji iz Sirije dobiju stanove u Hrvatskoj mogu samo jedan razlog reći zašto su dobili stan u Hrvatskoj. Strane vlade koje su organizirale rat u Siriji koristili su domaće izdajnike da uvedu rat u Siriju sa ciljem da zbace sa vlasti Asada. Za uzvrat ti izdajnici i organizatori rata u Siriji dobili su stanove na zapadu, to jest u zemljama poput Hrvatske, da slućajno ne bi kod njih organizirali kakav puč. Samo na taj način su te tvz izbjeglice dobile stanove, ostali koji su zbog ovih izdajnika morali otići iz Sirije još uvijek spavaju u blatu i nikoga nije briga za njih.

Dan međunarodne tolerancije, kako su to fino nazvali.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.