CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Koronavirus

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 13 / 50.]

241Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 12:15 am

Scorpy



Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
A što se objektivne opasnosti tiče, za zdrave i relativno mlade ljude ona je prilično mala. Treba ti boravak dulji od petnaest minuta sa zaraženom osobom, pri čemu se pretpostavlja kontakt i kapljični prijenos virusa. Čak ni to ne znači da ćeš biti zaražen ako ti je imunološki sustav jak. No morao bi se nakon toga presvući i oprati zato što se virus zadržava na tijelu i odjeći.

Bolesni ljudi međutim nemaju obrambene mehanizme kao ti. Njima je i tih petnaest minuta previše. Ono čemu ćeš ti odoljeti oni neće. U tome je sva mudrost.

242Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 12:20 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Ako mnogi nemaju simptome, onda nemaju ni temperaturu a zaraženi su. Rolling Eyes

Evo par razumnih komentara:

[You must be registered and logged in to see this link.]

243Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 1:43 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Scorpy je napisao/la:A što se objektivne opasnosti tiče, za zdrave i relativno mlade ljude ona je prilično mala. Treba ti boravak dulji od petnaest minuta sa zaraženom osobom, pri čemu se pretpostavlja kontakt i kapljični prijenos virusa. Čak ni to ne znači da ćeš biti zaražen ako ti je imunološki sustav jak. No morao bi se nakon toga presvući i oprati zato što se virus zadržava na tijelu i odjeći.

Bolesni ljudi međutim nemaju obrambene mehanizme kao ti. Njima je i tih petnaest minuta previše. Ono čemu ćeš ti odoljeti oni neće. U tome je sva mudrost.

Znaš da je " obična " gripa prije ove pandemije bila opasana za ljude sa slabim imunitetom. Ali nitko nije ni pomislio da se treba nositi maska zbog tih koji imaju loš imunitet. Izgleda da si ti pobornik one ideje da gripa čeka 15 minuta pa onda napada. Ali opet pažljivo bira da ne napadne političara, jer što bi mi bez političara, a kamoli bez novinara. Da je Đoković stvarno bio zaražen, i da je ta pandemija tako opasana, Plenković i svi ostali u njegovoj blizini bilo bi dovoljno da samo prođu kraj zaraženog da se zareze od Đokovića. Bez obzira dali bili zaraženi ili ne, svi su morali biti u karanteni, ako je taj virus tako opasan kako kažu. A to što kažeš da su mu mjerili temperaturu, dok bi oni njemu izmjerili povišenu temperaturu, već bi bilo kasno, jer bi se zaraza proširila. Zato je Planković morao u karantenu, ali nije išao, niti je nosio masku. Plenković je potpuno ignorirao sve upute od Stožera. Opet te logika zafrkava. Laughing

MariMar likes this post

244Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 1:55 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Mari Mar- svjetskim političarima ova " pandemija " služi da prikriju krizu u koju će svijet uskoro upasti. Toliko su zadužili svijet, da nema pandemije ljudi bi uprli prst u političare. Ovako će političar reći, e pa nismo mi krivi, to je kriva pandemija. Nekim ljudima koji vjeruju u ovu pandemiju to će biti dobar argument.

MariMar likes this post

245Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 2:16 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Znaš da je " obična " gripa prije ove pandemije bila opasana za ljude sa slabim imunitetom. Ali nitko nije ni pomislio da se treba nositi maska zbog tih koji imaju loš imunitet. Izgleda da si ti pobornik one ideje da gripa čeka 15 minuta pa onda napada. Ali opet pažljivo bira da ne napadne političara, jer što bi mi bez političara, a kamoli bez novinara. Da je Đoković stvarno bio zaražen, i da je ta pandemija tako opasana, Plenković i svi ostali u njegovoj blizini bilo bi dovoljno da samo prođu kraj zaraženog da se zareze od Đokovića. Bez obzira dali bili zaraženi ili ne, svi su morali biti u karanteni, ako je taj virus tako opasan kako kažu. A to što kažeš da su mu mjerili temperaturu, dok bi oni njemu izmjerili povišenu temperaturu, već bi bilo kasno, jer bi se zaraza proširila. Zato je Planković morao u karantenu, ali nije išao, niti je nosio masku. Plenković je potpuno ignorirao sve upute od Stožera. Opet te logika zafrkava. Laughing

Ne zafrkava mene logika. Nego tebe zafrkava znanost. Petnaest minuta okvirno je vrijeme potrebno da se ljudi dovoljno puta dotaknu i razmijene kapljice. To je procjena na osnovi normalnoga ponašanja. Kad se s kime sretneš, rukovat ćete se, možda zagrliti, sjesti jedan kraj drugoga, razgovarati, smijati se i slično. To može, ali i ne mora biti dovoljno. Postoje ljudi koji su distancirani, koji ne čine sve to. Oni mogu nekoliko sati sjediti kraj zaražene osobe a da se ne zaraze. Možeš se također naći s curom. Poljubit ćete se i razmijeniti virus u roku od deset sekundi. Sve ovisi o tom stupnju bliskosti. I prostoru, naravno. Liječnička čekaonica u kojoj ljudi stalno kašlju i kišu idealna je za prenošenje. Tamo ti dvije minute može biti dovoljno. Ali stvar je svakako u tome da moraš dobiti dovoljnu količinu virusa. To što će ih nekoliko proći ne znači da ih tvoj imunološki sustav ne može pobijediti. Može. Problem nastaje kad ih je previše, kad ih tijelo ne stigne na vrijeme detektirati.

Što se Plenkovića tiče, trebao je poštovati mjere. Razumijem da su mu liječnici rekli kako rizika objektivno nema, no trebao je paziti na sliku u javnosti i poruku koju time šalje.

246Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 3:10 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Plenković je trebao paziti da ne pokvari savršeni scenariji, kao i oni Francuski političari. Bili su lijeni, ili im nisu dovoljno platili da ne pokvare novinarsku lažnu pandemiju. Ti znanstvenici ionako rade kako im farmaceutska industrija naredi nema nikakve nesnosnosti. Čim neki znanstvenik kaže nešto što se farmaceutskom lobiju ne sviđa napadne ga krdo novinara.

247Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 3:31 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Čim neki znanstvenik kaže nešto što se farmaceutskom lobiju ne sviđa napadne ga krdo novinara.

Koji znanstvenik? Možda oftalmolog Jim Meehan, poznati antivakser koji se miješa u sve i svašta, pa i u virologiju i epidemiologiju, o kojima blagog pojma nema?

Ti jednostavno nemaš dovoljno znanja za kritičko čitanje i prosijavanje podataka. Ova je tema bezbroj puta to dokazala. Razlika između tebe i mene jest u tome što ja znam da ne znam pa tražim relevantne izvore i stručnjake. Ti ne. Ti gledaš svoje smiješne filmiće i plasiraš poluistine.

248Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 4:44 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Opet ću ti spomenuti Plenkovića, koji je tim tvojim "relevantnim izvorima i stručnjacima " uništio savršenu priliku da zarade pare na prodaji lijeka. Osim toga nisam gledao nikakve filmiće na tu temu, ne vidim zašto bi gubio vrijeme na te gluposti i na tog oftamologa. Kada su novinari dovoljno bili šeprtljavi da objave članke koje se lako moglo dokazati da lažu. Novinari su rekli su da u New Yorku umire hrpe ljudi, i onda pokažu masovnu sahranu ljudi koji su tobože umrli od virusa, na kraju ispadne da su to beskućnici koje se tako godinama sahranjuje. Pošto država ne želi platiti za njih ukop. Takvih članak je bilo dosta po Hrvatskim novinama i stranima novinama, gdje se namjerno plasira lažna slika o broju mrtvih i zareženih. Takvi članci brzo budu provaljeni kao lažne vijesti od strane čitalaca. Kada su novinari i političari bili tolike šeprtlje, sada su upregnuli te tvoje "relevantne izvore i stručnjake" Ako već istražuješ, pogledaj si za koga rade ti koje spominješ kao stručnjake. Oni ne smiju reći ništa drugo nego ono što im šefovi narede. Isto kao što ti kao šef očekuješ od svojih zaposlenika da određene tajne tvog posla se drži tajnom.

249Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 8:58 pm

daidza


daidza
VIP Član
kako vam ne dosadi iz supljeg u prazno

250Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 9:19 pm

ally


ally
VIP Član
zašto
nek je barem neka tema aktivna..osim našeg čatanja Very Happy

Kjara and MariMar like this post

251Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 9:48 pm

daidza


daidza
VIP Član
ma ne smeta mi, samo pitam kako im se da Very Happy

252Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 9:50 pm

ally


ally
VIP Član
vjerojatno bi neki i nama mogli postavit to pitanje Laughing

MariMar and LeClerc like this post

253Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus uto ruj 01, 2020 10:32 pm

daidza


daidza
VIP Član
i dobili bi isti odgovor Laughing

LeClerc likes this post

254Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus sri ruj 02, 2020 8:46 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Svuda gdje vidim tendenciozno iskrivljavanje činjenica, poluinformacije, laži... napišem istinu, neovisno o čemu je riječ i neovisno o stranici. Nije ovo jedini forum gdje se o covidu-19 pišu gluposti. Što se ostaloga tiče, još je dobar, barem nitko ne čita pizdarije o tome da su Židovima u Jasenovcu puštali opere, primjerice. Ali opasno je u ovo doba relativizirati mjere koje nekome mogu spasiti život. A Beta to sustavno čini. Maske su trenutačno jedini način da se ljudi koliko-toliko zaštite. I to je tô, dalje ne treba. Imamo li što bolje? Nemamo. Točka, kraj rasprave. U tome je sva mudrost.

Kjara likes this post

255Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus sri ruj 02, 2020 8:55 am

MariMar


MariMar
VIP Član
ahmm da Daidza, kako ti se da o sisama stalno? Jezik ili ono, dobro jutro, dobar dan tema samo za to. Very Happy

256Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus sri ruj 02, 2020 9:14 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ako se povećava broj zaraženih, ja sam rekao da maske nisu dovoljne za zaštitu. I naveo sam da se trebaju nositi gas maske. Osim toga spominjem Plenkovića i političare iz Francuske, jer su oni mogli raširiti virus, jer Plenković nije išao u karantenu, nije nosio masku kao i ovi iz Francuske. To što tebi ne odgovara nošenje gas maski mene nije briga.

Što se tiče koncentratorskih logora, to su činili Ustaše i Četnici na ovim prostorima, pod patronatom Njemačke vojske u drugom svjetskom ratu. I opet se događa da određeni političari ne čine dovoljno da se kazni one koji favoriziraju te zlotvore. Svu tu raspravu je trebalo potpuno zabraniti na forumima, i pošteno kazniti sve koji sudjeluju u tim temama! jer se događa da u takvim laprdanjima o toj temi se ne poštuju žrtve. O toj temi su trebali povjesničari reći što se trebalo reći, iznijeti istisnete činjenice što se tada dogodilo, bez da neki od povjesničara favoriziraju određene strane. I završiti sa tom temom jednom zauvijek. Jer kao što sam već rekao, rasprava na tu temu po forumima dovodi do nepoštivanja žrtava!

257Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus sri ruj 02, 2020 9:31 am

daidza


daidza
VIP Član
kako mi se ne bi dalo o sisama, gdje ces ljepseg prizora a jos ako ih uz gledanje mozes i primiti, nema boljeg Rumenko Very Happy

258Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus sri ruj 02, 2020 10:13 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Ako se povećava broj zaraženih, ja sam rekao da maske nisu dovoljne za zaštitu. I naveo sam da se trebaju nositi gas maske.  Osim toga spominjem Plenkovića i političare iz Francuske, jer su oni mogli raširiti virus, jer Plenković nije išao u karantenu, nije nosio masku kao i ovi iz Francuske. To što tebi ne odgovara nošenje gas maski mene nije briga.

Nije stvar u tome što meni odgovara ili ne odgovara, stvar je u tome što se objektivno može učiniti. Nabaviti 700 tisuća N95-maski, koje su neka vrsta respiratora, po cijeni od 25 milijuna kuna bez transporta i ostalih popratnih troškova neizvedivo je u situaciji kad Vlada RH preusmjeri 30 milijardi kuna u pomoć gospodarstvenicima, ostane bez prihoda od poreza i još gleda kako joj propada lova od turizma. Kad nemaš novca, možeš jedino ograničiti cijenu jeftinijim maskama i tako pomoći pučanstvu. Ali ne možeš 30 godina nenamjenskoga trošenja i razbacivanja promijeniti u jednome danu, ne ide to tako. Na naplatu sad dolazi sve što se prije događalo. Jebiga.

Mi novčanih zaliha nemamo, siromašni smo. Čekamo da stigne europska pomoć. Sve su pare preusmjerene, znam to pouzdano jer čekam svoje honorare, od knjiga za ministarstva kulture i vanjskih poslova. Ako oni nemaju, nema nitko.

259Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus sri ruj 02, 2020 10:41 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ima vlada para ko blata. Dala je crkvi skoro 58 milijuna kuna, dali su novce za izbore, pa za novu ergelu skupih automobila.  Sve se to moglo odgoditi, pa bi bilo para. Povećali su plaće državnim službenicima tvz uhljebima, umjesto da ih otpuste, vlada je zaposlila još hrpe novih uhljeba.  Mogu tako napisati dvije stranica koliko je vlada rasprčkala novca. Zato nema novca da kupi te maske. Jer eto turizam je oš kvragu. Samo to povećanje plaća vrijedi nekoliko stotina milijuna kuna. Ovi koji bi bili otpušteni, neka idu raditi u Kanadu, puno ljudi zbog njih je moralo otići, pa neka i oni idu. Evil or Very Mad

260Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus čet ruj 03, 2020 1:37 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kanadska liječnica preporučuje da se za vrijeme sexa ne ljubi i da se nose maske. Laughing Jadan virus, ovi stručnjaci su mu posvuda postavili zasjede.

Ali i dalje preporučuju da se nose one plave maske unatoč povećanju zaraženih. Umjesto da narede da svi moramo nositi gumeno zaštitno odijelo i gas masku.

261Koronavirus - Page 13 Empty Re: Koronavirus čet ruj 03, 2020 3:49 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
[You must be registered and logged in to see this link.]

I Australija je pop*****a. Korona je rat vlasti i naroda.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 13 / 50.]

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Similar topics

-

» Koronavirus

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.