CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Politički razgovori.

Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 35 / 50.]

681Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 21, 2022 8:57 am

Him



Mlađi forumaš
Mogli su možda tada preživjeti ali danas izgleda nisu bili Dubrovčani nego Srbi Very Happy

ja se inače čudim   u drugom svjetskom ratu na prostoru NDH i šire  da nije bio još krvaviji rat s obzirom da Srbi nikoga ne priznaju u svom okruženju.

Srbi su sami sebi svrha, sve je pokatoličeno Very Happy

682Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 21, 2022 1:37 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Kosovo je  još jedna muljaža zapada. Kosovari kao nacija nisu prije postojali, ali istina je da 90% taj kraj drže Albanci islamske vjere. Što automatski znači gubitak za Srbe.  Srbi jedino to mogu vratiti ratom. Dok god je tamo NATO to se neće dogoditi.

683Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 21, 2022 9:07 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kosovari su postali nacija kada su kosovari Američkim političarima ponudili da kupe razne firme. Za uzvrat Amerika im je pomogla u ratu protiv Srba. Tako je nastala Kosovska republika. Slična stvar se dogodila u Ukrajini kada je sin od Američkog predsjednik postao vlasnik nekih Ukrajinskih firmi. Zato sada svi tobože plaču zbog sudbeni Ukrajine. Inače bi ih boljela ona stvar kao za Jemen i Libiju.

684Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 21, 2022 10:16 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
To sam baš danas u jutro čuo da su firme na Kosovu strane.  Znam da Ameri imaju nekakav interes, da li je to ruda ili nešto treće.

Albanci će biti u gadnom položaju kada AMeri budu rekli da im više ne trebaju, ali to i nas pogađa u neku ruku.

LeClerc likes this post

685Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. sub tra 23, 2022 5:30 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Čitam vrečernji list kada vidim članak koji promovira novog urednika. Kaže urednik, naše novine će istinito i pravodobno izvještavati o svim događajima u Hrvatskoj i svijetu. Unatoč tome njihovo uredništvo izgleda kao i svako drugo uredništvo u domaćim i svjetskim medijima, gdje se članci ponavljaju svakih par mjeseci, jer kao nemaju o čemu pisati. Ili imaju članke koji tri puta ponavljaju napisani tekst. Najprije u naslovu, pa podnaslovu, onda u početku članka, tako da članak mogu početi čitati tek od sredine, i za to oni traže da se kupi pretplata. smijeh  Da ne spominjem kako su odjednom svi mediji pronašli savjest u ormaru gdje je godinama skupljala prašinu sada kada je rat u Ukrajini. Samo time su pokazali da im se živo fućka za rat u Ukrajini.  Još više im se fućka za istinito izvještavanje.

686Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. sub tra 23, 2022 9:08 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Him je napisao/la:Hrvatska država postoji prvenstveno  zbog Hitlera 1941 i sada egzistira zbog Tita i našeg bivšeg predsjednika koji je narod zavodio domoljubljem (najveća prevara u HR povijesti).

Hrvatsku kao državu zapravo su stvorili Tito i partizani. Nezavisna Država Hrvatska nije bila ni nezavisna ni država ni Hrvatska (ili hrvatska).

Him je napisao/la:Ustaše su proizvod Talijana i takva je okolnost bila da su imali prednost u osnivanju takve države 1941.

Ustaše su reakcija na srpsku ekspanzionističku politiku. Nisu ih Talijani stvorili iako jesu pomogli da se sklone od progona i organiziraju.

687Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. sub tra 23, 2022 12:52 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Nakon pada od Mađara NDH je prva obečavajuća zemlja bila za tadašnje  Hrvate na početku 10.4.1941. To što mi danas kažemo to je sramota oni su genocidaši, oni su takvi. Takva je današnja klima krajem i nakon rata.  Tada je bila za mnoge neovisna država prvi put nakon skoro 1000 godina.

Ja to svakome kažem, nemam ja stida oko toga. Nisam podložan onome što mi kaže medij ili netko treći.

Isto tako ne doživljavam aneksiju Austrije 1938. jasno je da je to uvjek bila želja Austrijanaca. Danas nije, najviše zbog sankcija ali njihovi preci su to htjeli.  

Ustaše sigurno nisu bile prvi izbor 1941 ali imali su prednost kod fašista i Hitlera. Hrvatsla politika se prema hrvatskom narod ponaša neprijateljski i sa glupostima mlade ljude truju. Opet će se pizdarija dogoditi kada se odmakne NATO sa Balkana. Džabe što su 30 godina učili Hrvate da treba poštovati Srbe i da smo  genocidan narod. Srbi su puno više mentalno jači jer njih nije nitko za ništa kaznio osim par političara. Kosovo je ionako izgubljeno. Pa tamo praktično nije ni bilo Srba devedesetih.





Srpski imperijalizam se je počeo buditi tokom srpskog ustanka. Oni su bili 200 do 400 godina pod utjecjem Osmanlija i oni su preuzeli njihovu doktrinu da je sve srpsko, gdje god se popišaš je srpsko.

Naivni Hrvati u to vrijeme su imali prijateljski odnos prema Srbima jer smo kao sličan narod. To je bilo vjerojatno istitina tvrdnja prije 1000 godina i više. Danas smo mi itetkako kulturološki odvojeni.

Prva i druga Jugoslavija je dokaz tome. Koliko god netko kaže zapad je krivi za to, ipak je postojala nedoumica oko bratstva i jedinstva.

Inače ja dolazim iz mješanog braka pa znam puno bolje situaciju.  Stvari se nisu pomakle milimetar.

Što opet ne znači da je srspki narod kriv koliko ta doktrina kod pojedinih ali očito dovoljna da se Hrvate i danas proziva Ustašama.

688Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. sub tra 23, 2022 5:49 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Nije da ih opravdavam, ustaše prezirem zbog Rimskih ugovora, genocidne politike i izdaje hrvatskih interesa, ali te separatističke, nacionalističke i terorističke organizacije ne bi bilo bez proglašenja diktature kralja Aleksandra Karađorđevića. U ideološkom i organizacijskom smislu ustaška je organizacija imala korijene u političkim previranjima i prije uvođenja diktature, osobito nakon atentata na hrvatske zastupnike u Narodnoj skupštini u Beogradu 1928. godine, ponajprije u redovima inače malobrojne Hrvatske stranke prava (HSP) – frankovaca. Otud za ustaše 30-ih godina prošlog stoljeća katkad i naziv pravaši ili frankovci. No načelno možemo reći da su i Hrvati i Makedonci (VMRO i Pavelić potpisali su sporazum 1929. godine, tzv. Sofijsku deklaraciju) bili protiv velikosrpskog centralizma i hegemonije u Kraljevini Jugoslaviji.

(I prije prve Jugoslavije - u Jugoslavenskom odboru 1915. godine - Hrvati nisu bili zadovoljni položajem ostalih naroda u zajedničkoj državi; godinu potom Frano Supilo istupio je iz Odbora. Nikola Pašić otpočetka je bio za "prisajedinjenje" austrougarskih južnoslavenskih zemalja Srbiji, uz prepuštanje dijela jadranske obale Italiji.)

689Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. ned tra 24, 2022 1:33 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Amerikanci su uočili veliki broj ruskih tajkuna koji su pobijeni od strane Rusije, od kada je Rusija započela rat u Ukrajini. Fino tajkuni su dobili što ih ide.

Dok Amerikanci tako slobodno govore što radi Rusija, ne smiju ni riječ reći kada je riječ onom pedofilu Epsteinu ni njegovoj ženi kojoj se upravo sudi zato jer su djecu izmamljivali svjetskim bogatašima. Kamoli da sprovedu neovisnu istragu tko su bile njihove mušterije, jer bi se onda i Američki novinari našli u istom sosu kao Julian Assange. Isto tako mediji šute kao zaliveni na činjenicu da je Julian Assange upravo izručen Americi koja ga želi zatvoriti na 125 godina zatvora jer je odao među ostalim Američke ratne zločine počinjene u Iraku.

690Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. ned tra 24, 2022 4:47 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Najveća tragedija Hrvata je poraz 1918 ili da se nikada nije dogodila trojedna vlast Austrijanaca, Mađara i Hrvata, nakon što su Osmanlije poraženi kod Siska

691Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. sri tra 27, 2022 5:50 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zagrepčani se žale jer su ukida statusa roditelja odgajatelja, pa što se žale? Imaju žičaru koja je preplaćena desetak puta, pa neka se vozaju u njoj. Ili neka idu na WC u one pozlaćene WC-e  A možda da roditelji otkriju spomenik bivšem gradonačelniku zbog kojeg se sada ukida ta mjera a koji je zadužio grad Zagreb do grla. Tko zna možda među tim roditeljima odgojiteljima ima onih koji su glasali za gradonačelnika koji je zadužio grad pa im ovo ukidanje mjera dolazi kao šlag na torti. Politički razgovori.  - Page 35 1152922892 Sve u svemu koliku su dreku mediji pokrenuli zbog ukidanja tog statusa, izgleda da je to pun pogodak baš među strastvene ljubitelje lika i djela bivšeg gradonačelnika, koji sve što je radio je i pozlatio. Laughing Zlatni WC zlatna žičara zlatne zgrade Itd, Siguran sam da je to razlog zašto se sada ovi žale, Very Happy Sada nema više pozlaćivanja svega od kada je bivši zlatar gradonačelnik u grobu. dobar valjanje

692Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. sri tra 27, 2022 6:20 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Rusija je isključila plin Poljskoj i Bugarskoj zato što ne žele plaćati u plin u Ruskim Rubljima. Europski političari se ponašaju kao iznenađene pure, govoreći za Rusiju da nije pouzdan partner za snabdijevanje plinom. U međuvremenu Njemačka i još neke zemlje su pristale plaćati plin u rubljima. Laughing Pravi partneri nema što zafrknuli su Poljsku i Bugarsku opet.

MariMar likes this post

693Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 28, 2022 6:27 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Kako umiru ruski [You must be registered and logged in to see this link.] - zajedno sa svojim obiteljima...

Last week, two more Russian oligarchs were found dead alongside their families within 48 hours of each other in alleged murder-suicides. They’re the latest of a series of high-profile Russians to die in mysterious circumstances in recent months.

It’s not the first time there have been reports about Russian officials dying suspiciously, and Russian President Vladimir Putin has long been known to take extreme measures to silence his opponents. In 2017, USA TODAY published an investigative report detailing at least 38 oligarchs who died or went missing over a three-year span.

694Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 28, 2022 7:36 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Opljačkali su državu pa sada plaćaju cijenu. Zbog njihove pljačke Rusija nije imala novca da razvije moderno oružje, ni da modernizira način ratovanja, pa smatram da zato umiru, sigurno ima i drugih razloga, po meni ovo je dobar razlog. Hrpa Ruskih vojnika umrla na samom početku napada na Ukrajinu, kada su obroni avioni sa stotinama Ruskih vojnika.  Točno znam kako im je bilo za vrijeme smrti, pošto sam sanjao san u kojem sam bio vojnik u avionu kojeg je pogodila protuzračna raketa. Osjetio sam čak šrapnele kroz tijelo u snu. Evil or Very Mad

695Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 28, 2022 9:30 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Opljačkali su državu pa sada plaćaju cijenu. Zbog njihove pljačke Rusija nije imala novca da razvije moderno oružje, ni da modernizira način ratovanja, pa smatram da zato umiru, sigurno ima i drugih razloga, po meni ovo je dobar razlog.

O čemu ti?! Ubijene su čitave obitelji, a ne samo tobožnji krivci. Žena i kći izbodene nožem u krevetu kraj čovjeka koji je navodno počinio samoubojstvo vješanjem, to je tebi "plaćanje cijene"? Ako je štogod skrivio, treba biti optužen i osuđen, tako se to u civiliziranim državama radi. A ovo što Putin čini nije nikakvo plaćanje cijene nego najobičniji državni terorizam.

696Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 28, 2022 7:54 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ah kako mi znaš spočitati to da sam bezosjećajan Laughing Još to što rade Rusi nazivaš državnim terorizmom. U Iraku je pobijeno skoro milijun civila djeca . U Libiji malo manji broj, u Jemenu djeca umiru od gladi još od 2015 godine, ginu cijele obitelji od Američkih i Saudijskih bombi isto se događa u Siriji. Ja se godinama čudim da nitko na to ne reagira na naći kako sada reagiraju zbog Ukrajine. Tek sada su se svi digli na zadnje noge vadeći iz ormara prašnjavu savjest zbog toga što rade Rusi, pa se sada po internetu se natječu u osudama Ruske agresije. Ti mi nemaš pravo govoriti kako umiru ti tajkuni, niti mi nemaš pravo spočitavati da nemam savjet! Desetljećima ste šutjeli na masovna ubijanja ljudi od strane Amerike i njenih saveznika i niste na to reagirali kao što sada reagirate dok Rusi ubijaju. Amerika je sudjelovala u državnom terorizmu zajedno sa rusima, samo po vama Amerikanci imaju pravo ubijati ljude. Rusi ako naprave isto su zli.

Baš me interesira na koji način svima vama funkcionira ta savjest da je možete tako selektivno koristiti???

697Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 28, 2022 10:05 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Ljudima je teško nekako pojmiti u glavi da su danas ratovi puno više podmukliji nego što je to bilo prije 100 godina.  Potreba za energijom je sve veća a ne zna se kako optimalno upravljati s velikom količinom energije koju crpimo iz zemlje, a da to ne utječe na kvalitetu života.

Moje neko mišljenje da je kapitalizam i socijalizam zastario model ili barem u ovakvom obliku kakav je danas. Da ćemo uskoro morat preći na model gdje se više cijeni znanje i talent, na kraju dobijemo više kreativnih pojedinica koji će ubrzati proces prilagođavanju nekim novim tehnologijama i koji ne ovise toliko o energentima, koji rade vrlo vjerojatno štetu izgarenjem smjese  u našu atmosferu.


Europi je potrebna nova renesansa, osjeti se dosta da zaostaje i stagnira zbog manjka energije u odnosu na SAD i Rusije. Europa je nakrcana birokracijom, to se sve da pojednostaviti da narod ima što jače kvalifikacije i znanje da na kraju luksuz i nije toliko potreban koliko kvaliteta samog pojedinca.

Obični poslovi će postati prošlost a visoka kvalifikacija postaje realnost. To će biti neka vrsta propusnice.

LeClerc likes this post

698Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 28, 2022 10:27 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Ah kako mi znaš spočitati to da sam bezosjećajan

Nego što si, osjećajan? Tko piše upravo kardinalne gluposti, ti ili ja?

LeClerc je napisao/la:Još to što rade Rusi nazivaš državnim terorizmom.

Ubijanje nedužnih žrtava i sijanje straha među stanovništvom jest terorizam. Po školskoj definiciji.

LeClerc je napisao/la:U Iraku je pobijeno skoro milijun civila djeca . U Libiji malo manji broj, u Jemenu djeca umiru od gladi još od 2015 godine, ginu cijele obitelji od Američkih i Saudijskih bombi isto se događa u Siriji.

Kakve to veze ima s ovom temom i gdje sam napisao da mi to ne smeta?

LeClerc je napisao/la:Ja se godinama čudim da nitko na to ne reagira na naći kako sada reagiraju zbog Ukrajine. Tek sada su se svi digli na zadnje noge vadeći iz ormara prašnjavu savjest zbog toga što rade Rusi, pa se sada po internetu se natječu u osudama Ruske agresije.

Tipično relativiziranje slaboumnih i amoralnih. Whataboutism ili whataboutery posebna je vrsta hipokrizije koju poodavno prodaješ. Spominjati ukrajinske žrtve kao nešto što nema vrijednost samo po sebi nego samo u odnosu na nešto drugo, recimo sirijske, afganistanske ili iračke žrtve, znači zanijekati mogućnost da se o ukrajinskim žrtvama govori u apsolutnom smislu. To je lažna dihotomija ili-ili kojom se bave svi nazovimoralisti: kazat će npr. da je jako tužno to što ljudi umiru od covida, ali što je s onima koji boluju od raka ili s gladnima u svijetu... Umjesto da se svaki fenomen promatra odvojeno, sam za sebe, pa se rješenje nudi kao i-i, tj. pobrinuti se treba i za jedno i za drugo, i za gladne i za bolesne, i za Ukrajince i za Afganistance, ovdje se fenomenu Ukrajine odriče vrijednost zato što fenomen Afganistana nije dobio jednak tretman. Kao da jedno isključuje drugo. Što je glupost na kvadrat.

Kad to shvatiš, onda možemo dalje.

LeClerc je napisao/la:Ti mi nemaš pravo govoriti kako umiru ti tajkuni, niti mi nemaš pravo spočitavati da nemam savjet! Desetljećima ste šutjeli na masovna ubijanja ljudi od strane Amerike i njenih saveznika i niste na to reagirali kao što sada reagirate dok Rusi ubijaju.

Zapravo ti imam pravo svašta reći jer nisam ja pisao pizdarije. Ti si to činio, i još uvijek činiš. Služiš se idiotskim generalizacijama, podmećeš i lažeš umjesto da priznaš pogrešku. Nema tu tebe i nekakvih imaginarnih njih, tu smo samo ti i ja pa možda ne bi bilo loše da prestaneš slušati glasove u glavi.

699Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. čet tra 28, 2022 11:50 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ja vidim da vi masovno plačete za Ukrajinskim žrtvama mediji političari i razni internetski trolovi koji su mi prije govrili da je rat u Iraku daleko pa što se brinem. Sada kada je rat blizu i provode ga Rusi svi plaću doslovce na svim forumima što stranim što domaćim se plaće za Ukrajinskim žrtvama po medijima itd. Sada ti meni prodaješ markove konake da ja relativiziram Ukrajineske žrtve i da bi ih trebao na tron staviti samo da bi ti vidio koliko je meni žao zbog njih, ma nemoj to je selektivna žalost koju prodaju tvoj napredni Europljani i Amerikanci jer im tako paše. Nije ni čudo da si bio novinar samo takve kao ti mogu urednici prihvatiti da im tamo radiš. Ljude sa selektivnim razmišljanjem.

Da se na isti način posvetilo pažnja svi ostalim ratovima i njihovim žrtvama kao što se sada posvećuje pažnja Ukrajini sada ja ovo ne bi pisao to ne želiš priznati. ( Ovim što sam rekao ne relativiziram žrtve Ukrajine )  Nego smatraš da se samo određeni problem trebaju rješavati samo onda kada to paše jednoj strani. Tako se neće nikada ništa riješiti, samo će sve biti gore.

700Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. pet tra 29, 2022 12:32 am

Him


Him
Mlađi forumaš
Gleda se isključivo interes, nije tu bitna istina ili laž nego interes koji omogućava novo nalazište plina, nafte i na kraju veći kapital.

Zapamtite ovo ponovno, gdje god idete u trgovinu veliki dio materijala je napravljen od nafte.  Bez nafte smo šrot i korak unazad.  To nitko ne želi pa tako i Amerikanci nisu imuni od toga.

Rusija je možda trenutno najbogatija država po prirodnim resusrima jer je samo po sebi ogromna ima oko 11 do 12% od ukupne zemlje.

Amerikanci moraju smisliti priču kako bi došli do tih energenata, rat je jedan od opcije ali ga moraju opravdat. Istina iza toga je da im cilj postaviti bušotinu u zemljama gdje uglavnom dolaze kao "mirovnjaci".

Inače zašto bi tamo Amerikanci dolazili, osim ako imaju nekakav strateški interes. Energija je ključna stvar da se održava suvremeni način života.

Zakon o očuvanju energije je u potpunosti jasan. Energija se ne može stvoriti ili poništiti, može se samo pretvoriti iz jednog u drugi oblik. U ovom slučaju naj efikasniji način pretvorbe enegije je iz kemijske u toplinsku i na kraju u mehanički rad koji nam omogućava lagodan život.

To su Njemci radili kao jedan od razloga u 20 stoljeću i nisu uspjeli u dva navrata. Japan se priključio u drugom ratu zbog potrebe za energijom.  Rat je tada bio daleko teži i krvaviji. To samo pokazuje koliko ta nafta može zakomplicirati problem i ostali resursi koji su potrebni za suvremeni život.

701Politički razgovori.  - Page 35 Empty Re: Politički razgovori. pet tra 29, 2022 12:59 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Ja vidim da vi masovno plačete za Ukrajinskim žrtvama mediji političari i razni internetski trolovi koji su mi prije govrili da je rat u Iraku daleko pa što se brinem. Sada kada je rat blizu i provode ga Rusi svi plaću doslovce na svim forumima što stranim što domaćim se plaće za Ukrajinskim žrtvama po medijima itd. Sada ti meni prodaješ markove konake da ja relativiziram Ukrajineske žrtve i da bi ih trebao na tron staviti samo da bi ti vidio koliko je meni žao zbog njih, ma nemoj to je selektivna žalost koju prodaju tvoj napredni Europljani i Amerikanci jer im tako paše.

Naravno da relativiziraš. I nije ti [You must be registered and logged in to see this link.]. Trebam li citirati ono što si napisao?

LeClerc je napisao/la:Nije ni čudo da si bio novinar samo takve kao ti mogu urednici prihvatiti da im tamo radiš. Ljude sa selektivnim razmišljanjem.

Dokaži to "selektivno razmišljanje". Gdje ga točno vidiš, u tvrdnji da se ljude ne može tek tako ubijati, bez porote i suđenja? Nemoj biti smiješan.

LeClerc je napisao/la:Da se na isti način posvetilo pažnja svi ostalim ratovima i njihovim žrtvama kao što se sada posvećuje pažnja Ukrajini sada ja ovo ne bi pisao to ne želiš priznati. ( Ovim što sam rekao ne relativiziram žrtve Ukrajine )  Nego smatraš da se samo određeni problem trebaju rješavati samo onda kada to paše jednoj strani. Tako se neće nikada ništa riješiti, samo će sve biti gore.

Ama gdje si to našao? Opet izmišljaš. Probleme treba rješavati čim se pojave, onako kako odgovara svim sukobljenim stranama. Ako nema konsenzusa, prije ili poslije ponovo će izbiti rat, što sam [You must be registered and logged in to see this link.] izrijekom i rekao.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 35 / 50.]

Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.