CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Politički razgovori.

Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 27 / 50.]

521Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. sub vel 26, 2022 3:03 pm

MariMar



VIP Član
Ne vjerujem u pakao, tako da nažalost neće im nitko suditi. Problem je što svi vide samo rusiju kao negativca, nitko ne shvaća koliku veliku ulogu amerika ima u tome. Možda čak i veću od rusije. Kako god bilo, povijest se ponavlja.

LeClerc likes this post

522Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. sub vel 26, 2022 7:01 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
znači vi podržavate ovo šta rusija radi?

523Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. sub vel 26, 2022 7:29 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
o majke ti Joks. ti si kao pokvarena ploča. Ne čitaš što se piše... da jee baš smo to rekli.

Ne podržavamo nikakav rat. Ali amerikanci su krivi za rat. Tako da ne podržavamo niti ruse a ni amerikance koji su glavni krivci za ovo što rusija sada radi.

LeClerc likes this post

524Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. sub vel 26, 2022 7:33 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Pa vjerujem da mnogi imaju krivu predozbu i da mnogi previše prate i upijaju što novinari napišu i snime.

Ne slažem se s Amerima u puno stvari ali nikako nebi bilo dobro da Putin dođe na balkan.


S druge strane razumijem da neke stvari ne možeš eskimirati da bude pravedno.

Putin na neki način sada pokazuje zube da su oni ipak velesila i da ne može samo tako NATO prebližiti njihovoj granici. Postupke Putina ne podržavam. Mora se priznati da je delikatna situacija.

525Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. sub vel 26, 2022 7:39 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Putinu je cilj maknuti američku vlast iz Ukrajine, ne vjerujem da ga interesira ići dalje, ili na balkan. To sada ameri izmišljaju i plaše nas da Putin hoće invaziju, ja se nadam da to nije tako.

Što duže ovo traje to će biti gore. I njihove ideje i planovi će se mijenjati, a i rat se može proširiti.

526Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. sub vel 26, 2022 7:51 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Mislim da su ta vremena prošla da možeš tiranijom mjenjat svijest ljudima. Pogotovo kada se radi o zemlji koja ima 40 milijuna stanovnika.   Poljaci po meni neće to gledati ravnodušno.  To su znali raditi boljševici poslije 2. svj. rata.

Vučić je isti po razmišljanju kao PUtin. Jedan i drugi negiraju druge nacije. Puno stvari je kod nas prošlo ispod radara.

527Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. sub vel 26, 2022 8:23 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Milanovićevo mišljenje o širenju NATO-a ....

Ovime smatra da su Rusi u pravu, da nije dobro da se NATO-a širi dalje.

528Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 12:06 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ne podržavam Ruse i njihov napad na Ukrajinu! Kao što ne podržavam ratove koje je vodila Amerika. Smatram da su općenito sve političke stranke na svijetu najobičnije kriminalne organizacije. Ukrajina je samo jedna od žrtava u dugom nizu gdje se bore za prevlast dvije najveće svjetske kriminalne organizacije Američka i Ruska. Da narod izvadi glavu iz pijeska možda bi to shvatio. ali iz naroda dolaze političari.

Joks ne znam kako da ti to jednostavnije objasnim nisam toliko pametan. Ali vidim kada rade zlo i preko toga neću šuteći preći kao što to čini velika većina drugih ljudi u svijetu.

529Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 1:30 am

Him


Him
Mlađi forumaš
Uvjek sam nekog mišljenja da su svi ratovi poslije ww2 dogovoreni. Ovaj rat nije iznimka.

530Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 4:42 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
I prvi i drugi svjetski rat su dogovoreni ratovi. Zapravo se dogodila slična stvar kao sa Ukrajinom, netko je htio uništiti sa prvim svjetskim ratom austrougarsku, a sa krajem drugog svjetskog rata jaku Njemačku Englesku i druge Europske  države. Na kraju je Amerika izronila kao pobjednik obadva rata, sovjetski savez je bio samo nusprodukt koji je dobro iskorišten za konstanti strah kojim se plašilo ljude diljem svijeta i za konstanto skretanje pažnje sa bitnih stvari. Zato sada opet imamo hladni rat. Kada prođe kriza sa Ukrajinom izmislit će druge krize. Jer tako rade kriminalne organizacije da se ne vidi što su političari zapravo. Osim toga do 2014 godine su nas plašili sa Sjevernom Korejom, koja je svako malo ispaljivala svoje rakete, tu je bila i svinjska gripa pa ptičja gripa. Tko nije primijetio nema više u medijima ni riječi o Sjevernoj Koreji. Sa druge strane Engleska je konstantno imala sukobe sa Irskom sve do 2002 godine kada je su srušeni blizanci a predsjednik Amerike je objavio rat protiv terorizma. I gle čuda nakon stotinjak godina konstantnih nemira između Irske i Engleske odjednom su potpisali mir. Pošto su započeli projekt takozvanog rata protiv terorizma.  Svi ti mali sukobi za skretanje pažnje su prestali.   Nabrajao sam samo dva primjera tih malih sukoba, ali ih je bilo mnogo više. Sukoba koji su korišteni za skretanje pažnje.

531Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 11:06 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Može biti i to, da su Putin i amerikanci zapravo zajedno, a tobože se ne vole samo kako bi ratovali. Mada u to malo manje vjerujem. Mislim da im Putin ipak nije po volji, ali da je isplanirano, to je sigurno. Pripremali su se na ovaj rat još i ranije.
Pa prošle godine su naši pokupovali ratne avijone. Amerika dopremila vojsku u europu. Tokom korone odjednom se Dodik počeo oglašavati kako želi rat u Bosni, itd. Korona isto ima neke veze s ovim, možda da izvuku što više love... nisam sigurna što im točno korona znači. Ali da su to ''slučajnosti'' prenaivno za
vjerovati u to.

Prema ovakvim huškanjima... ispada da se rat sprema i proširiti...

[You must be registered and logged in to see this link.]

532Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 4:09 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zanimljivo mi je da je Hrvatsku Europa i Amerika prisilila na Z4 plan pred kraj samog rata, to jest državu u državi. Srbi to nisu podržali. I sada ovaj sukob u Ukrajini gdje je Ruska manjina osnovala svoje male države, ( ne računam onaj dio koji su ruska država nasilu zauzela, nego samo on dvije separatističke pokrajine)  Europa i Amerika su se odmah digle na zadnje noge da to ne smiju raditi, da je Ukrajina jedinstvena bla bla. Čudno da takvo mišljenje nisu imali za Hrvatsku. Znači samo Europi i Americi je dozvoljeno raditi što im volja. Pogledaj cijeli bliski istok, zapad je doslovce stvarao hrpu takvih malih države kada im je to odgovarao. Kuvajt samo jedna od tih odvojenih država.  

Indexovi novinari su tu da rade namjeno paniku, ja više ne čitam što oni pišu. Da je po meni takve medije bi natjerao da plaćaju puni porez zbog namjernog širenja straha.

533Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 6:42 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Ma inače ne pratim index, ali o ovome se pisalo i u drugim novinama, zato sam stavila. Prije korone nije bilo ni spomena o nikakvim ratovima. Odjednom se Dodik javi sa nekakvom idejom o ratu. Otkuda to odjednom. Znam samo da ako netko želi rat, može izmislit neku glupost, neko sranje, u jednome danu samo se stvori nered i sve ode nizbrdo. A kako je 2. svj. rat započeo? nije odjednom svuda ''explodiralo''. Nego malo po malo su se uvlačile sve države u to.

LeClerc likes this post

534Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 9:26 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zapravo imaš pravo, odjednom su izvukli tog klauna iz ladice, kao prije Sjevernu Koreju i svinjsku gripu.

535Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. ned vel 27, 2022 10:19 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Kultura straha i danas postoji. Pa sve može biti dogovoreno, ali nekako je teško reći da je drugi svjetski rat bio dogovoren do te mjere da se iscenira onakav kraj i krvavi pohod. Ali da je bilo interesa i dogovora, bilo je.

iskreno ja ne znam puno stvari, nekako ne treba sve vjerovati što priaju političari i novinari. Od cijele halabuke na kraju ovaj rat može postat sprdnja. Pitanje je da li je Putin bio ozbiljan ili dobar glumac. Nato se je preko baltičkih zemalja približio.

536Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. pon vel 28, 2022 8:38 am

MariMar


MariMar
VIP Član
NATO se počeo miješati u rat. Europa pomalo šalje vojsku i oružje. To znači da nas je Europa izdala. Umjesto da zagovaraju mir i pregovore, oni nas guraju u rat još dublje. Majku im njihovu.... kažem ja mužu, sada toga nisi svjestan, još se ne osjeti ratno stanje... ali doći će dan kada ćemo svi osjetiti da će doći do rata i kod nas. Ja se nadam da sam u krivu. Da europa igra igru na blef, misleći da će putin odustati od svog pohoda. Nadam se da će biti tako. Ali ako se Putin zainati, nema nam spasa.
Lijepo im je rekao u onom videu da se nitko ne smije miješati u rat, inače ćemo osjetiti posljedice kakve čovječanstvo nije vidjelo (prijeteći nuklearkom). Ja se time ne bi igrala, yes da je to taktika zastrašivanja, alii bome ga nije vrijedno ''škakljati'' po tom pitanju.

Ovakvi ratovi počinju mic, po mic, a tako je i krenulo.

[You must be registered and logged in to see this link.]

537Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. pon vel 28, 2022 10:22 am

Him


Him
Mlađi forumaš
Toliko o tome da je Putin-Hitler Cool

538Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. pon vel 28, 2022 2:36 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ovo su moji razlozi zašto sam protiv rata. Naravna nitko to neće čitati, jer sve boli đon što se povijest ponavlja i ponavljati će se. Jučer sam vidio upotrebu Ruske termobarička bombe nad nekom ukrajinskom vojarnom, eksplodiralo je kao mala atomska bomba, to oružje i opisuju da je po snazi slično atomskoj bombi, ali nema radijacije. Možda da i ja vičem da je Putin Hitler kao da će to pomoći poginulima. [You must be registered and logged in to see this link.]


Gledao sam neku stranicu koja se zvala Live lieak tamo je bilo mnogo videa iz rata u Iraku kada su Amerikanci već ulazili u Iračke gradove. Tamo je nakon masovnog bombardiranja po ulicama bilo toliko mrtvih civila da su američki vojnici morali hodati ispred vozila da maknu mrtva tijela. Poslije su obrisali sve te videozapise nakon što je vlasnik Live Leaka bio primoran da ih obriše. Ne sjećam se masovnih prosvjeda protiv tog rata, niti su mediji prenosili što se tamo događa. Poslije je Edward Snowden i Julian Assange su objavili hrpe tajnih podataka od Američke vojske među tim dokumentima su bili i ratni zločini iz Iraka. Čudo nije bilo nikakve reakcije od ostatka svijeta kakva je sada kada je Rusija napala Ukrajinu. Na youtubu je nekada bilo svjedočenja američkih vojnika što su radili u Iraku.

Onda sam gledao prvi rat u Čečeniji kojeg je Rusija povela 1996 godine. Prvih dana rata Rusi su poslali tisuće mladića u Čečeniju bez imalo vojne naobrazbe. Čečeni su imali vojnog iskustva pošto su svi građani morali služiti u vojsci za vrijeme sovjetskog saveza. Uglavnom Čečeni su se natjecali tko će uništiti više ruskih oklopnjaka. Ruski generali su imali sjajnu ideju da pošalju oklopne snage u gradove gdje su bili laka meta za Čečene. Tako je izginulo tisuće ruskih mladića ali i Čečena. Drugi čečenski rat Rusi su poslali vojsku koja se znala boriti, Čečni su izgubili taj rat i opet je bilo tisuće mrtvih na ulicama.

Gledao sam i Sirijski rat, tamo je dolazilo mnogo stranaca da se bore na strani pobunjenika. Viđao sam užasne ratne scene koje neću opisivati. Viđao sam mladiće koji se tamo bore bez ikakvog ratnog iskustva njih su pokosili u tisućama.

Sada se sve ponavlja, u Ukrajini puno mladih ljudi dolazi iz Europe i ostatka svijeta da bi se borilo na strani Ukrajinaca zajedno sa mladićima iz Ukrajine. Rusi su napravili u Ukrajini isto što i u Čečeniji, poslali su mladiće bez vojne naobrazbe i iskustva da se bore, regularna vojska će pričekati dok Ukrajina ne bude razorena i po mogućnosti ne bude na koljenjima.

MariMar likes this post

539Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. pon vel 28, 2022 9:27 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Europa je pod Amerikancima. Barem jedna zemlja je pod sankcijama. Hrvatska,  SLovačka i sve koje su surađivali s Hitlerom su na neki način neprijateljske države i danas. Srbima je na početku 1991 prolazilo da smo ustaše i zapad je to prešutio sve dok se nije dogodio Vukovar koji je sve više ličio na scene iz ww2.

Zato nema reakcije na Irak i ne zemlje koja je bačeno kemijsko oružje. Dokazi postoje kako su se djeca poslije rađala.

540Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. pon vel 28, 2022 10:15 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Čini mi se da se ovaj sprema na nešto. Sve više se priča kako će izbiti rat na Balkanu, točnije zakuhat će ga u Bosni. mater im njihovu. Svuda dolaze takve informacije, nešto se sprema eskalirati ovdje. I ne, neće za to biti krivi rusi, nego SVI, europa, plenković, amerika. svi zajedno. Zapravo rade tenzije i u Estoniji, skandinaviji, svuda rade paniku. Tako vuku države u rat.

Ako izbije rat ovdje, ovi politički gmazovi će početi bježati iz države u svoja skloništa. Ne vjerujem niti da je onaj Zelenski u kijevu. Mislim da on drži presicu od negdje drugdje.

[You must be registered and logged in to see this link.]

541Politički razgovori.  - Page 27 Empty Re: Politički razgovori. uto oľu 01, 2022 5:57 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Sada samo čekam da se isprovocira sveopći rat. Kao što je bilo devedesetih.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 27 / 50.]

Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.