CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Testovi alata za kućne majstore

Go to page : 1, 2, 3  Next

Go down  Poruka [Stranica 1 / 3.]

1Testovi alata za kućne majstore Empty Testovi alata za kućne majstore uto vel 02, 2021 7:54 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Prvi alat na testu je bušilica Parkside Performance, PABSP 20 Li C2



Drugi alat na testu je bušilica Einhell TE CD 18 Li i BL Aku udarna bušilic.



Treći alat je Milwaukee M18

2Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore čet vel 11, 2021 12:04 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Nije test alata nego je članak o zavarivanju. Tko nikada nije zavarivao članak u linku opisuje na koje sve probleme nailaze ljudi koji žele naučiti zavarivati. Autor teme opisuje kako riješiti sve početničke probleme prilikom zavarivanja. I koje se alati koriste da bi se što bolje pripremila površina za zavarivanje.

[You must be registered and logged in to see this link.]

3Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet vel 19, 2021 1:39 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Neda mi se otvarati posebna tema pa ću ovdje staviti.

Kako radi plinsko kuhalo najčešći kvario.




Sve o plinskim bocama, koji regulator za plin koristiti u kućanstvu, i kako spojiti plinsku peć na crijevo za plin.

4Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet vel 19, 2021 2:19 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kako koristiti kliješta za skidanje izolacije za žice, i koje sve funkcije imaju kliješta za skidanje izolacije.

MariMar likes this post

5Testovi alata za kućne majstore Empty Modifikacija auto dizalice uto lip 29, 2021 4:27 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Nije test alata, nego je praktična modifikacija za auto dizalicu, koju se nakon modifikacije može koristiti i u druge svrhe osim za podizanje auta.  

6Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pon kol 16, 2021 5:14 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kako odabrati aparat za REL zavarivanje?

7Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore uto kol 17, 2021 10:20 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Olovke za obilježavanje u radionici.

8Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore ned ruj 19, 2021 11:45 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Koje je svrdlo najbolje za bušenje keramike? U videu se može vidjeti test svrdala za keramiku od najjeftinijih do najskupljih. Uz to voditelj emisije daje savjet kako se pravilno koriste svrdla za bušenje da se keramika ne ošteti.

9Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore uto stu 23, 2021 12:01 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Htio sam kupiti od Makite akumulatorsku bušilicu koja košta oko 2300 kuna. Sada gledam ovaj test pa vidim da sam imao pravo što sam ipak kupio jeftiniju bušilicu od Einhella. Makita ima problema dok je zašarafljiva šarafe u drvo, iako bi za tu cijenu trebala kao od šale zašarafljivati šarafe u drvo. Prije deset godina sam kupio akumulatorsku bušilicu od Bosha misleći da sam kupio dobru bušilicu isto me razočarala iako sam je dobro platio. Test pokazuje koje je probleme imala Makitina bušilica. Najgoreg mi je da mislim da sam kupio dobar alat, samo da bi shvatio da je alat smeće. Kao da sam ja novce za taj alat našao na drvetu pa eto tko te hebe to poručuju iz Makite.

10Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore sri pro 15, 2021 4:15 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Koju stegu kupiti za kućnu upotrebu. U video se opisuju različite stege, čak i one koje ja osobno nikada nisam vidio.

11Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet pro 17, 2021 3:13 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Test Parkside PABSAP 20 Li B2 Performance Brushles.

12Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore čet oľu 03, 2022 6:33 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kako pojedini trgovci prodaju maglu kupcima. Ovdje je riječ o kupovini nekog od strojeva kao što je kosilica za travu ili motorna pila. Kada kupac privi puta kupuje neke od tih strojeva pa mu trgovac uvaljuje dodatno ulje za te mašine iako to nije potrebno kupiti. Više detalje u videu ispod.

13Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet oľu 11, 2022 5:48 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Bokte, Beta, mislio sam da si ti neki majstor, da se razumiješ u alat. A ti miješaš osnovne stvari, doslovno. Postoje tvrtke koje proizvode profi-alat. Milwaukee, DeWalt, Makita, Hilti, da ne nabrajam. Postoje i one koje proizvode alat za osobnu, kućnu upotrebu. Black+Decker, Ryobi, Bosch itd. Neke, jasno, imaju obje linije, i za profiće i za majstore "uradi sam". Makita je možda najpoznatiji primjer. No ne možeš uspoređivati kruške i jabuke kao onaj tip u testovima. To je besmisleno. Ili ćeš uzeti alat iste klase i cijene ili nećeš. Što uopće stavljaš takve tutleke, iz aviona se vidi da imaju nekakav interes?

14Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet oľu 11, 2022 7:23 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ja sam kupovao profesionalni alat od Makite i Boscha iako taj alat koristim tu i tamo sve se kvarilo. Mislio sam da ako kupim nešto što je skupo da će mi uz moje povremeno korištenje taj alat pošto je profesionalni alat trajati godinama bez da se kvari. Ali sve je to isto njesra, bez obzira dali je kupljeni alata profesionalan, ili se radi o tvz alatu za kućnu upotrebu, sve traje neki pet godina i onda se pokvari. To je moje iskustvo sa današnjim alatom.

Jedini alat koji mi se nikada nije pokvario proizveden je u Jugoslaviji, još uvijek je ispravan, ni četkice nisam morao promijeniti.  Kupljen je 1985 godine, to je stara brusilica koju su onda proizvodili po licenci od Black & Deckera.  

Moj savjet je da tko želi dobar alat koji se ne kvari neka se vrati u Jugoslaviju pa neka tamo kupi alat koji se neće kvariti. Kome ne paše juga neka odu Njemačku. Very Happy

15Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet oľu 11, 2022 7:56 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Sve pet, shvaćam te, ali nije korektno uspoređivati trećerazredni Parkside, koji je katkad rebrendirani drugorazredni Scheppach, s prvorazrednim alatima koje proizvodi Milwaukee, DeWalt ili netko treći iz te grupe. Lik se smije glomaznoj i teškoj bušilici, tumači da je Milwaukee značajno manji i lakši, a izostavlja činjenicu da je to možda najbolji i najmoderniji alat na svijetu. U redu je reći da Parkside ne funkcionira onako kako je zamišljeno i onako kako ga reklamiraju, na taj dio nemam primjedbi, ali Milwaukee i DeWalt svemir su za sebe. Bosch također ima skup i vrlo kvalitetan profi-alat, ali čemu ga spominjati ako si u Lidlu kupio bušilicu koja ustvari nije ništa drugo nego kućni alat? To mi je nerazumljivo.

16Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet oľu 11, 2022 8:34 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Taj Milwaukee ima steznu glavu koja je napravljena specifično samo za taj alat, to znači ako se stezna glava pokvari, što se meni znalo događati, ja ne mogu staviti koju god hoću steznu glavu nego moram kupovati baš od Milwaukee tu glavu. Ja to ne bi znao da on to nije rekao, osobno ne volim kada mi proizvođač tako ograniči korištenje alata, na taj način proizvođač može diktirati cijenu stezane glave koje onda može biti jako skupa. Zato ga ja ne bi kupio. Svi drugi proizvođači imaju standardnu stezanu glavu. Parkside alati su za ljude koji jednostavno nemaju 2000 ili 3000 kuna za Milwaukee ili DeWalt zato spominje šunda late koji koštaju od 300 pa do 500 kuna. Bar ja to tako tumačim, jest da nije fer uspoređivati.

17Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore pet oľu 11, 2022 9:41 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
A kako tumačiš činjenicu da npr. Makita ima tristotinjak alata koji su kompatibilni s jednom jedinom baterijom? Je li to politika za koju se zalažeš, da stvari budu univerzalne kad je jedna marka posrijedi? Ili bi htio standardizirane proizvode za sve marke?

Pitanje je zapravo šire od alata. Neki brendovi dobro zarađuju od prodaje raznih dodataka. Specifičnih za sebe. Recimo Apple ili Samsung. A neki brendovi nude elektroničke uređaje koji se više-manje mogu povezati sa svima. Ako gledamo upotrebljivost, onda je druga praksa bolja. No to stvara problem nekvalitete. Ako mogu kupiti bilo koji kabel, to ne znači da će se svi proizvođači držati standarda. Apple i Samsung jesu skupi, ali neće ti prodati šrot.

LeClerc likes this post

18Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore uto oľu 22, 2022 12:47 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kako izvući iz zemlje ogroman panj uz pomoću klotura. Vjerojatno bi i auto to mogao izvući, ako bi imao dobre gume da se ne skliže. Osim toga takva oprema je dosta skupa, možda ovaj video pomogne nekom tko je na selu pa ima traktor i tu opremu za izvlačenje drava iz šume.

19Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore ned svi 22, 2022 9:23 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Test različitih nosača biteva za šarafe.



20Testovi alata za kućne majstore Empty Re: Testovi alata za kućne majstore ned svi 22, 2022 9:34 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Video se govori o Wolfcraft alatima za koje hobisti možda nisu nikada čuli ali bi im ti alati dobro došli u radionici.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 3.]

Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.