CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Roboti

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Roboti Empty Roboti ned lis 31, 2021 3:03 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Mislim da je ova tema o robotima paše u temu o automobilima. Pošto se sve više ide u kompjuterizaciju automobila koji će uskoro moći sami da voze što će im omogućiti upravo roboti koji će voziti auto umjesto čovjeka.  Zato ću ovdje stavit temu o robotima.

Video prikazuje korištenje robota u industriji, gdje bi robot sa svojim senzorima prikupljao podatke o opasnostima kao što su curenje plina. Ili u kemijskoj industriji gdje bi robot mogao prići bez ugrožavanja radnika u slučaju da se dogodi nesreća koju treba sanirati.


2Roboti Empty Re: Roboti ned lis 31, 2021 7:02 pm

Santa ledena


Santa ledena
VIP Član
Imaš ovdje sliku takvog robota koju sam slikao u lipnju

[You must be registered and logged in to see this link.]

LeClerc likes this post

3Roboti Empty Re: Roboti pet pro 03, 2021 2:31 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Robot koji može dobro oponašati ljudske izraze. Još malo i ovakve robote ćemo viđati svaki dan. Raditi će u dostavi voziti će auto obavljati će svakodnevne poslove koje je prije obavljao običan radnik. Šta će biti sa ljudima koji su dosada radili te poslove pa oni će biti nepotrebni.

MariMar likes this post

4Roboti Empty Re: Roboti pet pro 03, 2021 3:47 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Možda sam već i staromodna, ali meni je ovo grozno. Very Happy Još kada pomislim kako će se ti robori najviše koristiti na našu štetu.

5Roboti Empty Re: Roboti pet pro 03, 2021 9:32 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Možda je rješenje to da svatko ima jednog ili više rabota koji će im služiti kao radna snaga. i koji će zarađivati za pojedinca, to jest za sve ljude koji će imati u vlasništvu par robota. Smile

6Roboti Empty Re: Roboti sub pro 04, 2021 9:30 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Vjerojatno to i je plan. Ali opet sve što se izumi koristi se i za loše stvari. Zar nam je život trenutno toliko loš da nam trebaju roboti? mislim da ćemo s njima samo pokvariti kvalitetu života.

7Roboti Empty Re: Roboti sub pro 04, 2021 9:14 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Sve ide u tom smjeru, veliki proizvođači žele robote da ne moraju plaćati radnike.  Ne možemo to izbjeći. Dali nam zaista trebaju ja misli da ne. Nekako imam strah od te tehnologije, jer drugo za što će iskoristiti robote je naravno rat.

MariMar likes this post

8Roboti Empty Re: Roboti ned lip 12, 2022 7:11 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Video pokazuje različite robote koji se sada već koriste u različitim granama industrije. Prvi je robot za recikliranje, koji radi na traci za razvrstavanje različitog komunalnog otpada. Drugi robot radi u skladištu, na primjer kada ljudi na internetu nešto naruče roboti su ti koji taj proizvod izvade iz skladišta i pošalju tu robu u kombi za dostavu robe.

9Roboti Empty Re: Roboti sri lip 22, 2022 11:37 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Nije im dugo trebalo da počnu keljiti posebno dizajnirao oružje za robote na neke od ovih robota iz videa.

10Roboti Empty Re: Roboti čet srp 28, 2022 3:02 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Malo ljudi zna koliko je trebalo truda uložiti od strane programera i mehaničara da se napravit program i dijelovi mehanike koji će savršeno raditi da bi na kraju robot mogao ovako trčati bez da padne. Ljudi će imati velike koristi od ovakvih robota. Sa razvojem tih robota moći se napraviti samo dijelovi noge za ljude poput nogu.

Prvi video pokazuje robote koje razvija Boston Dynamics



Drugi video govori o razvoju mehaničkih udova za ljude bez nogu i ruku. Čovjek u videu je izgubio noge, ali to ga nije spriječilo da sebi ne napravi vlastite mehaničke noge. Takav razvoj nije nimalo lagan posao, jer noga održava tijelo da ne padne, ljudska noga se konstantno morao prilagođavati površini po kojoj hoda. Ljudi ni ne primjećuju koliko je sama ljudska noga kompleksna da bi održavala ravnotežu cijelog tijela da ne pade. Na žalost ovakve noge koštaju oko 60 tisuća dolara. Ovo je video iz 2014 godine Video ima prijevod na Hrvatski

11Roboti Empty Re: Roboti sri sij 04, 2023 5:41 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Umjetna inteligencija u ratu. u Prvom dijelu videa prikazuje kako se roboti koriste u ratu i ubijanju meta u stranim zemljama. Osim toga umjetna inteligencija se koristi za proizvodnju bojnih otrova.



12Roboti Empty Re: Roboti čet vel 16, 2023 2:57 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Znanstvenici su napravili robota koji se može iz krutog stanja pretvoriti u tekuće stanje i opet natrag u kruto stanje.



[You must be registered and logged in to see this link.]

MariMar and Him like this post

13Roboti Empty Re: Roboti sri tra 05, 2023 7:11 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Podsjeća na terminator 2.

LeClerc likes this post

14Roboti Empty Re: Roboti sri tra 05, 2023 9:36 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ja nekako mislim da je autoru toge serijala o terminatoru netko dao prijedlog što sve zaista postoji. Samo ljudi onda nisu imali tehnologiju da tako nešto razviju. Ali kao što vidiš na dobrom su putu.

15Roboti Empty Re: Roboti sri tra 05, 2023 9:54 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
To mi je jedan od najdrazih filmova. Vjerujem da je to sve moguce.

LeClerc likes this post

16Roboti Empty Re: Roboti sri tra 05, 2023 11:01 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ako ne gledaš Balkan UFO na yotubu pogledaj si njega. Ima dosta zanimljivih tema, ne baš o robotima više o NLO ima i sličnim temama.

17Roboti Empty Re: Roboti pet svi 26, 2023 11:12 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Počelo je...

[You must be registered and logged in to see this link.]

LeClerc likes this post

18Roboti Empty Re: Roboti pet svi 26, 2023 11:42 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ovi policajci sa nasmijanim licima na slici prestat će se smijati kada političari zamjene ljude sa robotima.

MariMar likes this post

19Roboti Empty Re: Roboti čet lip 15, 2023 12:03 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Iz Wikipedije. Kiborg je kibernetički organizam koji se sastoji od umjetnih i prirodnih dijelova, ili, kako na to danas najčešće gledamo, organizam koji ima poboljšane sposobnosti zahvaljujući tehnologiji. [You must be registered and logged in to see this link.]

Danas znanstvenici ugrađuju u kukce elektroniku preko koje onda mogu upravljati sa kukcima. Sutra će to raditi sa čovjekom.



MariMar likes this post

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.