CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Politički razgovori.

Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 25 / 50.]

481Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. sri pro 22, 2021 7:08 pm

LeClerc



VIP Član
Osudili su Nadana Vidoševića na osam godina zatvora zbog izvlačenja novca u aferi remorker. U prijevodu dobiti će osam godina godišnjeg odmora da si bogec popravi glas, kada izađe iz zatvora moći će uživati u novcu koji je ukrao. U Jugoslaviji su na isti način osuđivali lopove na položajima, danas se prave da mrze Jugoslaviju, ali su zadržali Jugoslavenski način provođenja zakona.

482Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. uto pro 28, 2021 2:48 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Šef sindikata zaposlenika javnog sektora tvrdi da Hrvatska može javnim službenicima dati 13 plaču. Radnik u privatnom sektoru mora radit šest mjeseci za uhljebe da bi tek nakon šest mjeseci počeo raditi za sebe, toliki je porez u Hrvatskoj na radničku plaću. Ti uhljebi više ne znaju kako bi pljačkali radnika, sada žele da radnik radi sedam mjeseci za te uhljebe, nisu im dosta velike plače oni žele još. Zato se po novinama javljanju različiti stručnjaci koji žele da su u Hrvatsku uveze bar još dva milijuna stranih radnika da i njih glođu do kosti. Kao što su glodali onaj milijun ljudi koji se iselilo iz Hrvatske zbog ovih mutikaša. Zato sada nema radnika koji će robovati šefu sindikata javnog sektora i njegovim uhljebim u javnom sektoru.

483Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet pro 30, 2021 12:46 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Kako bi rekli ako Bog da, ja sam na jesen u inozemstvu. Ja sam svijestan da u Hrvatskoj možeš samo funkcionirati ako vani radiš, ovdje samo trošiš novac.

Ne pada mi na pamet raditi u zemlji gdje je korupcija u svakom čošku. Ovdje se samo na crno isplati jer znaš za što radiš i kako možeš svoje novce raspodjeliti. Uhljebima će jednoga dana doći kraj.

484Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet pro 30, 2021 4:29 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Želim da ti se ostvare želje. palac Moj tata je za vrijeme Jugoslavije krajem 60 godina prošlog stoljeća dobio priliku da ode iz ondašnje Hrvatske ali nije to učinio. Kasnije zažalio, jer su ga dobro zafrknuli na poslu koji je radio kao vatrogasni tehničar.

Him likes this post

485Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. pon sij 03, 2022 4:34 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Medijski cirkus. Iako čovjek iz ovog videa govori što se događa u Americi sa medijima, ulaskom privatnih medija u Hrvatsku primijetio sam sličan program kod nas. Mediji koji bi trebali biti informativni, zapravo služe da vode gledatelje za nos, zapravo drže gledatelja u nekom takozvanom zatvorenom krugu iz kojeg se ne može saznati nikakva informacija koja nije prošla kroz određenu cenzuru. Ja sam takav dojam dobio. Dok je drugima drago da ih mediji potiču da drže glavu u pijesku cijelog života.

486Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet sij 06, 2022 1:44 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zašto se događaju klimatske promjene? Ovim takozvanim ekolozima je čudno da vide porast sumpora u zraku, jedan od razloga je taj što u Njemačkoj i cijeloj Europi postoji najveći rudnik ugljena. Iskopavanje je započelo 1960 godine, zbog konstantnog širenja rudnika uništeno je puno malih gradova i sela koji su sravnjeni sa zemljom zbog ugljenokopa, šume pašnjaci sve nestaje pred tim najvećim ugljenokopom u Europi.

487Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. pet sij 07, 2022 8:48 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kada narod zamjeni jednog diktator sa drugim. Ili tko je Kazahstan podmetnu lažnu borbu za demokraciju.  

Gledam ove događaje u Kazahstan gdje ljudi prosvjeduju, kako kažu prozapadni tvz slobodni novinari da je narodu dosta jer je predsjednik digao cijene goriva. Narod se digao da smijeni diktatora sa vlast, koji je bio tako zločest da je digao cijene goriva. Što je narod naivan, naravno Kazahstanski narod ne zna da je jednom i Hrvatska imala niske cijene goriva, pa kada su jednom na vlast došli demokrati, cijene goriva su porasle sa šest kuna na 10 kuna za litru goriva. Ove godine će u Hrvatskoj i plin poskupiti, jer prolazi moratorij koji je cijene plina držao niskim. Sada će te cijene diktirati pohlepnici. i zbog činjenice da ćemo kupovati LNG plin koji se dostavlja u brodovima, a koji je zbog takvog načina dostave mnogo skuplji od primjerice Ruskog plina koji je dolazi cijevima.  Naravnom Hrvatskoj se zabranjuje kupovanje jeftinog plina. Dok Njemačka gradi Sjeverni tok, kuda će i dalje svoje građane opskrbljivati sa jeftinim Ruskim plinom. Da se ja vratim na ono što se događa u Kazahstanu. Tamo se prosvjeduje zbog diktature jednog čovjeka prozapadni novinari te koji prosvjeduju nazivaju prosvjednicima. A kada su u Francuskoj prosvjedovali ljudi onda ih je policije tukla bez milosti to za prozapadne medije onda nisu bili prosvjednici nego teroristi.  U Rumunjskoj su se isto događali veliki prosvjedi protiv korupcije pa nitko živ od ovih takozvanih slobodnih medija nije pisao tim prosvjedima. Jer u Rumunjskoj je instalirana prozapadna vlada. Što hoće reći sa time? Za Kazahstance nije uopće bitno tko tamo vlada, prozapadni vladar ili proruski vladar, običnim ljudima će biti isto. Cijene goriva neće biti niže ako dođe na vlast prozapadni vladar, cijena goriva je samo izgovor i odlično iskorišten trenutak povećanja goriva da se jednog diktatora zamjeni drugim. Kada jednom dođe prozapadni diktator, cijene goriva će ostati iste ili još veće. Ako se narod opet bude pobunio, onda će bit iako u Francuskoj, policija će mlatiti prosvjednike koliko god bude htjela, a takozvani slobodni mediji će to ignorirati uz pokoji članak koji će reći da su to proruski teroristi. Nitko neće šljiviti narod pet posto. Tako svim tim propalim državama vladaju Rusi ili zapadnjaci, jedni i drugi iskorištavaju jeftino bogate resurse takvih zemlja. A naroda svaki puta bude preveden žedan preko mosta, bez obzira tko vlada kojom zemljom.

488Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. uto sij 11, 2022 9:04 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kina proizvodi tako loše željezo za armirani beton u zgradama da ga se rukom može slomiti. Zato im se neboderi ruše kao kule od karata.

489Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet sij 13, 2022 12:26 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Ne znam koje je točno pojašnjenje za ovakvo čudno stanje kod Kinez,. Možda ih zapad nije nikada naučio kompletno kako koristiti nekakvu inovaciju. Kako u tome biti plemit.

Kod nas na balkanu se ovakvi gafovi rade zbog veće zarade ali sigurno ne u tolikoj mjeri kao što je prikazano na video snimci, da doslovno možeš armaturu slomiti ljudskom rukom i to bez prevelikog napora.

490Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet sij 13, 2022 12:47 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Dio građana koji se bave gradnjom, grade tako loše stavove da što manje love ulože u samo izgradnju. Neki Kinezi koji kupuju naveliko nekretnine već imaju više stanova, pošto je ulaganje u nekretnine najsigurniji način da se sačuva lova. I u Hrvatskoj se desetljećima tako najsigurnije čuva lova. Samo što je u Kini sve otišlo na novi nivo sa velikom pohlepom građevinara, pa se sada grade takozvani gradovi duhovi gdje nema nikoga samo da se udovolji potražnja za stanovima. Narod se obogatio i eto što se događa. Otprilike je to priča koju sam ja pročitao od čovjeka koji živi u Hon Kongu.

491Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet sij 13, 2022 12:52 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
Očito kod njih ne postoji nikakva etika. Ne postoji kaznena odgovornost u slučaju da se nova zgrada uruši sama od sebe i pobije nekoliko stotina i više ljudi.

492Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet sij 13, 2022 1:58 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Htio sam ovo nešto napisati o potrošnji droge u Hrvatskoj ali ipak neću još će mene juriti zato što sam nešto rekao.

493Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet sij 13, 2022 4:21 pm

Him


Him
Mlađi forumaš
U Hrvatskoj je građevinski kartel najači, uz kamatarenje. Država gotovo da ne prepozanje kriminal u takvoj djelatnosti.

LeClerc likes this post

494Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. sri sij 19, 2022 11:29 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Kako se Hrvatske stranke bore protiv korupcije.

495Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. pet sij 21, 2022 6:38 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ponekada pročitam kako neki zazivaju lustraciju, drugima je ta riječ svakodnevna kao kava koju piju. Šta bi se zaista dogodilo Hrvatskoj da se zaista pokuša sprovesti lustracija?  Recimo da u Hrvatskoj postoje dovoljno jaki političari koji bi je htjeli provesti. Ti političari bi bili najugroženiji ljudi u Hrvatskoj, slobodni i nezavisni mediji bi ih opisivali kao razarače Hrvatske i kao začetnike rata. Svi takozvani domoljubni mediji instantno bi ih proglasili izdajicama, to bi isto učinili i svi političari koji sebe nazivaju demokratskim političarima. Zapravo kompletno svi političari u Hrvatskoj bilo lijevi desni srednji crveni plavi zeleni itd bi se složili da su to neprijatelji Hrvatske i uskoro bi proglasili ruskim komunistima, da ih lakše diskriminiraju i omalovaže napore da se provede lustracija. Ako im ne bi uspjelo maknuti sa vlasti ljude koji žele provesti lustraciju, došle bi na red demonstracije takozvanih branitelja. Isto ono što su izveli kampirajući sa plinskim bocama pred ministarstvom branitelja, a policija ih ne bi dirala, to jest pravili da nešto rade. Ako to ne bi urodilo plodom, zaredali bi se  demonstracije za demokraciju, ljudi koji 30 godina nisu demonstrirali nizašto, odjednom bi izašli u hordama na ulice pod motom spasimo demokraciju. Jer nitko ne smije dirati karijerne političare i zabranjivati im da se bave politikom. Naravno ne bi oni rekli da demonstriraju protiv lustracije, nego bi moto bio spasimo demokraciju. Ali ako bi se i dalje ustrajalo na lustraciji, zaredali bi se teroristički napadi, kao zadnji stup otpora prije nego bi započeo rat. Zaboravih dodati ulogu stranih diplomata, zbog čije bi se uloge stanje još više pogoršalo.    

Tko misli da to tako ne bi bilo, neka izvadi glavu iz pijeska.

496Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. pet sij 21, 2022 4:08 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Propali popis stanovništva 2021 godine.

Prvi dan popisa stanovništva čitao sam novinske članke o tome kako su novinari uspješno obavili vlastiti popis na internetu i da je sve završilo u najboljem redu. Kada su građani pokušali masovno pristupiti internetskom popisivanju, internetska stranica za popis bila je uglavnom nedostupna, ili je imala hrpe grešaka, da se popis nije mogao obaviti. Sada kada je popis već par mjeseci gotov dolaze rezultati popisivanja. Građani se žale da popisivači nisu uopće ni došli u njihove kuće. Drugi problem je bila sama edukacije popisivača koja je bila loša i totalno je zakazala. Prema onom što kaže jedan popisivač, prvi dan edukacije od 150 ljudi pojavilo se samo 108 ljudi na online edukaciji, drugi dan edukacije bio je samo 91 popisivač, treći dan edukacije nije ni bilo. Popisivači nisu bili zainteresirani za posao jer novčana naknada je bila loša za obim posla koji se trebao obaviti. Ali već problem sama država, to jest državni činovnici koji su šlampavo odradili posao. Po riječima tog popisivača, popis je loše odrađen, on misli da je vrlo bitno da građani shvate kako je popis stanovništva u ovoj forumi bio potpuno metodološki i softverski promašen, i da nismo dobili objektivan statistički prikaz demografskih procesa u Hvarskoj.

Evo još malo čudnovatih statistika od prošlog popisa stanovništva

Čudnih podataka je bilo i prije 10 godina. Općina Vrhovine je 2001 imala 905 građana, 2011 je nakon baby booma došla je do 1403, a u zadnjih 10 godina stanovništvo prepolovljeno i danas ih ima 666 građan. Gračac je imao 3923, da bi došao na 5033, pa danas 3229. Ovo nijedan demograf ne može objasniti drugačije nego kao pogrešku ili makinaciju u popisu iz 2011. Bilo je greški i 2011, sad ih je samo još više zahvaljujući "briljantnoj" ideji o samo popisivanju. Kako uopće opisati ovakav nesrazmjer u brojkama, nego kao namjerno zataškavanje koliko zaista ljudi ima u Hrvatskoj.

Sve ovo me navodi na mišljenje da političari namjerno ovako sabotiraju sam popis stanovništva. Ako nije to, onda je stvar u korupciji, zbog koje uopće ne znamo koliko država zapravo ima stanovnika.

497Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. sub sij 22, 2022 7:24 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Plenković se hvali da je prosječna plaća porasla na 7.333 kune, dok je na početku njegovog mandata bila 5.624 kune. Isto tako se navodi najveću plaću u INI od 11.000 kuna. I naravno zaboravlja spomenuti krizu, i zaboravlja spomenuti da je ta plača od 7.000 kuna uglavnom isplaćivana u državnom sektoru a ne u realnom sektoru gdje radi većina građana. sa najnižom plačem od 3.500 do 4000 kuna, plus minus par sto kuna. Isto tako navodi da je smanjio javni dug??? Na koji način je to mogao učiniti u ovoj korona krizi? Dok su već treću godinu zaredom vlada korona kriza, koja cijeli svijet dovodi do inflacije, Plenković se hvali sa smanjenjem javnog duga. Uz to hvali se da su imali brzi gospodarski rast??? I očuvanjem radnih mjesta??? Naravno da su imali očuvana radna mjesta kada u državnom sektoru nitko ne može biti otpušten. Sve plače državnih činovnika ovise o tome što svi radnici u realnom sektoru rade šest mjeseci za državu a tek onda za sebe. Gospodin Plenković je malo zaboravio spomenuti na čemu temelji svoje podatke.   U međuvremenu čitam neki dan da je u Ilok ostao bez stanovnika sve je prazno.

To je tako kada državni činovnik radi na statističkim podacima, pa je po njegovim proračunima sve super.

498Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. ned sij 23, 2022 11:50 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Svaki puta kada čujem ili pročitam da je netko osnovao udrugu za mlade ne mogu se oteti dojmu da te udruge služe nečem drugom samo ne za ono što se predstavljaju. Sada čitam da je osnovana udruga za mlade u Vinkovcima, baš mladima treba nekakva udruga koja živi od državne potpore. Sve mi se čini da se takve udruge zapravo osnovane samo da bi se imalo gdje strpati višak uhljeba za koje nema mjesta u raznim državnim agencijama ili na državnim jaslama. Pa se osnuje udruga koja odmah po osnivanju dobije donaciju od države od 124 000 kuna. Dok mladi nemaju gdje raditi država donira milione kuna raznim udrugama za prodavanje magle. A ako i ima posla za mlade, dobiju takvu nisku demotivirajuću plaču da im nije ni do čega, a kamoli do onoga što te neke udruge promoviraju.

499Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. pon sij 24, 2022 8:25 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Izgled da se Ukrajinci spremaju na sveopći rat, ako je suditi po nekim domaći medijima, čiji naslovi samo o tome govore, čak su i koronu potisnuli u drugi plan.

500Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. čet sij 27, 2022 12:36 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Plin je poskupio pet puta, pučka kuhinja na svetom duhu je dobila račun za plin od 25. 000 kuna prije su plin plaćali 5000 kuna. Kažu to je račun samo za jedan mjesec, pekarima je plin poskupio i svim poduzetnicima. Ide inflacije galopom od kada je Hrvatska počela ove godine kupovati plin od naših saveznika. Beskućnici su se nagomilali ulicama Zagreba zadnjih desetak godina, vidio sam djecu da prose neki dan sa natpisom da su im kuću zaplijenili. Hrvatska se pretvara u Ameriku gdje horde beskućnika živi po ulicama, sada kada crkva više ne bude mogla hraniti beskućnike biti će još gore. Sigurno ih neće hraniti ove sve silne udruge koje dobivaju novac od države a koje se kao brinu za mlade.

501Politički razgovori.  - Page 25 Empty Re: Politički razgovori. pet vel 04, 2022 2:19 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Hrvati i Srbi su si našli još jednu temu da se prepiru oko nje. Sada je na redu Nikola Tesla, koji će biti na Eurima koji se budu štampali za Hrvatsku kada Hrvatska bude uvela Euro. Da je sada ne ulazim u te rasprave čiji je Tesla. Jedini razlog što se zašto se na Hrvatskim eurima bude nalazio Tesla je što će Hrvatski Euri vrijediti manje od na primjer Njemačkih Eura i Eura od ostatka Europe gdje je bolje ekonomska situacija od Hrvatske. Naravno Europa nam sada to neće reći, ali kada budemo uveli Euro doći će i do toga kao paket mjera da države sa slabijom ekonomijom ne koće ostatak Europe. Ne znam zašto Hrvatska nije stavila na Euro Ante Starčević.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 25 / 50.]

Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.