CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Politički razgovori.

Go to page : 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 1 / 50.]

1Politički razgovori.  Empty Politički razgovori. sri vel 12, 2020 9:12 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Stavio sam naslove teme politički razgovori, umjesto politički chat, pošto mislim da bi na našem jeziku to trebalo tako pisati. Ako nekom ne odgovara slobodno ga promijenite Smile

Uglavnom tema je namijenjena za komentare na različite događaje vezane uz politiku, Pa tko voli neka izvoli. Very Happy

Otkriveno je da ravnatelji nekih srednjih škola idu na put u Ameriku, put bi koštao po osobi od 13 do 18 000 kuna, plus dnevnice. Prije toga puno srednjih škola se žalilo da nema novca za osnovne školske potrebe, pa su škole uvele godišnju članarinu od 100 pa do 500 kuna po učeniku. Znači škole se žale da nemaju novca, ali imaju novca da plate ravnateljima putovanje u Ameriku.

[You must be registered and logged in to see this link.]

2Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. pet vel 14, 2020 1:12 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kako u Hrvatskoj ostvariti brzu i laku zaradu?  Dok se Hrvatski političari zajebavaju, frajeri zarađuju varajući državu. Ovo sam prepisao sa nekog portala pa prenosim u cijelosti. Koliko sranja se događa u Hrvatskoj ne bi me uopće začudilo da je to istina.

Evo da ja napišem nešto šta bi možda trebalo istražiti. Pošto imam poslovni prostor, za najam su mi se javili neki Srbi, da trebaju prostor. I ja im iznajmim, naravno više se nikad nisu pojavili. Kasnije sam shvatio da im je prostor trebao za otvaranje firme, da mogu uzeti potporu za otvaranje obrta. Bilo ih barem četvero, sad ne znam koliko su firmi otvorili, ali pare su od države dobili i pobjegli su u Srbiju. Naravno imaju dvojno državljanstvo, tako da su mogli dobit potporu. Što je najtužnije mislim da država uopće ne istražuje takve slučajeve, njima je bitno da ovi nisu na birou.

3Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. ned vel 16, 2020 1:53 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Današnje vijesti iz Hrvatske. Tamo nekom liku u jednoj državnoj agenciji nije bilo dovoljna plaća od 20 000 kuna, nego si je bez imalo srama u godinu i pol dana isplatio dnevnice od 400 000 kuna. Onda dolazim do druge vijesti gdje je inspektor kaznio vlasnika kafića sa 25 000 kuna kazne jer je našao 23 kune viška u kasi. Ti  inspektori svoju šeprtljavost i nesposobnost provođenja zakona kako se spada ovako nadoknađuju.

Stručnjaci kažu da će Hrvatskoj trebati 120 godina da postane razvijena kao ostale Europske zemlje. Krivo, po mom mišljenju Hrvatska neće postojati za 120 godina, jer će je rasprodati dio po dio ovi koji sebi isplaćuju bonuse od 400 000 kuna.

4Politički razgovori.  Empty Hrvatska će imati dva predsjednika. ned vel 16, 2020 5:11 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Hrvatska će imati dva predsjednika.

Bivša predsjednica Hrvatske ne želi odstupiti sa položaja, pa je zato najavila svoj ostanak na vlasti. Tako će Hrvatska ima dva predsjednika, Milanovića i Kolindu. Naravno malo pretjerujem, ali tako ispada. Kolinda je zatražila i dobiti će od države ured službenog vozača i dva službenika. Tako ispada da će Kolinda i dalje biti predsjednica države, naravno bez ovlasti kao i Milanović Laughing  

Hrvatski karijerni političari ne žele raditi konkretan posao ni da o tome ovisi cijela Hrvatska ekonomija.

5Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. uto vel 18, 2020 5:56 am

Him


Him
Mlađi forumaš
Kod nas ima puno pranja novaca, preko državnog, gradskog proračuna i drugih izvora financiranja. Jako puno ima mafije koja poznaje sve oko sebe i podmićuje, tako da oni ne moraju plaćati poreze, tražiti razne dozvole. Jako puno u Hrvatskoj ima ljudi koji su zaradili prljav novac. Nekada u komunizmu su takav tretman imali visoki oficiri, danas može skoro svatko to raditi ako se nalazi u takvoj grupaciji, često to rade ljudi sa istoka.

Kada su Bandića razapeli u mediju, znajte da će netko nasljediti njegove čudne radnje Laughing  To je zatvoren ciklus u kojem nitko ne voli izlaziti jer tu je zarada koju mi ne možemo zamisliti.

6Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. uto vel 18, 2020 9:31 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Stavio sam naslove teme politički razgovori, umjesto politički chat, pošto mislim da bi na našem jeziku to trebalo tako pisati. Ako nekom ne odgovara slobodno ga promijenite Smile

Dobro si napisao. palac

7Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. sri vel 19, 2020 3:31 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Scorpy hvala Smile

OT- Od kada je izbilo na vidjelo da je Hrvatski državni odvjetnik član masonske lože sada se može vidjeti kako izgledaju ti masoni u Hrvatskoj.

Hrvatska ima dvije masonske lože, zato jer su se članovi posvađali pa je odmetnuta skupina osnovala drugu masonsku ložu. Ti " masoni " na slikama iz časopisa koji izdaje masonska loža izgledaju kao Likovi iz Alan Forda. Svi nose kuhinjske pregače, valjda da ne zamažu odjela sa svinjetinom Laughing  Još im samo fale doktori u bijelim kutama da paze na njih da se opet ne potuku. Laughing

8Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. sri vel 19, 2020 7:28 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
kako postati mason? Very Happy

jedna aktualna Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]

9Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. sri vel 19, 2020 9:18 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kako pljačkaju balkanski političari. U videu se govori u Miloradu Dodiku, ali po sličnom receptu se radi i u Hrvatskoj od strane onih koji su se nazvali hrvatskim domoljubima.

10Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. pon oľu 02, 2020 2:58 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Erdogan je izgubio rat u Siriji, pa je poslao sve izbjeglice iz Turske u Europu, da sa izbjegličkim valom prisili Europu da mu pomogne u ratu u Siriji. Europa i Amerika su odustale o ratovanja u Siriji, pa su sve svalili Turskoj na leđa. Novinari po tko zna koji puta plaću za djecom koja su se našla u tom izbjegličkom kaosu, pokušavajući podlo pridobiti suosjećanje javnosti koristeći djecu za postizanje svog cilja, da se suosjeća sa tvz izbjeglicama.

Ti novinari namjerno zaboravljaju da su baš oni najodgovorniji za rat u Siriji, koji traje već devetu godinu. Što više devet godina novinari nisu željeli upotrijebiti tu svoju moć koju imaju da naprave pritisak na Tursku Europi i Ameriku da se okonča rat u Siriji. Zbog novinara su djeca ostala bez svojih domova djetinjstva roditelja itd. Zbog novinara koji su poduprli rat prije devet godina danas iz Sirije dolaze rijeke izbjeglica, zbog novinara u Siriji su razorene obitelji, zbog novinara u Siriji je nastala mržnja i podjela koja će trajati desetljećima i koja će razarati ljude i državu.


11Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. pon oľu 02, 2020 6:19 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Precjenjuješ utjecaj novinara. Nisu novinari uzrokovali arapsko proljeće i sirijsku krizu. Nego baš zapadne zemlje i njihova stoljetna imperijalistička politika. Prouči malo povijest, dolazak Hafeza al-Asada pučem na vlast 1970. godine. Pa onda vladavinu njegova sina Bašara. Zašto nakon 35 godina relativno mirne vladavine obitelji Asad 2005. godine dolazi do početka hladnog rata SAD-a sa Sirijom? Zašto George W. Bush naređuje zamrzavanje diplomatskih odnosa? Napokon, zašto dolazi do rata u Libiji, revolucije u Tunisu i egipatske revolucije? Zašto su u Alžiru, Bahreinu, Džibutiju, Iraku, Jordanu, Omanu, Siriji i Jemenu nastali veliki prosvjedi? Zbog novinara sigurno nisu.

12Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. pon oľu 02, 2020 7:33 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zato što bi se i u Turskoj dogodilo ono što se dogodilo u Ukrajini, Siriji, Libiji, itd. Da Erdogan nije plesao kako je Americi Engleskoj i Europi odgovaralo i Turskoj bi se vodio sličan rat..
Proučavao sam što se događalo tak da sada dalje ne kompliciram.

 Novinari sebe nazivaju trećom svjetskom silom, znam da seru, ali kada se već vole prodavati za par dukata zato im stavljam ovo nos.

13Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. pon oľu 02, 2020 11:48 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Pa nisi to baš pozorno proučio, onda. Zemlja s najviše zatvorenih i zlostavljanih novinara uvjerljivo je Turska. I tako je od početka Erdoganove ere. A Erdoganu je Sirija trn u oku. Bašara al-Asada ne može smisliti. Zato podržava pobunjenike. Zato trpi i sankcije. O kakvoj to poslušnosti govoriš, pa Turska se uopće ne ponaša kao članica Sjevernoatlantskog saveza, s Putinom je davno dogovorila kupnju proturaketnog sustava S-400, primjerice. O ljudskim pravima, Kurdima i vjerskome desničarenju bolje da ne govorim, Europljani već godinama šize zbog toga.

14Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. uto oľu 03, 2020 1:54 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ne bi Erdogan došao na vlast da nije takav kakav je. Amerikancima je odgovarao, oni su ga i postavili na mjesto predsjednika. Da je Erdogan čim je došao na vlast promijenio svoju politiku bio bi svrgnut sa vlasti milom ili silom. Kasnije je došlo do razilaženja sa Amerima, vjerojatno jer Europa nije željela Tursku u Europskoj uniji, a Amerika nije htjela da napravi ništa po tom pitanju. Iako je Erdogan radio sve kako je Amerika željela, Erdogan naravno očekivao ustupke od Amerike unatoč kršenju ljudskih prava ali ih nije dobio.
Zato je Erodgan u inat amerima izazvao lažni puč, da pozatvara svoje protivnike, da mu se ne desi isto što u Siriji Asadau. Zato je Erdogan i kupio Ruske sustave S-400, da amere može skidati sa neba ako napadnu Tursku.

15Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. uto oľu 03, 2020 9:31 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Da Ameri žele napasti Tursku, nikakvi je projektili ne bi spasili, to su besmislice. Ameri ne žele napasti Tursku iz istog razloga kao Europljani - dali su joj jeftine kredite koje Erdogan sada treba vratiti. A cijelo vrijeme ponašao se kao pijani milijarder, zato mu je država sada u krizi. Jer je čitav taj gospodarski napredak umjetan, bez prave podloge u industriji.

Kad smo već kod Amerikanaca, zapitaj se malo gdje su bili islamski ekstremisti dok si na tom području imao jak i stabilan Irak te isto takvu Siriju. To su bile dvije najjače i najmodernije vojske tamo. Gdje su bili islamisti dok je Libija vodila glavnu riječ u Africi? Reći ću ti ja - nigdje, nisu postojali. Ako im je itko išao na ruku, onda su to bili Ameri svojom pohlepnom politikom.

Kakvi novinari, kakvi bakrači.

16Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. uto oľu 03, 2020 11:25 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Pa sada je mogu napasti nakon što su uništili Irak i Siriju. Ne mislim o konvencionalnom napadu, nego o stvaranju tvz "demokratske" oporbe kao u Siriji. zato je prvo i uništen Irak da se stvori podloga za ostale događaje, sa time su otvorili još više granice. Zato su srušili komunizam da stvore hrpu malih država iz kojih mogu regrutirati vojsku da ratuje za njih gdje god treba. Kada je bio komunizam ta vojska/teroristi nisu mogli tako lako putovati preko granica. Sve je to bila dobro planirana igra da se oslabe države i njihova sposobnost obrane. Jugoslavija je bila samo testno polje za ostale događaje, onda je došla Čečenija pa druge države u bivšem svojskom bloku iz kojih se danas regrutira ta tvz vojska koju onda nazovu oporbom. Zato je Erdogan uništio oporbu 2016 godine da nema tko organizirati pobunu kao u Siriji , jer je znao što se možebitno sprema, ako Erdogan ne bude radio ono što mu naredi zapad.

Određeni zapadni novinari i njihove novinske kuće su tu odigrali bitnu ulogu kroz sve te godine, optužujući lidere neposlušnih država da su ovakvi i onakvi, da bi se stvorila atmosfera da je potreban rat, jer zli diktatori trebaju pošto poto biti maknuti sa vlasti. Zato je Turska godinama zatvarala novinare pošto su radili za zapadne zemlje protiv turskih interesa.

Na kraju kažeš da Turska ne poštuje ljudska prava i da zatvara novinare, ali to isto su radile i zapadne zemlje. Ima jako dobro dokumentiranih događaja gdje su zapadne zemlje ubijale novinare zbog izvještaja o ratu u Iraku. I kršile su ljudska prava. Ali to se događalo na zapadu, gdje tvrde da ima neke demokracije, unatoč tome nitko nije odgovarao za to. Oni koji žele izvještavati o istini na zapadu su protjerani isto kao i u Turskoj, ili bi kojoj drugoj diktatorskoj državi. Kada sam se toga sjetio, možda i jesi u pravu što se tiče novinara.

17Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. uto oľu 03, 2020 11:35 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Nemoj zaboraviti Saudijsku Arabiju, tamo se ljudska prava sustavno krše. Kako je riječ o bitnim američkim saveznicima, nitko ne gleda što Saudijci čine, a radi se o iznimno strogom, totalitarnom režimu.

Kad je nafta posrijedi, Ameri će na sve zažmiriti. Isto vrijedi za Izrael, koji pod svaku cijenu mora biti zaštićen. Tu je pak u igri lova i utjecaj. Židovi nigdje nisu tako jaki kao u SAD-u. Pritom ne tvrdim da njihova politika čvrste ruke nije bez određene vrijednosti, ipak su stalno u ratu, otvorenom ili prikrivenom. No mogli bi olabaviti malo. Po mnogim stvarima slični su Turcima ili Saudijcima.

18Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. pet oľu 06, 2020 12:20 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
U Turskom parlamentu su se potukli zbog gubitaka u Siriji.







19Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. sri oľu 11, 2020 10:23 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Putin je zafrknuo Amerikance i njihovo vađenje nafte iz škriljaca, pošto je spustio cijenu nafte na 30 dolara po barelu. Putin je pravi ekolog Laughing

20Politički razgovori.  Empty Re: Politički razgovori. čet oľu 12, 2020 12:35 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Saborski su zastupnici jedva dočekali da mogu objaviti da su smanjili obaveze na najmanju moguću mjeru. Baš me interesira dali će im saborski imunitet biti od koristi ovih dana?

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 50.]

Go to page : 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.