CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

1989 godina.

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

11989 godina.  Empty 1989 godina. pet svi 22, 2020 2:56 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
To je bila godina pred pad komunizma. Kada je posljednji predsjednik Jugoslavije Ante Marković štampao novčanice od sto tisuća dinara zbog inflacije. Komunizam je bio pred padom, Berlinski zid je srušen u studenom te godine. Komunističke zemlje su se nalazile u velikim financijskim problemima zbog dugog i iscrpljujućeg hladnog rata.  

Ni Amerikancima nije bilo bolje. Znam neki će reći ali ali ali. Tko kaže da Amerika onda nije bila pred bankrotom laže sam sebi. Amerikanci su pod hitno trebali zemlju sa jeftinom radnom snagom, zemlju bicikala ( sada će neki pogađati koja je to zemlja Laughing )

Uspon Kine.
Određeni Amerikanci su lukavo orkestrirali prosvjede u Kini 1989 godine, tada je u Kini pao Komunizam, i rodilo se nešto drugo. Ti određeni Amerikanci su pod hitno trebali jeftinu radnu snagu da pokrenu tvz konzumentski pokret, koji je za cilj imao kupovanje socijalnog mira sa jeftinom kineskom robom. Negativni rezultat toga je masovno uništavanje okoliša, ali i to je benefit sa kojim su odmah računali, jer i uništavanjem okoliša se može zaraditi. Tako se rodio zeleni pokret, tobožnje očuvanje prirode, tvz energetska učinkovit  Laughing  Pa onda masovno proizvode uređaje odjeću i sve ostalo sa kratkim vijekom trajanja.  Na sve nalijepe one naljepnice o energetskoj učinkovitosti i tako su spasili okoliš. A ljudi puše tu priču o očuvanju okoliša sve dok im ne prisjedne.  kava

Možda da spomenem kako su uništili radna mjesta po Europi i Americi. Što je još gore uništili su kvalitetne proizvode, koji traju godinama. Ti proizvodu su bili više ekološki nego ovi danas. Zbog jednostavnog razloga jer su trajali duže. Nije se trebalo trošiti resurse na proizvodnju novoga, ali konzumerizam to ne dopušta.

I tako je Kina ojačala. I šta se sada događa, taj konzumerizam je sam sebe doveo pred zid, zapravo pred financijski kolaps. Šta će drugo Američke korporacije nego pokrenuti novi hladni rat, koji je planiran jako dugo. Jer Kina mora nastaviti biti dobra zemlja, koje služi samo zato da pruži jeftinu radnu snagu. Kina je počela svoj interes širit na Afriku, kontinent koji je ekskluzivno bio rezerviran samo za pljačkanje od strane Europskih i Američkih korporacija. Eh sada su se Kinezi našli da tamo iskorištavaju rudna bogatstva. Pa kako ih nije sram, morali su to sve kupovati od Europskih i Američkih tvrtki, a ne da sami idu tamo.

Neki će reći eno ga prokleti komunista navija za Kinu. Ti koji nekom viču da su komunist ne žele istini pogledati u oči. Takvi ljudi su odličan alat za postizanje određenih ciljeva.  Sa takvima ljudima se tako fino da manipulirati, a oni su slijepi od mržnje, svi su im drugi krivi, samo ne vide što se događa oko njih. Država im ekonomski propada oni viču komunisti su krivi, političar opljačka državni novac, likovi viču komunisti su krivi. To je primjer da se sa takvima može lako manipulirati, jer oni vide samo što žele vidjeti. Takve ljude na globalnoj razni iskorištavaju velike korporacije za postizanje svojih ciljeva. Neću reći Amerika i Europa, jer to ne bi bilo pošteno prema tim državama. Kada treba napraviti pritisak na određenu zemlju, jave se ovi koji svima viču da su komunisti. Kada treba nekoga ocrniti tu stupaju ovi koji svima viču da su komunisti krivi, ili popularnije u nekom drugim državama krivi su liberali. Primjera je mnogo kako se na svjetskoj razini iskorištava ljudska mržnja i ljude koji mrze. Takvi ljudi ne žele vidjeti da su Kineski i zapadne korporacije neprijatelj ove planete, jer svojim djelovanjem uništavaju okoliš. Oni vide Kinesku opasnost za Ameriku Europu. Bolje će vam biti da pogledate istini u oči! Jer kada više ne bude imali više čistog zraka, čiste vode. Kada ćete živjeti u smogu, a samo na slikam ćete vidjeti zelenu travu i plavo more, kasno će vam biti žaljenje. Jer i dalje ćete mrziti.

21989 godina.  Empty Re: 1989 godina. pet svi 22, 2020 9:09 am

daidza


daidza
VIP Član
Mda

31989 godina.  Empty Re: 1989 godina. pet svi 22, 2020 5:00 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Nisam mogao spavati. Very Happy

41989 godina.  Empty Re: 1989 godina. ned srp 26, 2020 4:10 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
I kada je te 1989 godine srušen taj strašni komunizam, došlo je svjetlo na kraju tunela. Komunisti su otišli u povijest ostali su ljudi željni slobode, koji su do prije tjedan dana su pjevali "druže Tito mi ti se kunemo da sa tvog puta ne skrenemo" Dan poslije pada komunizma jedva su dočekali tu slobodu, sada više ne pjevaju ni ne kunu su Titi, sada se kunu da vole Hrvatsku. Došle je ta demokracija u obliku Američkog utjecaja. Ta Američka " demokracija " diktira kako treba živjeti, sa kime treba trgovati, tko je neprijatelj tko je prijatelj, toliko utječu na male države, da to potkapa cijelu kulturu jedna države. Utječu na to što će djeca učiti u školama, prekrajaju povijest govoreći primjerice Hrvatskoj da je vodila građanski rat. I to oni koji su sebe nazvali tvz domoljubima prihvaćaju, kao što su u komunizmu pjevali da se kunu da neće sa Titovog puta da skrenu.  Što je još gore ta Amerika je razoružala Hrvatsku, uvjet ulaska Hrvatske u NATO je da Hrvatska mora uništiti sve svoje zalihe protuavionskih rakete. Po tim tvz domoljubima to su saveznici, tko zna možda bi netko tim likovima trebao reći da to nije savezništvo, nego isti onaj KURAC koji smo imali u Jugoslaviji, kada se Hrvatska nije smjela zvati se Hrvatska, nego su morali na Engleski pisati Croatia. Danas imamo isti onaj podređeni odnos prema Hrvatskoj od strane tih naših saveznika. Uz svesrdnu podršku domaćih izdajnika, koji bi vlastitu mater prodali za šaku para.  

Ali da nastavim sa tim svjetlom na kraju tunela. To svjetlo na kraju tunela je uvijek lijepo svjetlilo, ali uvijek je bilo jako daleko, pa jadni ljudi nisu vidjeli što se krije iza tog svjetla  ( sarkazam ). Iza svjetla se krila sve samo ne ta demokracija, prvi i očiti slučaj su bili čudnovati ratovi koji su zaredali u bivšim komunističkim državama. Bombardiranje Srbije 1999 godine zbog Kosova je jedan od tih ratova. Određeni Hrvati likuju zbo tog bombardiranja govoreći da je Srbija dobila što je zaslužila. Gdje je taj NATO bio 1991 godine Vukovaru Dubrovniku selo Ćelije i još mnogo drugih gradova koji su uništavani u Hrvatskoj? Gdje je taj nato bio 1992 godine kada je padala Srebrenica. Gdje je taj NATO bio kada je četiri godine Sarajevo bilo opkoljeno, kada se doslovce ponavljalo Staljingrad.  Ti tvz domoljubi bi najrađe sve sada zaboravili, i prozvali Amere saveznicima, kao da rata nije bilo. Onda je došla 1995 godina, konačno je rat završio i odjednom je sve stalo. Ne zbog sramnog sporazuma u onom Američkom gradu, nego zato jer su Amerikanci prijetili Hrvatskoj i Sarajevu, da ako nastave ofenzivu prema Banjaluci da će Američki nosač aviona koji je bio stacioniran u Jadranu bombardirati Hrvatske i Bosanske snage.  Rat je završio Američkom ucjenom, ali su ameri šutjeli pet godina dok je rat trajao. Očito je da su Ameri nešto drugo htjeli napraviti bombardiranje Srbije 1999 godine, a to je smanjiti utjecaj Rusa na Balkanu. Jer baš onda je dolazio Putin na vlast u Rusiji, zato je Beograd fasovao NATO bombe, jer Rusi su htjeli preuzeti bar dio utjecaj koji su izgubili za vladavine pijanog Jeljcna na Balkanu, pa su poslali svoje UN snage na Kosove. Hrvatska je imala sreću da Putin nije bilo 1990 na vlasti, jer bi sada imali SAO Krajinu instaliranu u Hrvatskoj.

Danas kada se svi ti događaj čine dlakom prošlošću, sranje se nastavlja u Ukrajini, tamo imaju instaliranu SAO krajinu, pa u Azerbajdžanu, i još mnogim drugim bivšim komunističkim državama, tamo se ratuje sve u šesnaest. Tko zna što bi bilo sa tom krajinom u Hrvatskoj? Po svemu sudeći bili bi prisiljeni popušiti ucjene od strane zapadnih demokrata da moramo prihvatiti SAO krajinu , ne samo Amerike nego Engleske i Europe. Dok u Ukrajini caruju ti tvz Ukrajinski demokrati i Rusofili, zajedno uništavaju vlastitu zemlju za Ruse i zapadnjake.

Jedni ni drugi ne žele vidjeti da rade zlo vlastitom narodu zbog vlastite pohlepe. Razlika između Hrvatske Ukrajine, je ta da zapad ne prijaznije Rusku SAO krajinu. Baš su dvolični.

51989 godina.  Empty Re: 1989 godina. pon svi 10, 2021 1:25 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kulturna revolucija, ili dan kada samo zamrzili pjesnike jer su tuđe nacije

Gledam malo te Kineze koji su imali tu svoju kulturnu revoluciju koja je uništila sve kulturno bogatstvo Kine koje je postajalo tamo tisućama godina. Kada su Kinezi 1966 započeli tu svoju revoluciju uništili većinu drvenih spomenika i ljudi koji su znali zašto su ti spomenici izgrađeni. Kineska revolucija je posebno pazila da svu mladež preodgoji, isto su radili i komunisti u ostalim komunističkim zemljama. Od tada Kina je zaboravila svoju drevnu povijest. Rusi su svoju revoluciju imali 1917 godine kada su se obračunali sa svojim carevima, kada je došao drugi svjetski rat svi koji su bili povezani sa tim starim svijetom pobijeni su po naredbi Staljina. Te sve revolucije me nekako podsjećaju na ono što je radila katolička crkva. Stoljećima se tvrdilo da je svijet ravna ploča i da je svijet centar svemira. Svi koji bi drukčije tvrdili bili su omalovažavani ljudi bi ima se rugali. Tko bi nastavio sa svojim uvjerenjima, taj bi bio izbačen sa ondašnjih sveučilišta, oduzete bi mu bile plemićke titule, a puno njih je završilo na lomači. Katolička crkva je širila svoj utjecaj sa mačevima i svetom knjigom na bliskom istoku Africi kasnije i u Južnoj Americi, slično kao komunisti.

Trebao sam ovo na početku napisati, ali sam želio dati dosta vremena da se određeni ljudi propnu na zadnje noge jer sam usporedio komuniste i katoličku crkvu. Komunisti i katolička crkva imali su sličan zadatak, gledajući iz današnje pozicije kada se sve može sagledati iz onoga što se događalo u povijesti. Uništiti staru kulturu i stara vjerovanja i nametnuli su posve nova vjerovanja koja su odgovarala Crkvi a kasnije komunistima, stvarajući tako novu povijest. Potpuno pročišćenu ne smo od povijesti, nego i od znanja koje se širilo sa koljena na koljeno. Znam da će sada zagovornici zapada reći da je zapad sada bolji. Danas kada je znanje na dohvat ruke imamo ljude koji na karti svijet ne znaju pokazati niti jedan državu, što više potpuno su zbunjeni na krati svijeta. Izašli su iz škole i fakulteta i na kraju znaju drek. Jest da ja kao nepismeni tenkre ne bi trebao govorit što drugi ne znaju kada sam ja nepismen. Nisam zato napisao sve ovo da nekome kažem da je glup, ili da mu se rugam jer ne zna pokazati države na karati . Pišem ovo samo zato što se i danas u toj velikoj demokraciji ponavlja sve ono što je radila katolička crkva a poslije komunisti. Pišem ovo iz osobne frustracije jer znam da ima ljudi koji su pametniji od mene i znali bi unaprijediti svijet sa svojim znanjem ali ih se ograničava i sputava kao što je to radila katolička crvka kada je tvrdila da je svijet ravna ploča. Danas se namjerno uništava školstvo uništava se kultura uništava se znanje. Kako drukčije protumačiti da ljudi ne znaju pokazati države svijeta.  Znam da će netko sada reći ali to su Amerikanci mi ovdje u Europi smo pametniji. Reći ću vam koliko samo pametniji. Doslovce samo toliko pametni da mrzimo pjesnike jer su druge nacije. Govorim naravno o Balkanu pošto ovdje živim, ne živim u Njemačkoj ili nego drugoj Europskoj državi. I tako samo sa tom mržnjom postigli cilj onih koji žele svima nama nametnuti svoje nove vrijednosti. Zaboravljamo vlastiti jezik, sve više djece govori po Engleski, hrpa obrazovanih ljudi koristi Engleske riječi. Što više razvila se mržnja prema onim ljudima koji govore autohtone jezike iz Hrvatske.

Video pokazuje koliko je napredno Američko obrazovanje. Jedne od najbogatiji država na svijetu. Ne želim se rugati Amerikancima, to mi nije cilj, želim pokazati da sve što se tamo događa događa se i u Hrvatskim školama. i školama diljem svijeta. A to je da se namjerno uništava znanje sa time kultura običaji i sve što je povezano. Na kraju ćemo dobiti potpuno poslušne i glupe ljude, kao one koji su nastali poslije takozvanih revolucija u Kini i Rusiji.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Similar topics

-

» Sretna Nova godina

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.