CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Krećete odmah ili čekate da se motor zagrije?

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
Kako dolazi zima i hladna jutra ova tema je uvijek aktualna i uvijek ima rasprave šta je ispravnije.
Ja osobno već 15-ak godina od kad vozim ajmoreć uvijek novija vozila nikad nemam praksu ostaviti auto da se na mjestu zagrije pa onda krenut.
Najčešće mi je rutina ujutro ako je sve smrznuto upaliti auto da mi iznutra malo ugrije stakla i onda koliko mi vremena treba da postružem led i odmah krećem. Ako nema leda ni snijega onda samo upalim i krećem jer sam nebrojeno puta pročitao da je tako za novija vozila puno bolje i ispravnije, i da čak ako radi hladan motor u leru da to radi više štete nego koristi.

Evo jedan članak na tu temu gdje ipak spominju da ako je vozilo starije od 20 godina da je za njega ipak ispravnije da se zagrije na mjestu.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kakvu vi praksu imate sa svojim autima?

Santa ledena


Santa ledena
VIP Član
Isto kao i ti, a ako auto zagrijavam na mjestu radi stakala, onda prvih par kilometara vozim jako polako da se i drugi djelovi auta razrade.

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Koliko sam ja čuo za nova vozila je bolje krenuti odmah jer je motor tako dizajniran da ne treba zagrijavanje. Iako ja pustim da motor malo radi pa onda krenem posebno po zimi.

Kjara


Kjara
VIP Član
Joks, ja sve isto kao i ti. A kad krenem odmah, neko vrijeme vozim sporije.

Doden


Doden
Junior
Nema potrebe zagrijavati nego odmah gas.Nije kamion pa da treba napuniti zrak.I to klapanje dizelaša u leru nema smisla.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.