CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Da li je gay ok

Go to page : Previous  1, 2, 3

Go down  Poruka [Stranica 3 / 3.]

41Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok sub vel 08, 2020 10:09 pm

LeClerc



VIP Član
Onda se nadam da će gej ljudi početi posvajati djecu romske populacije. Tek toliko da vidimo dali i oni diskriminiraju kao ostali.

42Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok sub vel 08, 2020 11:44 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Dom za djecu u Nazorovoj uglavnom prima klince čiji su roditelji ovisnici. Ili su bolesni, siromašni i slično. Ne znam za roditelje Rome, trebao bih pitati suprugu, ona je daleko više bila u tome, prikupljala je pomoć za našu djecu, za male Sirijce i slično. Čini mi se da u Domu nema više od 70-80 klinaca, što mlađih, što starijih. Ali nisam upućen, velim, znam ono što mi usput kaže. Ako treba sjesti u auto i prevesti kutije sa stvarima, tu uskočim, inače prigovara što se naprežem i ne pazim na sebe. Very Happy

Na koja točno posvajanja misliš? O kojim je gradovima riječ? Koliko su stara ta djeca? Hrvati uglavnom traže bebe, to je problem otpočetka. Posvojitelji se uvijek nadaju da će dijete biti "njihovo", da će činjenica da je posvojeno nekim čudom nestati. Biologija je posrijedi, to je instinktivno. Ne treba ljude osuđivati zbog toga, svi su više-manje takvi. Zato traže klince koji su im slični. Smile

43Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok ned vel 09, 2020 1:18 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Mislim na ta posvojenja romske djece, jer kako sam čuo da posvojitelji uglavnom izbjegavaju tu djece. Socijalne služe čak ni ne žele oduzeti djecu romskim obiteljima, iako djeca jako loše žive, socijale službe više pomažu financijski romskim obiteljima. Dok sa druge strane socijalne službe mnogo češće oduzimaju djecu siromašnim roditeljima koji nisu Romi, i manji se trude davati financijsku pomoć siromašnim roditeljima, iako djeca ipak žive u mnogo boljim uvjetima od romske djece.  To je po meni nepravda od strane socijalne službe. Tu ne mislim na djecu koja dolaze iz obitelji alkoholičara i slično, to je druga stvar. Mislim isključivo na djecu koja dolaze iz siromašne obitelji.  

Sada ti me razuvjeri da to nije tako Smile Ali to sam čitao po medijima i slušao te neke emisije o toj temi.

44Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok ned vel 09, 2020 1:59 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Uopće ne sumnjam da postoje predrasude prema romskoj djeci - kao i prema Romima u cjelini, uostalom. Ne sumnjam ni da postoje predrasude prema homoseksualcima i lezbijkama. Ali ne možeš stav graditi na rekla-kazala pričama o tome da socijalne službe diskriminiraju Hrvate na račun Roma. Irelevantno je što si "čuo" ako nemaš konkretna imena i dokaze. Jer stvarnost je suprotna - Rome diskriminiraju na svakom mogućem mjestu koje možeš zamisliti. Od toga da se roditelji bune kad im djeca idu u školu s romskom djecom, što mogu potkrijepiti brojnim slučajevima iz novina, do toga da rijetki poslodavci zapošljavaju Rome, što je opet provjerljivo. Prosječni Rom ne može se u Hrvatskoj normalno ni školovati ni zaposliti, sve zbog predrasuda, a tome pogoduju i te gluposti što se "čuju" svaki put kad se spomene npr. Bandić. Ja ne tvrdim da nema nepravilnosti, bio bih naivan da u to vjerujem, ali naše se socijalne službe potrude kad im dođeš s određenim problemom. Znam to iz prve ruke. Ima mnogo stvari koje rješavaju - zajamčenu minimalnu naknadu, troškove stanovanja i ogrjeva, invalidninu, doplatak za pomoć i njegu, razne jednokratne naknade... Ne znam imaš li koga starog i bolesnog, ali nema teorije da te zakinu u centru za socijalnu skrb ako ti treba pomoć.

Ako igdje ima nepravde, onda je to u dijelu gdje se rastavljenim očevima ne priznaju praktički nikakva prava u odnosu s djecom. Dobiju toliko "termina" da je gotovo ne viđaju. Tu debelo kaskamo za Zapadom.

45Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok ned vel 09, 2020 12:19 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kada sam bio mali, mama je moral ići kod tih socijalnih službi po pomoć, jer joj je kao običnom radniku plaća bila mala. Znam iz vlastitog slučaja da socijalne službe pomažu ljudima kojima nikada nije trebalo pomagati, nas su gnjavila za svaku kunu pomoći koju su nam dali, dok su drugi vozili aute i dobivali su socijalu pomoć.

Evo ti konkretan slučaj od majka Mateja V. googlaj Mateja.V socijalne službe. Tu je bilo hrpe propusta od strane socijalne službe, naravno dio novinaria su sve pokušali zataškati pišući u korist socijalne službe, dok sami čitaoci nisu razotkrili muljnacije od strane socijale službe. Od toga da socijalan radnica koja radi na slučaju živi u socijalnom stanju, do toga da je socijala služba rekla da u kući kojoj roditelji žive nema dovoljno namještaja a zidovi nisu obojani u privlačne boje za dijete, da je kuća premala, što su po meni totalne gluposti, ako dijete ima roditelje koji se žele brinuti za svoje dijete i imaju kuću. Osim toga socijala radnica koja je radila na slučaju ostavila je vlastitu djecu da bi bila svojom ljubavnicima ( u ovom navodu ne želim implicirati ništa loše prema gej osobama ako su pošteni, ali u ovom slučaj nema poštenja samo nečiji interes ). Kako netko tko je ostavio vlastitu djecu, može odlučivati tko je sposoban da odgaja djecu. Evo ti link pa čitaj, neki navodi koje sam rekao se ne navode u članu za to moraš više tražiti po internetu ako želiš.  https://www.24sata.hr/news/mateja-i-stanko-opet-pobjegli-pred-socijalnim-radnicima-239432

Na kraju se moralo ministarstvo umiješati u slučaj zbog propusta socijalne službe.



Uglavnom to je bio veliki slučaj koji se protezao od 2011 godine do 2017 godine.  Onda imamo te romske obitelji, čija djece žive u mnogo gorim uvjetima od spomenutih roditelja, gdje socijalne službe svesrdno pomažu romskim obiteljima. Ako njima pomažu zašto nisu pomogli i ovim roditeljima koji su voljni odgajati svoje dijete.

46Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok ned vel 09, 2020 5:08 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Drugim riječima, ti bi da Romima oduzimaju djecu umjesto da im novčano pomažu, a znaš da tu djecu nitko neće posvojiti i da će život provesti u odgovarajućim ustanovama.

Čestitam, to je sasvim nova vrsta demagogije! Izražavaš nekakvu brigu za djecu, istodobno prozivaš i homoseksualce i Rome i socijalne službe, a u stvarnosti malim prstom nisi mrdnuo da pomogneš ijednome djetetu niti si pridonio da se stvari ovdje gledaju racionalno, logično i mirno.

Gori si od babe, Beta. Meni prigovaraš što se, kao, ne držim teme, a ti je iskorištavaš za plasiranje poluinformacija i dizanje tenzija. [You must be registered and logged in to see this link.] malo činjenica o homoseksualcima, od toga da ne zlostavljaju djecu i toga da istospolni roditelji neće naštetiti djetetovu razvoju do toga da homoseksualnost nije posljedica seksualnog zlostavljanja ili slobodne volje. Iskoristi ovaj razgovor da ljude koji će doći ovamo pravilno informiraš, a ne da u njima izazoveš strah od svega što je drukčije. Strah rađa mržnju. Neznanje rađa mržnju. To su vrlo opasne pojave i ne treba se igrati s tim, pogotovo zaštićen krinkom anonimnosti. Kažem ti to u najboljoj namjeri, zato što ne mislim da si zao.

47Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok ned vel 09, 2020 7:43 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Drugim riječima, ti bi da Romima oduzimaju djecu umjesto da im novčano pomažu, a znaš da tu djecu nitko neće posvojiti i da će život provesti u odgovarajućim ustanovama.

To ja nisam rekao. Da zastupam taj stav onda bi ga tako i rekao. Cijelo vrijeme ti pokušavam objasnit da socijalne služe više pomažu romima, a manje pomažu onima koji nisu Romi. Jer kao što i sam znaš, kada je riječ o posvojenju onda posvojitelji rađe posvajaju djecu koja nisu Romi. Zato se siromašnim roditeljima koji nisu Romi češće oduzimaju djeca, jer se njih  lakše da posvojiti, posebno ako su još bebe. Zato sam i naveo onaj slučaj iz Koprivnice, gdje je majka imala tek rođenu bebu koju su socijalne službe pošto poto htjele oduzeti majci. To ne rade romima iako neki Romi iskorištavaju svoju djecu za prošnju, a neka romska djeca žive u lošijim uvjetima od djece koja nisu Romi, ali se ta djeca ne oduzimaju.  

Drugo, nisam rekao da će svi Gej parovi po defoltu zlostavljati djecu, nego samo pokušavao objasniti da socijalna služba neće dobro provjeriti roditelje zbog istog razloga zbog kojeg više pomažu romske roditelje od drugih roditelja. Pošto su manjine dobile takav prioritet koji krši prava siromašnih obitelji. Nema jednakosti i pravde.

Treće, govoriš o skretanju sa teme, ne to nije skretanje sa teme, jer se dječja prava krše, to jest krše se prava siromašnih obitelji , i to od strane socijalne službe sudaca i zakonodavaca.
Djece će biti nasilno oduzete siromašnim roditeljima, pa će biti udomljena kod gej parova. Zašto siromašni roditelji ne dobivaju istu pomoć kao romska djeca? Nemam ništa protiv toga da se posvoji dijete koje dolazi iz obitelji koje ne želi imati dijete, ili su roditelji pijanci itd, ali u slučajevima koje sam naveo nije tako.

48Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok pon vel 10, 2020 10:10 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:To ja nisam rekao. Da zastupam taj stav onda bi ga tako i rekao. Cijelo vrijeme ti pokušavam objasnit da socijalne služe više pomažu romima, a manje pomažu onima koji nisu Romi.

Podsjetit ću te.

LeClerc je napisao/la:Ima puno djece u Hrvatskoj koja trebaju biti oduzete od roditelja, ali ta djeca se ne oduzimaju, nego od socijalnih službi dobivaju obilatu pomoć, a djeca pripadaju manjinama to jest Romima koji koriste djecu da sa njima prose.

Rekao si dakle da mnogo djece treba biti oduzeto, i to Romima, kojima se umjesto toga daje obilna pomoć. Po čemu se tvoja rečenica razlikuje od moje: "Drugim riječima, ti bi da Romima oduzimaju djecu umjesto da im novčano pomažu, a znaš da tu djecu nitko neće posvojiti i da će život provesti u odgovarajućim ustanovama." - kada se iz aviona vidi da sam samo prepričao ono što si u dosadašnjim postovima napisao? Izjavio si naime i da si svjestan diskriminacije prema romskoj djeci.

LeClerc je napisao/la:Onda se nadam da će gej ljudi početi posvajati djecu romske populacije. Tek toliko da vidimo dali i oni diskriminiraju kao ostali.

Ništa ti ne podmećem, samo čitam postove. Koji jesu hod po tankoj žici. Nikako da se odlučiš kojoj ćeš strani pripasti, tolerantnoj ili homofobnoj. Kad je riječ o krivičnom djelu, onda nema "Roma", "Srba", "Hrvata" ili "homoseksualaca". Kolektivna krivnja ne postoji. Nego čovjek s imenom i prezimenom. Zgriješio je i treba ga kazniti ako mu se na sudu dokaže krivnja, nemam s tim nikakvih problema. Generalizacije uvijek služe da se ocrni skupina. Hrvati su u Jugoslaviji uvijek bili "ustaše". Hrvati su u Australiji svi do jednoga bili u Crnoj legiji, tako je glasila komunistička propaganda. Kada je svojedobno jedan hajdukovac otišao igrati nogomet tamo, mediji su ga nazvali izdajnikom, sjećam se toga kao da je jučer bilo. Trebam li uopće kazati da taj klub nikakve veze s ustaškim pokretom nema?

Romi su u Hrvatskoj obezvrijeđeni, demonizirani i getoizirani. Stalno ih prozivaju zato što je najlakše udariti po onom tko se ne može braniti. Samo, to nije hrabrost. Apsolutno jesam za to da se poštuju zakoni, apsolutno jesam za to da se u društvo uvede reda. Ali dajmo im prvo neku šansu da počnu drukčije živjeti, da promijene ustaljene navike i vrijednosti. Prije njih trebamo se mi promijeniti.

49Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok pon vel 10, 2020 10:53 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Rekao si dakle da mnogo djece treba biti oduzeto, i to Romima, kojima se umjesto toga daje obilna pomoć. Po čemu se tvoja rečenica razlikuje od moje: "Drugim riječima, ti bi da Romima oduzimaju djecu umjesto da im novčano pomažu, a znaš da tu djecu nitko neće posvojiti i da će život provesti u odgovarajućim ustanovama." - kada se iz aviona vidi da sam samo prepričao ono što si u dosadašnjim postovima napisao? Izjavio si naime i da si svjestan diskriminacije prema romskoj djeci. je napisao/la:

Ja tebe podsjećam da sam to rekao kada za to postoji razlog, a to je kada se djecu koristi za prošnju, ili ako žive u jako lošim uvjetima. Tu sam govorio o jednakim pravilima za sve, zato sam usporedio one roditelje koji nisu Romi koji imaju kuću i imaju dobre uvjete za život što se tiče kuće i smještaja djeteta ali im treba financijska pomoć. Tu dolazi socijala služba koje ne tretira sve jednako. Znam kako društvo tretira Rome, ali im se i previše popušta, tu je problem. Pošto država ide iz krajnosti u krajnost, prvo državu nije bilo briga za Rome, sada kada je država odjenem promijenila mišljenje sada ide u drugu krajnost da im se previše popušta. Država ne želi trošit sredstva na reintegraciju pa ovako rješava problem.

Naravno ti ćeš sada opet sve izvaditi iz kontekstna pa ćeš tumačiti na svoj način. Dok djeca u ovom slučaju pate, bez obzira dali su romska djeca ili su neromska ostala djeca.

Onda dolaze gej prava, eh tu je država striktna odgovorna poštena pravedna itd u poštivanju prava odraslih ljudi, koji su sposobni sami se boriti za svoja prava. Nisu to djeca koja ne znaju što im rade odrasli ljudi, kako će toj djeci izgledati budućnost zbog odluka odraslih ljudi. Pritom mislim na obrazovanje i odgoj, koji im je uskraćen, jer država konstanto rješava probleme na uštrb slabiji, a to su ovom slučaju djeca.

50Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok pon vel 10, 2020 2:02 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Teorijski, odraslima jest lakše izboriti se za svoja prava, ali golema većina odraslih uopće nije upućena u to kako da se za njih izbori. To je problem ove države, jedan od većih. Znaš li recimo ti koja su tvoja prava kad se razboliš? Ostaneš bez posla i prihoda? Ne pitam uopćeno, govorim o konkretnim koracima, npr. zašto i kako promijeniti liječnika, dobiti potrebne doznake, ostvariti pravo na novčanu pomoć i slično.

Nije nikakva tajna da se mnoge stvari [You must be registered and logged in to see this link.]. Zato nam svima treba svojevrsni građanski odgoj i kad je riječ o zdravstvu i socijali i kad je riječ o politici. Kako ćeš poštovati tuđa prava ako ne znaš ni svoja?

51Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok pon vel 10, 2020 5:29 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Da ne dalje duljimo previše u temu, slažem se sa tobom. Rasprava bi bila kvalitetnije da ja znam dobro obrazložiti ono što mislim riječi, ali pošto to ne znam, odustajem od teme. Smile

52Da li je gay ok  - Page 3 Empty Re: Da li je gay ok pon vel 10, 2020 8:06 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Ne boj se, neću te ugristi. Objasni onako kako možeš, meni se ne žuri. Nisi mi rekao poznaješ li nekoga homoseksualca ili lezbijku. Ja znam i jedne i druge, a s biseksualkom sam čak hodao dok je bila u muškoj fazi. Poslije je imala curu. Ne znam gdje je sada, bili smo tzv. prijatelji s povlasticama, a ne pravi par pa se nisam previše raspitivao. To su normalni ljudi, imaju klasične probleme, brige i strahove. Osim po seksualnoj orijentaciji, nimalo se ne razlikuju od nas. Ne znam žele li djecu. Nemaju ih ni mnogi heteroseksualni parovi, pogotovo u današnje vrijeme. Pametni ih ljudi zbog toga ne osuđuju nego gledaju svoja posla. Neki ganjaju karijeru, neki jednostavno nisu za to, a neki bi htjeli, ali nisu u odgovarajućoj vezi. Svega ima pod kapom nebeskom.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 3 / 3.]

Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.