CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Ubojstva u Splitu

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Ubojstva u Splitu  Empty Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 2:49 pm

Hellica


Hellica
Junior
Vjerujem da ste svi čuli i znate što se to jučer dogodilo u Splitu. Ukratko, reakcije građana su nevjerojatne, svi daju podršku ovom momku koji je ubio onu trojicu kriminalaca. Čak je osnovana i FB grupa u znak podrške Pravda za Filipa. Što mislite o tome? Evo jedan komentar koji po mnogima, ima smisla.

Da sam policajac,sramio bih se sam sebe danas.... Kakva nesposobnost,kakav jaranluk,a glavno da im je slogan sigurnost i povjerenje..... Sigurno se ne osjećam , a vjerujem vam još manje ako može uopće. Hrpa nesposobnih čobana koja si je umislila da su zaveli red i mir, a na ulicama se kriminal odvija konstantno.... I nikom ništa. I onda kad čovjek pukne ,uzme stvar u svoje ruke , onda je ubojica. Nije mali ubojica, njega treba pomilovati,veću je uslugu gradu Splitu , i ljudima napravio nego cijela splitska policija unazad 20 godina. Da ne govorimo koliko obitelji sada može odahnuti, možda je spasio poneki život, a svoj uništito. To ste nesposobnjakovići u plavim košuljama , trebali vi napraviti. Čemu vam služi oružje? Očito za ukras. Ili za rješavanje privatnih problema van dužnosti. Manite se posla kojim se bavite, niste mu dorasli, priznanje vam se jedino može odati na pisanju kazni u prometu, tu ste najjači. Kakvi lakrdijaši. Jedite krafne , pokrijte se ušima, i odstupite. A malome treba odati priznanje što je gradu Splitu učinio uslugu ,i odradio posao koji ste vi trebali. Treba ga osloboditi. Mali ti si heroj a ne ubojica.

2Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 2:55 pm

Hellica


Hellica
Junior
Kosor Toni Kopiran tekst:
Upucen sam u situaciju jer sam iz tog dijela Splita i neke od aktera sam vidjao i poznavao, nismo bili prijatelji niti puno prisni ali Split je mal grad di se svi znaju. Ovu verziju sam cua na ulici na samom pocetku jos dok su mediji mlatarali svakojakim informacijama i dok je po gradom kruzilo sto prica. Verzija je tocna jer su je kasnije i okvirno potvrdili i iz policije u medijima. Znaci prica ide ovako: Ubijeni dileri su upoznali mladjeg brata sa ljepotama droge i kao svakim dilerima im je bilo u interesu da ga sta vise navuku. Stariji brat (ubojica) je bio sportas, ok momak, nije ni cigarete pusia, pomorac, zavrsia faks, radia na brodu, uzea stan i odselia se da ne gleda brata narkomana kojem nije moga pomoc iako je pokusava ranije. Nakon povratka sa broda ti gradski dileri su culi da je ovaj pomorac (pretpostavili da ima para) te neki omanji narkomanski dug od njegovog mladjeg brata fantomskim kamatama pretvorili u nesto sta se tesko moze otplatit cak i nekom sa pomorskom placom. Kamate su divljale, dugovi su rasli, a stariji brat ni kriv ni duzan se nasao kao kolateralna zrtva dilera i narkomanije svog mladjeg brata. Dileri su ga poceli zlostavljat, maltretirat, a kulminacija se dogodila kad su mu upali u stan i prijetili nozem da ce ga zaklat ako po stoti put ne otplati neku fantomsku kamatu. Prakticki su ga pljackali i iznudjivali iako nije prije toga imao veze sa njima niti sa drogom, grijeh mu je bio jedino sta mu je brat bio narkoman. Nakon toga lik je postao psihicki rastrojen, puka, naoruza se, proseta po gradu i pobia ih. Cetvrtog nije nasa U Splitu medju narodom vlada velika podrska za ovaj cin s obzirom da se radi o trostrukom ubojstvo. Takva podrska do sad nikad nije bila zabiljezena. "Ocito je nesto trulo u drzavi Danskoj"

3Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 3:38 pm

caveman 78


caveman 78
Forumaš/ica
Iskreno rečeno momak je napravio uslugu građanima s obzirom koga je riješio života, kako sam pročitao jedan od njih je i curicu od 8 god pregazio sa motorom i pobjegao i dijete je umrlo a on dobio pisljivih 3 god zarvora, već tada mi se trebalo presuditi...da je više takvih za mane hrabrih ljudi koji su spremni na takav čin bilo bi bolje sigurno jer bi se nakon više ubijenih kriminalaca zapitali i oni kada će sljedeći puta nekoga pregaziti, prijetiti itd...

4Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 3:41 pm

tendre poison


tendre poison
Forumaš/ica
Ne podržavam takav način dijeljenja pravde i sramota me uopće gdje ja to živim.

5Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 3:45 pm

caveman 78


caveman 78
Forumaš/ica
Ne bi ni ja podržavao da nadležni rade svoj posao pa do toga ne bi trebalo bi doći, ali na žalost kod nas to nije slučaj, svi kriminalci i ubojice slobodno šeću gradovima bez ikakvih sankcija, sjetimo se samo onog iz Zadra sto je pretukao onu curu i šta bi rekla da je to tvoje djete?

6Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 3:51 pm

ally


ally
VIP Član
Slazem se cavaman.
Tragicno sto je uopce doslo do toga da tako razmisljamo.

7Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 4:16 pm

Santa ledena


Santa ledena
VIP Član
Ali i onoga ko je pisao takve zakone treba objesiti za jaja.
Omogučio je da odvjetnik (naravno, podobni) može obraniti i odbaciti tužbu protiv takvih kriminalaca i vući sudstvo za nos i odugovlačiti slučaj unedogled.

8Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 4:28 pm

daidza


daidza
VIP Član
Naravno da je ubojstvo za svaku osudu i ne treba uzimati zakon u svoje ruke

Ali ako sam dobro skuzio ti su bili neki kriminalci dileri, sve te treba po kratkom postupku.

Sad jos da i kriminalce u politici netko tako rijesi

9Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 5:20 pm

Optimyst


Optimyst
Mlađi forumaš
Nedopustivo je kroz medije opravdavati i davati podršku za bilo kakav čin nasilja , a kamoli za ubojstvo. I tu nema i ne smije biti "ali". Jer onda odustajemo od civilizacijskih normi , moralnih stavova , odgoja i kulture. Ja nisam taj.

10Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 5:32 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Mi bi smo zapravo trebali samo sebe zapitati zašto zakonodavstvo ne radi svoj posao. Lako je govoriti onima koji nikada nisu nastradali da zakon ne treba uzimati u svoje ruke. Ali pogledajte ovu situaciju, prošle godine sam išao na sljeme i tamo sam naišao na oko 15 srednjoškolaca koji puše travu. ( rasprava koliko je trava loša ili nije loša ostavite za neku drugu temu ) Problem je u tome što će od te djece trojaca ili dvojca postati teško ovisnici o heroinu, jer gdje se prodaje trava, prodaju se i teže droge, a mladi će sve probati, postati će problem za svoje roditelje svoje prijatelje državu i okolinu. I sada si uzmite jednog takvog ovisnika, koji će napraviti sranje nekom od vaše djece, država će tog ovisnika strpati na par godina zatvora, on će opet izaći van a vaše djeteta neće biti.

Problem neće biti riješen, jer će takvih ovisnika biti sve više i više. Sve zbog države koja ne reagira do trenutka dok netko ne uzme pušku pa "riješi stvar"  

Ako je pet ministarstava podržalo inicijativu zaštitara životinja da se zabrane petarde, zašto sva ministarstva i građani ne podrže inicijativu da se kriminalce kazneno goni? A ne da kriminalci koriste policiju i sudstvo u ovoj državi kao svoju zaštitarsku službu. Što su psi bitniji od ljudskih života izgleda da jesu.

11Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 6:32 pm

tendre poison


tendre poison
Forumaš/ica
caveman 78 je napisao/la:Ne bi ni ja podržavao da nadležni rade svoj posao pa do toga ne bi trebalo bi doći,  ali na žalost kod nas to nije slučaj,  svi kriminalci i ubojice slobodno šeću gradovima bez ikakvih sankcija, sjetimo se samo onog iz Zadra sto je pretukao onu curu i šta bi  rekla da je to tvoje djete?
A nitko ne razmišlja o tom dečku. Njemu je tek dvadeset i pet godina. On je svoj život upropastio. Njega će osuditi, i koliko god mala kazna bila, on će uvijek biti kriminalac, i ubojica. Zar mislite da je samo tako oduzeti život, pa makar i najgorem šljamu? Zašto nitko od vas ne uzima pravdu u svoje ruke? Zato jer svi duboko u sebi znate da je to pogrešno. Nema "ali", nema "ako".
Problem je sustav, da, ali želimo li situaciju kao u Americi, gdje svaka budala ima oružje, i puca po ulici, po školama, bolnicama... U tom je pohodu skoro nastradalo i nekoliko nedužnih ljudi. Hvala lijepo, ali ja ne želim državu u kojoj svatko glumi šerifa, i gdje se ne osjećam sigurnom na cesti jer svaka budala može pucati.
Plješćite idiotima, ali zapitajte se, što kad takav počne pucati po vašoj djeci, gdje svatko može biti kolateralna žrtva. Tnx, but no tnx.

12Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 7:32 pm

daidza


daidza
VIP Član
I sto ces napraviti po tom pitanju?

13Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu ned sij 12, 2020 7:47 pm

caveman 78


caveman 78
Forumaš/ica
Da on je upropastio svoj život i tko kaže da ne bi uzeo stvar u svoje ruke da se ne daj bože desi neka takva stvar nekome mome...ovo što Lekrek kaže čudno je da se ljudi nisu pobunili i napravili toliko hajke oko tako bitnih stvari kao što su se odmah digli na noge za pse i petarde, Tendre kažeš ne želiš živjeti u takvoj državi pa već živiš, zar svako malo netko ne puca po kvartovima, Evo neki dan na Malešnici pa oni cigani u Dubravi ili gdje već, pa onda u Zadru itd da ne nabrajam i gdje je tu sad, gdje je policija jel oni svi hodaju ulicama i dan danas, hodaju, jel možeš slučajno proći cestom i nastradati u njihovom obračunu, možeš, dakle nije uopće stvar u ovom dečku već u službama koje apsolutno ne rade svoj posao, naravno da se ne treba veličati taj njegov čin ali kao što sam i rekao ruku na srce pomogao je nekim drugima i stavio svoj život na kocku radi toga i sada na kraju balade me živo interesira koliko će ga osuditi pa da vidimo kakva je pravda u lijepoj našoj

14Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu uto sij 14, 2020 6:55 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zanimljivo u ovom slučaju da se digla tolika frka zbog podrške tamo nekom ubojici, ali se ne diže frka što Splitom a i vjerojatno cijelom državom vlada narkokartel koji radi što hoće. Što je još gore od podrške ubojici je to da dio ljudi svojom inertnošču i ignoriranjem problema podržavaju kompletnu vlast koja bi se trebala baviti dilerima droge koji su postali svojevrsna mafija to jest država u državi koja je dobro povezana sa vlasti. Još gore od podrške ubojici je činjenica da vlastima ide na ruku razvoj događaja poslije ubojstva, jer se skreće pažnja sa činjenice da je kompletna vlast odgovorna za ovaj događaj u Splitu.

Novinari su tu još jedan faktor koji svojim pisanjem podržavaju vlast i mafiju, odnosno podržavaju iznude premlaćivanja ucjene itd od strane mafije, uz to podržavaju inertnost državnih organa.

Moj zaključak cijelog ovog slučaja je da smo svi mi krivi za trostruku ubojstvo, jer zapravo bi se trebao povesti razgovor što vlada čini da to spriječi. Samo neki to tako ne gledaju, sve dok se njima ne desi da njihovo dijete postane ovisnik o drogi, e onda se pojedinci nađu u drugom svijetu. Taj drugi svijet izgleda ovako. Tu vladaju mafijaši koji mogu raditi što mu volja sve dok ne ubijaju nikoga, možeš maltretirati obitelj ovisnika jer se ovisnik zadužio, može prijetiti premlačivanjem, možeš čak praviti zadužnice pa na osnovu toga upotrijebi zakon države i nekome zaplijeniti kuću i država će te u tome 100% podržati.

Ali ovo zadnje što sam rekao su problemi pojedinca za kojeg nikoga nije briga jer pojedinac nema moć. Sve dok pojedinac ne uzme pušku u ruke.

15Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu uto sij 14, 2020 12:42 pm

Macaklin


Macaklin
Forumaš/ica
Da podržavam i opravdavam načinjeno – ne, izričito ne.
Međutim, da na neki način mogu razumjeti počinitelja - mogu. Lagao bih sebe da kažem drugačije.
Dalje, da će nakon ovog eksalirati sukobi u društvu ili samostalno rješavati pravda - neće.
I sad gledajte, najviše od svega tog profitiraju mediji. Pisat će se o ovome još neko vrijeme, isticat će problematiku društva, prozivat institucije koje ne rade svoj posa i tako dalje i tako dalje. Sociolozi bi rekli da će dominantna kultura preispitivat vlastite moralne vrijednosti. A ovi će kao napravit par pretresa, možda privest nekog, vidno napravit kao da se situacija normalizira. Što i nije loše.
Ali da će dilera, iznuđivača i nepravde biti i dalje – biti će. Neke stvari jednostavno ne možemo izbjeći.


16Ubojstva u Splitu  Empty Re: Ubojstva u Splitu pet sij 17, 2020 11:07 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Dosta kompleksna tema. ne postoji idealni sustav gdje policija funkcionira s pravosuđem i na kraju s visokopozicioniranim ljudima.

Kada vam kažu da moramo plaćati porez, da takav sustav upravo bude idealan, znajte da vas debelo lažu.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.