CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Koronavirus

Go to page : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 44  Next

Go down  Poruka [Stranica 33 / 44.]

641Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus uto oľu 21, 2023 1:21 am

Scorpy



Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
"More than 5.55 billion people worldwide have received a Covid-19 vaccine, equal to about 72.3 percent of the world population", napisao je prije tjedan dana [You must be registered and logged in to see this link.]. Lauc to nije objavio pa onda valjda ne znaš. Primanje bilo kakvog cjepiva znači da će imunitet biti ojačan, a virus oslabljen. Pitanje je koliko će jako napasti cijepljenu osobu, ali i koliko će se učinkovito prenositi dalje. Obje te komponente bit će smanjene, to valjda shvaćaš.

Dalje, što se tiče žene koja je trpjela bol, rekao sam da postoje pravila trijaže i da kronični bolesnici nisu hitni bolesnici. Liječnici moraju procijeniti tko ima prednost, to svakodnevno čine i spada im u opis posla. Oni imaju povijest bolesti, a ti kuknjavu na Facebooku. Što je od toga dvoga vjerodostojnije?

Onda, koliko je mrtvih u državama koje navodiš kao uzore? Znaš li makar to? Ako se dobro sjećam, Švedska je u jednom trenutku imala velik porast oboljelih pa je zatvorila sve, baš kao i drugi. A i danas preporučuje cijepljenje svima starijima od pedeset godina, opet poput ostalih.

Napokon, vjerovanje je po definiciji mišljenje da je nešto onako kako se prikazuje bez provjere. Takvo što uopće ne činim, nego stalno tražim dokaze. Stalno. Ako itko u ovoj priči vjeruje, i to kao u crkvi - onda si to ti.

642Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus uto oľu 21, 2023 6:18 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Nisam rekao za Matijanića da umre kao pas, nego sam rekao da je dobio što je zaslužio i to vlastitom zaslugom. Čak su mu doktori htjeli pomoći, ali on je sam svojim ponašanjem doveo to toga da mu se dogodilo što mu se dogodilo. Šta sam trebao reći? Da se pravim kao ti da su drugi krivi za to što je on umro.

Za vrijeme najveće pandemije doktori imaju vremena plesati, dok se tvrdilo da su bolnice popunjene. Ljude sa ozbiljnim bolestima nisu primali u bolnice zbog pisanja onog matijanića koji je rekao da necijepljene ne trebaju primati u bolnice. Koliko je ljudi umrlo zbog toga jer ih nisu primili u bolnice to se ne zna jer nema statistike.
Ostalo ti je Mari Mar rekla bolje nego što bi to ja rekao.

643Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus uto oľu 21, 2023 7:16 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Taj videoklip objašnjen je dosad mnogo puta, riječ je o promidžbi. Matijanić pak nijednu smrt nije skrivio; mogao je on pisati što je htio i koliko je htio, ali politiku bolnica određivali su ministar i ravnatelji, kao i pravila službe. Zar doista vjeruješ u to da novinari ikome mogu određivati što da čini? Da doista jest tako, svi bi ljudi bili cijepljeni, a u Hrvatskoj bi tekli med i mlijeko.

Novinari mogu oblikovati javno mnijenje, često to i čine, ali njihov se utjecaj u društvu preuveličava. I inače, i u ovom slučaju. Trebam li te podsjetiti koliko su afera otkrili? Mali milijun. I što se dogodilo? Ništa. HDZ i dalje vlada, kradu i jedni i drugi, a razna kršenja zakona, i mala i velika, vidiš na svakome koraku. Novinari tu ne mogu učiniti ama baš ništa, jer ti i tebi slični sjedit ćete kod kuće i drkati kurac ma što da u novinama pročitate. Licemjeru.

644Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus uto oľu 21, 2023 9:21 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Scorpy Novinari mogu oblikovati javno mnijenje, često to i čine, ali njihov se utjecaj u društvu preuveličava. I inače, i u ovom slučaju. Trebam li te podsjetiti koliko su afera otkrili? Mali milijun. I što se dogodilo? Ništa. HDZ i dalje vlada, kradu i jedni i drugi, a razna kršenja zakona, i mala i velika, vidiš na svakome koraku. Novinari tu ne mogu učiniti ama baš ništa, jer ti i tebi slični sjedit ćete kod kuće i drkati kurac ma što da u novinama pročitate. Licemjeru. je napisao/la:

Ma daj mi nemoj se obraćati kao da ima deset godina. Medij da nemaju utjecaj na javnost, doslovce su kreirali pandemiju straha i paniku među građanima u prvoj godini plandemije.

To šta su otkrili mediji od afera, političari su im dopustili da o tome pišu. Nijedna afera o koji se piše nije otkrivena zaslugom novinarskog istraživanja. Dio afera se otkrije zato što je pred izborne u medijima dopušteno da mediji iznose prljav stranačkih veš protivnika. Da bi stranke na izborima postigli bolje rezultate.


Treće da postoje pravi istraživački novinari a ne poslušnici novinari bi imali itekako utjecaj na političare. Kao što su imali utjecaj na narod kada je počela pandemija. Za vrijeme Tuđmanove vladavine postojao je mali broj neovisnih novinara pa su bili proganjani od države. I od kriminalaca kada su digli u zrak pukija.

Da su novinari imalo neovisni pisali bi kako se u Europu dovode žene iz Ukrajine i ostalih ekonomski uništenih država još od pada komunizma koje se onda koristi za seksualno roblje. O tome nijedan novinar nije pisnuo. Ni takozvana ženske udruge ne žele o tome pričati jer se boje da im država ne otme pare koje dobivaju svake godine da mogu prodavati maglu da se bore za ženska prava. Još gore je sa dječjim pravima koja su sve samo ne prava. Da su novinari neovisni objavili bi imena i prezimena građana ove države koji imaju tajne račune po svijetu. Gdje završavaju milijuni Eura Hrvatskog novca iz poreza koje određeni ljudi povezani sa drugim određenim ljudima kradu iz držanog proračuna. Da su mediji neovisni pitali bi poreznu službu neka pitanja. Ali ne jedino što će se dogodi da ja najebem jer sam ovo napisao. a ti ćeš reći da ja pričam glupost.

I zadnje ti uopće ne znaš značenje riječi licemjer, koristiš tu riječ zbog vlastite ambicije i ambicije onih kojima je više stalo do pohlepe i iskorištavanja ljudi, čija su djela dovela do kriminala u ovoj državi. Taman da ideš u rječnik i da pročitaš što znači licemjer opet ne bi znao što znači ta riječi. Ta riječ vas savršeno opisuje samo vi to sebi ne želite priznati , jer onda bi morali priznati vlastite greške što bi za vas značilo da sami morati sebi odrediti kaznu za vlastito ponašanje.

645Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus uto oľu 21, 2023 9:51 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Scorpy je napisao/la:"
Dalje, što se tiče žene koja je trpjela bol, rekao sam da postoje pravila trijaže i da kronični bolesnici nisu hitni bolesnici. Liječnici moraju procijeniti tko ima prednost, to svakodnevno čine i spada im u opis posla. Oni imaju povijest bolesti, a ti kuknjavu na Facebooku. Što je od toga dvoga vjerodostojnije?

Vjerodostojjniji je pacijent nego liječnik koji radi po svojoj procjeni, jer je ta procjena najčešće kriva. Svima se treba pomoći a ne birati kome ćeš pomoći. Pogotovo ljudima koji trpe nesnosne bolove.Sama sam se uvjerila kako su njihove procjene nikakve. Liječnici bez testova i analiza su skoro pa nitko i ništa.

Ima primjer žene koja je rekla kako doktorica njenog muža nije htjela primiti u ordinaciju (najvjerojatnije zbog korone) nego ga je preko prozora gledala, čovjek je ubrzo umro. Njihove procjene su glupe i to što je Beroš tokom pandemije uveo taj sistem da ne treba uopće izači niti na teren ako netko procjeni da nije potrebno. Bilo je i toga u vijestima, eno onaj što mu je žena umrla jer je sestra procjenila da nije hitno. To su novonastale odluke i pravila. I naravno pacijent je vjerodostojniji od lijenog lječnika koji ne zna svoje znanje bez pustih aparatura koje mu pomažu. Takve odluke su opasne i treba ih izbaciti iz primjene.

Scorpy je napisao/la:"

Onda, koliko je mrtvih u državama koje navodiš kao uzore? Znaš li makar to? Ako se dobro sjećam, Švedska je u jednom trenutku imala velik porast oboljelih pa je zatvorila sve, baš kao i drugi. A i danas preporučuje cijepljenje svima starijima od pedeset godina, opet poput ostalih.

Napokon, vjerovanje je po definiciji mišljenje da je nešto onako kako se prikazuje bez provjere. Takvo što uopće ne činim, nego stalno tražim dokaze. Stalno. Ako itko u ovoj priči vjeruje, i to kao u crkvi - onda si to ti.

O Bjelorusiji nisu htjeli pisati puno jer se nije držala naputaka mjera, kako svi mi ne bi otkrili da se oni po smrtnosti zapravo ne razlikuju od nas.

Švedska je jedna od država koja je najbolje prošla i imala manju smrtnost od ostalih država (smrtnosti su mjere doprinjele pa bili su i grafikoni da se smrtnost povećavala uvođenjem određenih mjera). Stvljala sam ti ovdje i podatke kako se smrtnost povećavalla tokom cijepljenja. Zar su sve to izmišljeni podaci? moram li ti sada sve to tražiti?

Nakon potvrde kako virus ipak nije došao od šišmiša nego iz laboratorija, kako cjepivo ima više štete nego koristi.. ti si i dalje na nekim svojim zaključcima da je sve to bilo dobro, pa ne znam kako si to zaključio s obzirom koliko  je prljavština počelo izlaziti na vidjelo. Nisam ovo ja izmislila, pa o tome se piše i priča svuda u svijetu. Stavila sam ovdje mali milijon primjera zašto više vjerujem u svoju verziju nego tvoju koja je identična političkoj priči.

A i za novinare kaežeš nisu imali veliki utjecaj? ma majke ti mile, oni su imali ako ne i najveći utjecaj u svemu ovome. Oni su bili glavni strojevi (i oružje) širenja laži, propagande i prisile, doslovno plaćenici. I jedino preko njih je sve ovo žarilo i palilo. Ljudi su umirali zbog njih a ne zbog korone.
Ti si lik koji ne vidi ništa čak niti kada sve ispliva na površinu.

LeClerc likes this post

646Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus uto oľu 21, 2023 11:44 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
A što je točno "isplivalo na površinu"? Ili da budem precizniji, što od svega niječe potrebu za epidemiološkim mjerama i cijepljenjem? Postoji bitna distinkcija između tvoga stava, koji se svodi na negiranje epidemije, lockdowna, znanstvenika itd., i moga. Da govorimo o Domovinskom ratu, ti bi zbog ratnih zločina, trgovanja sa Srbima i sličnih nečasnih postupaka nijekala da se rat uopće dogodio, a ja bih tražio da se ratni zločinci i profiteri kazne, ali ne bih zanemario činjenicu da smo bili napadnuti i da se u ratu svakakva sranja događaju. Shvaćaš razliku?

Duboko sumnjam da ste ti i Beta u životu organizirali išta kompliciranije od vlastite smočnice ili radionice, a sad biste vodili državnu politiku bez pogrešaka i promašaja. Slične zdravstvene krize nije bilo desetljećima, a jedina dva obrambena mehanizma koja su nam poznata u slučaju pandemije, zatvaranje i cijepljenje, zagovarale su i provodile praktički sve zemlje. Vas dvoje pametniji ste od plaćenih stručnjaka koji sjede u njihovim ministarstvima?

Ono što je bilo krivo treba istražiti, dokazati i kazniti, u to nema dvojbe. No nemoguće je da su svi igrali s obilježenim kartama. Evo ti primjerice svojedobne cijene cjepiva za Europu: AstraZeneca 4 dolara, Moderna 33, Pfizer 20, Sputnjik 10 dolara. Točno se vidi zašto je konkurencija pokušavala ocrniti Astru, ona je jedina računala puki trošak proizvodnje. Kad je vidjela da umjesto priznanja dobiva psovke, digla je cijenu, pa nije luda da samu sebe upropasti. A evo ti i Švedska - u studenom 2020. drugi lockdown imale su Njemačka, Grčka, Španjolska, Italija, Belgija, Portugal, Nizozemska, Češka, Danska, Republika Irska - i Švedska, ali nismo ga mi zato imali… Uveli smo ga nešto kasnije, u smanjenom obliku, i takvo je stanje u svim navedenim državama trajalo najmanje do ljeta 2021. Znam zato što sam prevodio BBC, imam te članke.

647Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus sri oľu 22, 2023 7:19 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ok jebeš ovu temu isto su političari rekli za Hrvatsku dok je pljačkaju isto su ratni profiteri rekli dok su pljačkali iz vojarni oružje za obranu Hrvatske. Sada to isto govore ovi koji su tri godine tvrdili da su dedeki i bakice ugroženi od korone. Onda dođe Scorpy pa kaže tko je jemio jemio je. kiss1

648Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus sri oľu 22, 2023 8:34 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Jamio. Pogrešno citiraš bivšega hrvatskoga generala. No u krivu je, jami se i dalje. To se neće promijeniti dok se ne promijeni vlast i mentalitet.

649Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus sri oľu 22, 2023 2:46 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Vlast se neće promjeniti, može samo ići na gore, dok ljudi ne shvate da su nam američki ljudi na vlasti. Ako malo istražiš povijest naših političara, svi su imali neke veze s Amerikom. Netko misli kako je hdz hrvatska politika i da su oni krivi za ovakvo stanje u državi, ne, ne, to su vam sve američki ljudi ko i onaj Zelenski. I donose svoje odluke i naređenja nama. Dokle god je tako, neće biti bolje, a tako će uvijek biti, doživjeti naše političare nećemo. Čini se da je jedino što smo mi imali je bila Yugoslavija, istinski naša država Very Happy ali naravno bilo je i tu svakakvih unutarnjih problema. nije sad tema.. ovo smo sve rasprodali stranim gigantima, sada je još zakon o plažama na redu i ajd nemamo više ništa.

650Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus sri oľu 22, 2023 6:45 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Nije baš tako bilo, Kanada nam je uvalila Gojka Šuška, Ružu Tomašić, Željka Glasnovića, Ivicu Mudrinića, Damira Stojića i Tihomira Oreškovića. Iz Amerike, gdje je studirao, vratio se jedino Miroslav Škoro, a on je mila majka prema ovima. Iz Australije pak doklatario se demokršćanski otpad, Vice John Batarelo i društvo.

651Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus sri oľu 22, 2023 7:05 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Kolinda je bila na ''tečaju'' u americi prije nego je postala predsjednica. Alenka Markotić jedna od ljudi koja je u vrijeme korona krize vladala državom, je radila u Americi i to za njihovu vojsku. Nedavno sam otkrila kako je muž od Vesne Pusić, pazi sad... Amerikanac. i to bogataš. Ne znam koliko mu to bogatstvo seže, dali milijuni ili bilijuni. Kolindina, Sanaderova djeca svi otišli na dresiranje u Ameriku... ne da mi se sada istraživati tko još ima veze s amerima, ali skoro svi.

Meni to govori da su to američki plaćenici koji nam vode državu. Naši ljudi neće nikada biti na vlasti. Ako i dođu na vlast, to će amerika prozvati diktaturom i smaknuti ih brže bolje s vlasti.

LeClerc likes this post

652Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus sri oľu 22, 2023 11:06 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
[You must be registered and logged in to see this link.]


Kako li je samo ova vijest promaknula medijima i nije stavljena na naslovnice? nego tamo negdje sa strane.

Obitelj se ubila zbog straha od terora politike njihovom prisilom i mjerama! mediji pokušavaju izmanipulirati javnost da su oni ludi teoretičari. A zapravo su ljudi koji su bili preplašeni političkim terorom. Još jedna smrt uzrokovana političkom igrom zastrašivanja.

Žao mi je ljudi. Znam kako im je, kada se strah propagirao i usađivao ljudima pod kožu od strane bolesnih ljudi na vlasti, koji su zapovijedali medijima i policiji da provodi ovakve kriminalne radnje. I ja sam se u jednom trenutku počela bojati da me ne zaskoče radi toga što ne nosim masku... čujem da je u drugim zemljama bio puno veći teror.

I što mediji naprave??? seru o ovim ljudima, umjesto da napišu istinu. Nisu ih teorije zaludile, nego mediji i političke bolesne mjere. Policija koja je nedužnim ljudima kucala na vrata ih je dodatno uplašila. a policija je kao došla ''provjeriti'' tko zna po što su zapravo došli kucati, radi svojih bolesnih korona mjera.

653Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 2:09 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Pišeš gluposti. Te dvije žene koje se spominju u tekstu, sestre blizanke, imale su problema otprije, vjerojatno zato što su im djeda oteli i ubili [You must be registered and logged in to see this link.]. Zato se i jesu osamile i zatvorile u kuću, takvo što moralo im je ostaviti traga na psihi. Preselile su se iz Francuske u Švicarsku, njih petero - dvije sestre, od kojih je jedna imala muža, i njihovo dvoje djece - živjeli su potpuno izolirano, nisu ni klince puštali u školu. Zato su im policajci došli uručiti nalog. Pokucali su, a kako nitko nije otvarao, otišli su. Malo zatim svi su skočili s balkona, jedno po jedno.

Bilo je to u [You must be registered and logged in to see this link.], ali treba razmišljati da se pohvataju konci. Taj njihov djed, Mouloud Feraoun, bio je poznati alžirski književnik, smatraju ga mučenikom zato što su ga ubili zagovornici francuskoga kolonijalizma. Tko zna što su njih dvije u djetinjstvu vidjele i čule, ne bih se čudio da su patile od nekakvog posttraumatskog stresnog poremećaja. Mašta čuda stvara. Pravile su zalihe u stanu da ne moraju izlaziti, a možda su i svaku uniformiranu osobu doživljavale kao napadača. [You must be registered and logged in to see this link.] je bio sastavljen od francuskih vojnika i oficira, predsjednik Charles de Gaulle jako se namučio da ih sve likvidira.

Ukratko, dvije izmučene, duševno bolesne osobe izmanipulirale su jednu odraslu i dvije malodobne da odu u smrt. Kap koja je prelila čašu bio je sudski nalog da se obavezno pojave na sastanku vezanom uz pohađanje nastave te djece, a ne pandemija.

Prestrašno je koliko si površna, trebalo mi je manje od pet minuta da doznam ključne detalje. Daleko više vremena potrošio sam pišući ovo.

654Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 3:01 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Evo još [You must be registered and logged in to see this link.]. Ovdje se doduše spominje i Ukrajina.

Muči me sad to. Pitam se što su tim ženama govorili baka, roditelji i rođaci da ih je ispunilo s toliko straha i gorčine. Rođene su početkom osamdesetih, a rat u Alžiru bio je početkom šezdesetih. O takvim stvarima nisu trebale ni misliti, a kamoli vjerovati da im je društvo neprijatelj. Pa živjele su u Švicarskoj, zaboga!

Ne shvaćam. Jedino je objašnjenje da nisu bile čiste u glavi. Neka im je djed stoput bio heroj, ali tragedije i pogibije trebale bi ostati zakopane, a ne da se prenose s koljena na koljeno. Radimo to i mi Hrvati, nismo ništa bolji. Nikako da se maknemo od svojih grozota i ratova.

655Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 10:15 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Pa mnogii ljudi imaju razne traume u životu. Svako malo čitamo kakva zlostavljanja djeca trpe. I ne nisu oni krivi zbog toga. Korona mjere su prelile čašu i takve ljude dovode do suicida. Oni su živjeli s time kako su živjeli, strah od političkih mjera ih je doveo do suicida.

Ljudi trpe dan danas svakakve psihičke posljedice. Onda kada ti država počne prijetiti i maltretirati ljude po ulicama zato dolazi do ovih situacija. Naravno da krivim mjere političara. Jer su plašili ljude diljem svijeta, a oni nestabilniji to nisu mogli podnjeti. I ovo se dogodilo tokom pandemije i jasno ti piše kako su se bojali upravo covid mjera i rata u ukrajini. Hvala politici na tome. Ali ti zlatni ljudi s trona nikada nisu odgovorni za svoje postupke.

A umobolni mediji će ocrniti rađe ljude koji su bili njihove žrtve nego ove krimose koji su ih silovali mjerama i psihičkom maltretiranju iz dana u dan.

Prisjetimo se samo svakidašnjih javljanja stožeraša sa brojevima umrlih. Pa mnogobrojne prijetnje da ako se ne cijepe neće ih pustiti u poštu, banku, trgovinu, bolnicu... doveli su svoje stražare tamo. To je bila naša stvarnost.

Stožeraši su prijetili ako se ne cijepiš da ćeš umrijeti ili ostati bez posla. Poslje su prešli na škole. djeca su morala maske nositi... mnogi roditelji su bili protiv toga, pa online nastave, locdowni. policijski satovi. Policija bi ulazila u kafiće i ljude tražila potvrde o cijepljenju...
Prijetili su da će poslati svoje ljude da lutaju gradom i traže one koji ne nose maske tamo di su zapovjedili...
Ne sjećaš se ti toga,jeli? kao da si prespavao taj period. Nemaš pojma kako je to utjecalo na ljude, mene je dovodilo do ludila a kamo li neće ove nestabilnije. I onda i ti sereš da su oni ludi sami od sebe? a ne sjetiš se što su morali prolaziti tokom mjera?

LeClerc likes this post

656Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 10:40 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Tebe osobno nije pogodilo jer si ti uživao u ovom sadizmu. Mnogi nisu imali prilike uživati jer su morali živjeti život a nisu se slagali sa krimosima na vlasti i njihovom zlostavljanju. Bojali su se za djecu, posao, zdravlje, pa onda je došao ''val'' cijepljenja djece... nisu to male i bezazlene stvari. To je bilo nenormalno psihičko maltretiranje naroda, koje nije bilo samo na riječima, nego su slali svoje žandare=Gestapovce po gradovima.

LeClerc likes this post

657Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 11:18 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Skorpi sjedi za kompjutorom već duži niz godina za kompjutorom u dva ujutro da bi održavao servere u Americi.   Zato mu je lako prodavati maglu o mjerama sigurnosti kada na njega nisu utjecala te mjere u smislu da ih nije osjetio kao drugi ljudi koji moraju ići na posao. Ili koji se žele družiti sa drugim ljudima na zabavama.  

Ima firmu koja radi za Amerikanac zato ih brani. Američki poslodavci su previše škrti i pohlepni da bi zaposlili domaće ljude u Americi zato za njih rade Hrvati Indijci i ostali kao sluge za nižu plaću. Onda nama tu prodaje o demokraciji koja vlastite građane ne želi zapošljavati.

658Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 11:57 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Beta, ne izmišljaj.

MariMar, ne čitaš što pišem, ovo je specifično. Govorim o tome da sve traume korijene vuku iz djetinjstva. Psihijatri, psiholozi, psihoterapeuti, općenito razni takvi stručnjaci, po tome kopaju još od Freuda, Adlera i Junga, to se nije promijenilo. Imaš dvije žene, muslimanke, koje žive zajedno i drže se skupa iako je jedna udana, ima muža i djecu. Što ti to govori o njihovu odgoju i načinu razmišljanja? Zar se ne vidi da su malo pomaknute - poslužit ću se eufemizmom - iako su obje na prvi pogled bile situirane i dobro obrazovane? Zar je normalno svuda sa sobom voditi sestru, pa i u stan para koji bi trebao imati određenu intimnost? Možda i jest, ali samo ako je osoba prošla kroz nešto što ju je bitno poremetilo i promijenilo, a zbog čega su obje počele razmišljati krajnje paranoično i pesimistično. To su prenijele i na djecu, tko zna koliko su ih psihički oštetile.

Meni ta priča vrišti na ludilo, i to na ludilo posebne vrste. Ono koje stvara ekstremiste, ljude koji razmišljaju crno-bijelo i ne mare ni za koga. Može mi biti žao, mogu osjećati sućut, ali nagovoriti dvoje djece da skoče s balkona ne može svatko, to su gluposti. Takvo što može učiniti samo duboko poremećena osoba.

I zato prestanite srati, oboje. Opravdavate ono što se opravdati nikako ne može.

659Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 2:10 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Opet opravdavaš stožeraše i njihove loše i nakaradne korona mjere sigurnosti. Malo dijete bi znalo bolje sprovesti mjere sigurnosti nakon čitanja literature o tome nego ovi iz stožera. Uz to kako god negiraš nuspojave cjepiva i smrti uzrokovane od njega, tako negiraš da su ljudi sa lošim mentalnim zdravljem imali posljedice zbog korona mjera. Ali to vam je i bio cilj od početka da strada što više ljudi.

MariMar likes this post

660Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus čet oľu 23, 2023 9:49 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Kako "opravdavam stožeraše" ako vam oboma tumačim da ne možete taj događaj promatrati kao nešto što se događa svakome? Doslovce relativizirate i umanjujete nevjerojatnu poremećenost i zločin. Silan je broj ljudi prošao i lockdown i razne ratove, pa opet nitko nije pokušao ubiti vlastitu djecu niti je one koji su radili svoj posao poput tih policajaca nazivao čudovištima.

Koja je svrha proglašavanje tog trojca normalnim, samo vi znate, ali ponavljam da je to miljama daleko od normalnog, to je ekstremno, duševno bolesno i nema veze s covidom. Ponašate se poput onih koji su film Rođeni ubojice proglašavali krivim za ubojstva. Kao da su svi odlijepljeni od stvarnosti pa ne mogu razlikovati dobro i zlo. Čak i da mjere jesu katalizator, nisu uzrok. Postoji razlika između toga dvoga, i ona je ljudima koji nisu zavjeraškoga mentaliteta otprve jasna.

661Koronavirus - Page 33 Empty Re: Koronavirus pet oľu 24, 2023 7:06 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ti meni govoriš o opravdavanju relativiziranju poremećenosti.

Na ovom svijetu doslovce postoje političari koji vode ratove za prevlast svijetu. Ti političari namjerno izazivaju sukobe međunacionalnu mržnju, namjerno pljačkaju vlastite države i dovode ih do bankrota. I onda dođu građani i glasaju za te političare, što više ne samo da glasaju za te političare nego znaju da su političari izazvali rat i ubijanje drugih ljudi samo da bi imali veću prevlast na većem dijelu svjeta. I što se događa? Narod se ne pita kakve mi to ljude imamom na političkim položajima? Jer nisu vidjeli ni ne žele vidjeti ubijene ljude, čudo je da taj isti narod osuđuje nekoga tko je iz pištolja ubio čovjeka, ali ne osuđuje političara koji podržava politiku rata.

Isto je sa ovom temom ti okrećeš ono što sam ja rekao protiv mene i kažeš da ja relativiziram i opravdavam. Ti si taj koji opravdava sve ovo što se događalo i negira posljedice koje su se dogodile zbog onoga što su korumpirani političari provodili. Svojim postupcima pokazuješ da vjeruješ ljudima na vlasti koji su u stanju sve ono što sam rekao napraviti onda ti meni nemaš što pričati o opravdavanju relativiziranju poremećenosti.

MariMar likes this post

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 33 / 44.]

Go to page : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 44  Next

Similar topics

-

» Koronavirus

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.