CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Vaši recepti - Hrana

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Poruka [Stranica 1 / 2.]

1Vaši recepti - Hrana Empty Vaši recepti - Hrana pon stu 18, 2019 1:18 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Podijelite s nama vaše recepte, na koji način vi kuhate.

Evo za početak nešto jednostavno, ovako ja radim Tjesteninu s umakom od rajčice.

- 500 g. ''šupljih'' makarona
- 3 konz. pelati rajčice (sjeckane)
- 3 češnja češnjaka
- šaka peršina
- 1 luk (veća glavica ili 2 manje)
- 2,3 žlice šećera
- sol
- papar
- sir ribanac

Priprema:

U veliku tavu ulijte ulje i sitno nasjeckani luk. Kada luk postane staklast dodati 3 konz. pelata i pustiti da se na laganoj vatri kuha što duže (po potrebi dolijevati vodom). Za to vrijeme sitno nasjeckajte češnjake i peršin. U veliki lonac stavite kuhati tjesteninu. Pred kraj kuhanja umaka, dodati češnjake i peršin, 2,3 žlice šećera i začiniti soli i paprom. Umak je gotov kada sva voda ispari.

Kada se tjestenina skuha promiješajte je s kuhanim umakom. I po želji posipajte ribancem.

2Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana pon stu 18, 2019 1:29 pm

ally


ally
VIP Član
Vrlo slicno radim
Samo jos nadodam svjezi bosiljak.

3Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana pon stu 18, 2019 3:38 pm

caveman 78


caveman 78
Forumaš/ica
baš nedavno sam radio cuury umak i naša jedan zanimljiv recept...
prvo narežem i malo izmariniram pileći file, pečem ga tavi do zlatnožute boje i izvadim ga van, zatim na toj masnoći dinstam narezanu jednu glavicu luka i jednu jabuku isto narezanu na sitno kao i luk, dok luk postane staklast dodam jednu žličicu cuury-a i malo podlijem vodom i dinstam dalje, nakon jedno dvije tri minute vratim meso unutra, zalijem sa deci bijelog vina i pustim da proključa da alkohol ispari, nakon toga stavim jedno vrhnje za kuhanje ( od 2 dcl ili pola litre ovisi koju količinu trebate ) dodam malo đumbira u prahu, malo kurkume , posoli i popaprim ako treba i još malo cuury-a i to sve zajedno malo prokuham...
uz to obično kuham tijesto a možete prilog po želji...
dobar tek mljac Very Happy

4Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana sri stu 20, 2019 8:51 am

Kjara


Kjara
VIP Član
Jedna jako fina salatica:

Nekoliko pečenih paprika narežem na trakice, a rajčice na šnitice/ploške, a mozzarellu usitnim. U posebnoj zdjelici izmješam otprilike jednu žlicu balsamico octa, malo maslinovog ulja, jedan češnjak usitno nasjeckan, malo soli i papra i prelijem preko salate.

5Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana sub sij 04, 2020 12:58 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Tjestenina sa piletinom i špinatom

pileća prsa narežete na kockice manje veće nebitno kako vam odgovara, popržite ih na maslinovom ulju dok nebudu pečene,
začinite sa malo vegete dodate kadulju ( ja koristim sušenu u nedostatku svježe )
malo to sve zajedno promješate pa dodate špinat ( ja koristim domaći iz maminog vrta koji prethodno nasjeckam blanširam i spakiram u vrećice i stavim u škrinju a možete i kupovni ) podlijete sa malo vode i to lagano kuhate dok se špinat ne otopi
u međuvremenu stavite lonac sa vodom za tjesto u mojem slučaju široke rezance jer mi nekako najbolje pašu uz to jelo, kada se špinat otopio stavite 4 dcl vrhnja za kuhanje, češnjak ( ja koristim u prahu, lakše mi je dozirati ) i malo soli i to sve lagano pirjajte oko 10 min
kada je gotovo umješajte tjesto i sve zajedno dobro povežite
prilikom posluživanja pospite sa ribanim sirom po želji

6Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana sub sij 04, 2020 1:01 pm

caveman 78


caveman 78
Forumaš/ica
mljac nisam ni vidio da je to moj recept valjanje

7Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana sub sij 04, 2020 1:15 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Danas sam se odlučio napraviti Francuski krumpir na moj način, znači isprobao sam više vrijanti i napravio neku ajmo reći moju koja mi se čini dobra i svatko tko je jeo je rekao da je ukusno...
nauljim protvan, tepsiju ili kako tko već zove pa posložim na polške rezan krumpir da pokrije cijeli protvan, u ovoj mojoj verziji se ne kuha krumpir prethodno kako ima u većini recepata za to jelo.
zatim na njega naslažem kobasicu tanko narezanu, ja koristim uglavnom kranjske, nije bitno od kojeg proizvođača koje su vam draže, nakon njih stavim narezani špek, nakon toga ide kuhano jaje, nakon jaja stavljam crveni luk,
nakon luka ide opet krumpir pa cijeli niz još jedanput, na kraju po završnom sloju krumpira prelijem smjesu od vrhnja za kuhanje pomješanog sa jednom žlicom vegete, pokrijem sa alu folijom koju probušim na par mjesta sa čačkalicom i stavim u pećnicu peći 45 min na 250 stupnjeva, nakon toga maknem foliju i još zapečem nekih 15-tak min na 200 stupnjeva i voila gotov ručak.

by Caveman

8Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana čet vel 27, 2020 8:41 pm

ReemCP


ReemCP
Mlađi forumaš
Stavit ću jedan recept doručka, iako nije to baš moj recept, doduše malo sam ja s tim improvizirao pa ajd', reći ćemo da je moj Very Happy Jedino što se ne kuha, pa sad ne znam je l' se smije ovdje staviti.

Doručak

Jedan lagan doručak za započeti dan, bogat proteinima, ugljikohidratima i zdravim mastima. Evo što sve ide u njega:

= pola bočice proteinskog napitka zbregov od vanilije (ima ga u svakoj trgovini)
= ražene ili zobene pahuljice (mjera; srednja šalica za kavu)
= kikiriki namaz (zagrabiš sa velikom žlicom koliko uhvatiš Laughing)
= bademi (6-7 komada do 10)
= chia sjemenke (jedna mala žličica)
= kokos (po želji)

Zdrav doručak, lagan, a okus je takav da imaš osjećaj kao da jedeš rafaelo. Jako jednostavno za napraviti i brzo.

Znači, u tanjur staviš pola bočice tog napitka, zatim u šalicu istreseš te pahuljice i onda iz šalice u tanjur, kikiriki namaz se ubaci, malo se to miješa žlicom, bademi se ubace, žličica chia sjemenki i pospe se kokos na kraju da bude onako kašasta smjesa, gotovo gusta.

Možete vi ovdje još svašta dodavati po želji, ja nekad dodam maline kad je sezona, ili umjesto kokosa dodam rogač, kako kad.


Evo slike kako je meni ispalo:

[You must be registered and logged in to see this image.]

9Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana čet oľu 12, 2020 10:25 pm

ana4


ana4
Forumaš/ica
nemam recept, ali ga trebam ako može pomoć Smile

treba mi recept za teleće šnicle (koje sam zabuno kupila umjesto junetine Rumenko )
fala unaprijed Smile

10Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana čet oľu 12, 2020 10:35 pm

daidza


daidza
VIP Član
znacli snicle pohas kao i obicno, ne predugo

potom stavis u protvan, tepsiju kako vec zoves, nasjeckas persina i cesnjaka, zalijes bijelim vinom, moze i pola vode ako zelis i peces dok tekucina skoro pa ne ishlapi

serviras uz pire krumpir

nema na cemu

11Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana pet oľu 13, 2020 2:04 am

ana4


ana4
Forumaš/ica
fala daidza cmok

12Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana uto oľu 31, 2020 12:38 pm

ally


ally
VIP Član
nije moj, kao što se i vidi Very Happy

kjarice, evo

[You must be registered and logged in to see this link.]

13Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana uto oľu 31, 2020 1:06 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Ako mi ovo ne uspije, definitivno prekidam Very Happy koje si ti brasno koristila?

I hvala ti cmok

14Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana uto oľu 31, 2020 1:26 pm

ally


ally
VIP Član
kombinacija crnog i bijelog
crno mi je domaće

idući put radim s polubijelim, baš dobila domaćeg pa ću vidjet kakav će mi s njim ispast.


mislim da možeš bilo koje brašno hmm

15Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana uto oľu 31, 2020 1:32 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Znam da mogu, samo me zanimalo koje si ti. Smile

16Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana pet sij 29, 2021 3:11 pm

ally


ally
VIP Član
kjara
nema ti ništa posebno u tom
znači maslac, omekšani
sol
papar
češnjak
mrvicu vegete (ako voliš)
vlasac (nije nužno)
sve to izmiješaš da nastane kao pasta nekakva, staviš u prozirnu foliju, oblikuješ ,ja u valjak najčešće i stavit u hladnjak da se stisne
i sad s tim možeš u što hoćeš
ako ćeš u kruh
ako ćeš na pohance kad budu gotovo pa samo kao preljev
ili puniš , nadjevaš neko meso, rolade i sl.

da baš fin okus.

omjeri po guštu a i zavisi koliko vas ima

Joks and Kjara like this post

17Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana pet sij 29, 2021 3:13 pm

ally


ally
VIP Član
evo ovaj recept mi je među naj s tim umakom, namazom, ne znam kako bi nazvala Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]

Joks and Kjara like this post

18Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana pet sij 29, 2021 7:29 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
ally jeo bi iz tvoje ruke

19Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana uto vel 09, 2021 10:01 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
[You must be registered and logged in to see this link.], ja jos ovo nit sam napravila nit kupila Laughing

20Vaši recepti - Hrana Empty Re: Vaši recepti - Hrana sri vel 10, 2021 9:03 am

ally


ally
VIP Član
A đe priša
Laughing

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 2.]

Go to page : 1, 2  Next

Similar topics

-

» Vaši recepti - Slastice

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.