CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Koronavirus

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 44  Next

Go down  Poruka [Stranica 3 / 44.]

41Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sub stu 27, 2021 4:01 pm

MariMar



VIP Član
Nisam te pitala za cjepivo. Nego kakve bi mjere provodio? kažeš maske ne valjaju, lockdown? potvrde? kakve mjere točno?

42Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sub stu 27, 2021 4:15 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Na početku sam naveo da se moraju mjere strože provoditi. Pod tim mislim da svi imaju bolje maske, da se ne krše mjere sigurnosti, da se uvodu kazne za sve ako bi se mjere kršile. Na primjer sve političare bi trebalo kazniti zajedno sa stožerom zbog loših dosadašnjih mjera, tako da se pokaže narodu ozbiljnost pri provođenju mjera. Izabrati drugi stožer koji bi sve to ozbiljnije provodio. Ne treba uvoditi zaključavanje, ako bi se mjere striktno provodile.  Otprilike bi to bilo to. Ovo što sada rade, i što su radili dosada je totalna glupost, iz tog razloga sam bio i biti ću protiv stožera i njihove dvolične politike. Smile

43Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus ned stu 28, 2021 10:46 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Stroge mjere kažnjavanja i ostalog bi imale smisla da je neka gora bolest u pitanju. Ovako ja bi samo dala preporuku da se starci i ugroženi čuvaju ili da se sami zatvore (lockdown) ali naravno bez prisile, sve po preporuci. Maltretirati sve ostale nikako. Ove lažne maske bi naravno ukinula a ugroženima preporučila neke posebne maske (kacige ako treba).

Uglavnom gluposti mjera stožera u svijetu nema kraja. Mjere nemaju veze s bolesti i ne garantira ništa da su te njihove mjere koje oni provode uspješne. Zapravo nam sve dokazuje suprotno.
Mjere su štetne ne samo za bolesnike nego i za sve nas ostale. Još ako uvedu gluposti kao kovid propusnice, zagorčat će nam život dugoročno.

A najgori primjer političkih mjera je naravno u Australiji:

[You must be registered and logged in to see this link.]

44Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus ned stu 28, 2021 12:19 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Kako stožer svojim mjerama ubija ljude:

45Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus ned stu 28, 2021 7:54 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ja se bunim protiv ovih mjera jer glupe ( da ne kažem neke gore riječi ) Pokušat ću ukratko obrazložiti, mjere se provode selektivno, i te takve mjere se ne poštivaju od strane političara koji su prvi trebali pokazati kako ih oni poštuju. Drugo je medijsko praćenje te pandemije, koje je sve samo ne informativno kakvo bi trebalo biti. Mediji jednostavno lažu zbog profita koje zarađuju prodavajući reklamni prostor u člancima. Kada ih se uhvati u laži prijete se tužbama ne samo to nego se cenzuriraju drukčije mišljenja i to onih ljudi koji su školovani i poznaju temu što se tiče pandemije. Treće je samo cjepivo koje uopće ne štiti od ničega. Građani se cijepe opet dobiju virus i taj virus šire svuda, dođu doma i zaraze svoje ukućane i tako umiru oni stariji sugrađani. Građani su uvjereni da ako se cijepe da su sigurni, po onome što govore takvo sam uvjerenje dobio. I sve to se događa uz uzrečicu cijepi se budi odgovoran.  Što se tiče umrlih na koje se vole pozivati pandemičari, da im je zaista stalo do umrlih provodili bi te mjere mnogo strože samo tako bi se spriječile daljne smrti. Onda bi i ostali morali te mjere poštivati, da se svemu otpočetka svemu pristupilo mnogo ozbiljnije.

Iz tih razloga smatram da imamo plandemiju od samog početka.

Što se tiče onih mojih mjera koje bi ja provodio za to je ionako sada kasno.

MariMar likes this post

46Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus uto stu 30, 2021 4:17 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Toliko im je teško bilo to priznati. Ispada da postoji samo jedan jedini slučaj. Ovoga je jaaako puno. A što se radi kod nas? pa sve se zataškava, jasno.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

kod nas:

[You must be registered and logged in to see this link.]



LeClerc likes this post

47Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus uto stu 30, 2021 5:17 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
[You must be registered and logged in to see this link.]

LeClerc likes this post

48Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus uto stu 30, 2021 5:38 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Party se nastavlja sada imaju novi soj virusa, koji će naravno raznositi ovi sa korona propusnicama i koji su naravno cijepljeni. Sada sretno čekamo novu turističku sezonu da opet dođe 10 milijuna zaraženih turista. Naravno za stručnjake turisti neće biti problem jer oni su " cijepljeni "

MariMar likes this post

49Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus uto stu 30, 2021 6:26 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
MariMar je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]
i šta točno ova objava, i ostale slične pokazuje i dokazuje?

jesi objavila reakcije nakon cijepljenja 99% drugih ljudi koji su se cijepili i kojima ništa posebno nije bilo osim nuspojava koje su i najavili da bi mogle biti i koje su prošle brže nego su došle?

naravno da nisi

bitno je biti senzacionalan i izdvojiti jedan iz mase slučajeva (za koji ovi isto govore da se može desiti pa zato i postoji pravilo da se nakon cijepljenja čeka pola sata da se vidi reakcija) i to staviti iz neznam kojeg razloga i koji dokazuje ne znam šta


gluposti

50Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus uto stu 30, 2021 6:37 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
meni se čini da ova tema služi vama dvoje, malo više mari nego leklerku, kao platforma za iznošenje svojih stavova i propagiranje kojekakvih teorija jer očito tu nema nikoga tko bi se sa vama raspravljao jer rasprava sa vama nema nikakvog smisla

ne samo sa vama, nego sa većinom vama sličnih koje ja osobno poznajem u privat životu

bilo kakav dokaz koji "podržava" službeni medicinski stav o ovome vama nije mjerodavan nego samo i isključivo vaše informiranje i vaši izvor informacija

forum (u nekim nazovi ozbiljnijim temama) služi kao nekakva platforma gdje ljudi iznose različita mišljenja a ova tema to sigurno nije nego prema van, gostima i ostalima ako netko ovo uopće čita, izgleda samo kao propaganda antivakserskih i njima sličnih stavova

jedno pitanje još samo....jel vi ove stvari pišete i ljepite i na drugim mjestima, a tu ne mislim na zatvorene ili manje zatvorene grupe vaših istomišljenika nego negdje gdje ima i onih koji drugačije misle i aktivno podržavaju i brane svoj stav i vama kontriraju,  ili samo ovdje to ljepite gdje nema zainteresiranih da vam kontriraju?

Santa ledena likes this post

51Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus uto stu 30, 2021 7:53 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Joks je napisao/la:
MariMar je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]
i šta točno ova objava, i ostale slične pokazuje i dokazuje?

jesi objavila reakcije nakon cijepljenja 99% drugih ljudi koji su se cijepili i kojima ništa posebno nije bilo osim nuspojava koje su i najavili da bi mogle biti i koje su prošle brže nego su došle?

naravno da nisi

bitno je biti senzacionalan i izdvojiti jedan iz mase slučajeva (za koji ovi isto govore da se može desiti pa zato i postoji pravilo da se nakon cijepljenja čeka pola sata da se vidi reakcija) i to staviti iz neznam kojeg razloga i koji dokazuje ne znam šta


gluposti

Zašto bi stavljala one kojima nije ništa? bit je u tome da ljudi umiru od cjepiva, a govore nam da nije tako. A mediji sve te slučajeve ignoriraju. pa halo.  Zašto je bitniji život oboljeloga od korone, i ničiji više? I onda radi ovakvog opasnog cjepiva, vlada nas prisilno želi cijepiti i ugroziti naše živote. Pa čovječe tebi to ništa nije jasno.

Joks je napisao/la:meni se čini da ova tema služi vama dvoje, malo više mari nego leklerku, kao platforma za iznošenje svojih stavova i propagiranje kojekakvih teorija jer očito tu nema nikoga tko bi se sa vama raspravljao jer rasprava sa vama nema nikakvog smisla

ne samo sa vama, nego sa većinom vama sličnih koje ja osobno poznajem u privat životu

bilo kakav dokaz koji "podržava" službeni medicinski stav o ovome vama nije mjerodavan nego samo i isključivo vaše informiranje i vaši izvor informacija

forum (u nekim nazovi ozbiljnijim temama) služi kao nekakva platforma gdje ljudi iznose različita mišljenja a ova tema to sigurno nije nego prema van, gostima i ostalima ako netko ovo uopće čita, izgleda samo kao propaganda antivakserskih i njima sličnih stavova

jedno pitanje još samo....jel vi ove stvari pišete i ljepite i na drugim mjestima, a tu ne mislim na zatvorene ili manje zatvorene grupe vaših istomišljenika nego negdje gdje ima i onih koji drugačije misle i aktivno podržavaju i brane svoj stav i vama kontriraju,  ili samo ovdje to ljepite gdje nema zainteresiranih da vam kontriraju?

Nemaš što stavit zato ni ne pišeš ništa. Jer nemaš ništa. Javljaš se kao padobranac. Da si nešto od ovoga uzeo u obzir ne bi pričao ovakve gluposti. Osim toga nemaš apsolutno ništa za reći na sve ovo, osim da je to tebi sve glupost.  silent

Nisam prijavljena na druge forume pa ne pišem ništa.

52Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus uto stu 30, 2021 9:22 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Tih nuspojava ima u puno većoj razini nego se priznaje i one se negiraju i cenzuriraju. Po tome što si ti Joks napisao cjepivo je uredu, zašto onda imamo nove sojeve virusa ako je cjepivo uredu. Zašto se cijepljeni opet zaraze iako su cijepljeni. Kao što znaš Izrael je prvi cijepio skoro sve pučanstvo pa je već trebao istrijebiti virus, ali i opet imaju nastavka pandemije, kao i Europske države koje su poslije Izraela cijepili osamdeset posto stanovništva. Unatoč svemu tome vi pandemičari  ignorirate moje navode i smatrate da ste u pravu jer vam tako govore stručnjaci. Ne samo to nego se nama predbacuje da smo krivi za smrti ljudi dok se u isto vrijeme ignorira sve ono što sam gore naveo. Znači ne samo da ne priznate navode koje sam gore naveo, nego još smatraš da ja pišem antivakserske gluposti. I sada bi htio da se još nađe pandemičara koji će ignorirati sve navode da mi kontriraju sa svojim glupostima. Kao da će kontriranje spriječiti pandemiju, ponavljam ispočetka se nisu provodile pandemijske mjere kako bi to trebalo provoditi, iz tog razloga imamo nove valove pandemije. Svi sa Kovid putovnicama su mogući širitelji novih sojeva virusa, ali i to se ignorira iako je dokazano da se cijepljeni opet zaraze. Opet ponavljam- samo izolacija i poštivanja pandemijskih mjera se može spriječiti širenje virusa, a ne da se na nedavnoj nogometnoj utakmici u Splitu okupe ovi sa kovid putovnicama bez maski bez poštivanja mjera i onda šire visus. Ili da u Hrvatsku dođe 10 milijuna turista  i onda gle čuda imamo nove sojeve virusa.

Opet ću ponoviti, kontriranje mom postu neće spriječiti virus, niti će beskonačne rasprave spriječiti virus.  Virus će biti spriječen samo ako se poštivaju mjere. Ali vam to tako stožer i stručnjaci neće reći, zato imate antivaksere. Sada ću vas zafrkavati namjerno. Da je ovo zaista pandemija poštivali bi svi mjere, ne bi bilo kršenja mjera, bez obzira dali ste cijepljeni ili ne, nit bi bilo rasprava.

MariMar likes this post

53Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 5:55 am

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
MariMar je napisao/la:
Nemaš što stavit zato ni ne pišeš ništa. Jer nemaš ništa. Javljaš se kao padobranac. Da si nešto od ovoga uzeo u obzir ne bi pričao ovakve gluposti. Osim toga nemaš apsolutno ništa za reći na sve ovo, osim da je to tebi sve glupost.  silent
nemam staviti ništa kontra ovih vaših "argumenata"? Laughing
nemam vremena ni volje raspravljati se sa ljudima vaših uvjerenja jer sam to odavno shvatio i u privat životu...jednostavno nema smisla a samo nepotrebno crpi energiju koju mogu puno pametnije potrošiti

napisao sam ranije da šta god da netko kaže šta podržava službeni medicinski stav, bilo koji članak, bilo koji link, tekst, statistike o posljedicama ove bolesti, o koristi cijepljenja ili neznam šta drugo tebi i tebi sličnima je to potplaćeno novinarstvo mainstream medija i lažno informiranje u službi sorosa, gejtsa i ne znam ni ja sam koga sve ne spominjete da stoji iza svega ovoga, da samo naivci, glupani i oni koji ne misle svojim glavama u to mogu vjerovati jer vi znate bolje od svih njih i sve znate tko iza čega stoji i zašto sve ovo radi... i tu svaka rasprava sa tebi i sličnima prestaje jer nema nikakvog smisla

al aj dobro...nek ti bude kako ti misliš zašto nitko ništa ne piše kontra Very Happy



Zadnja promjena: Joks; sri pro 01, 2021 6:01 am; ukupno mijenjano 1 put.

54Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 5:58 am

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
i čitući vas dvoje imam dojam da vi uopće nemate isti stav oko ovog svega pa ne kužim zašto se toliko lajkate i podržavate

al to sami sa sobom raspravite Very Happy

55Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 6:07 am

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
MariMar je napisao/la:
Nisam prijavljena na druge forume pa ne pišem ništa.
zašto?
negdje drugdje bi imala više publike koji bi čitali ovo šta objavljuješ a možda bi se našao i netko tko je voljan kontrirati i raspravljati pa bi ti bilo zanimljivije

ovako ovdje samo staviš te neke svoje postove koje skoro pa nitko ne vidi pa ne vidim previše smisla

nemoj misliti da ja tebe tjeram ili nešto, ne slučajno, samo mi nije jasno čemu pisanje o tako očito nama svima važnoj temi o kojoj svatko ima drugačije mišljenje na mjestu gdje nitko to ne čita i gdje se nemaš s kim o tome raspravljati jer oni koji misle drugačije, a ima ih ovdje podosta, nemaju volje o tome komentirati

kad ovakvi "padobranci" slični meni nekad dođu jedva to dočekate da se nešto malo više piše ili polemizira, šta je i potpuno normalno jer je očito da imaš volje i želje da o tome raspravljaš s nekim tko drugačije misli

56Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 6:41 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Joks je napisao/la:i čitući vas dvoje imam dojam da vi uopće nemate isti stav oko ovog svega pa ne kužim zašto se toliko lajkate i podržavate

al to sami sa sobom raspravite Very Happy

Da se ispočetka ozbiljnije pristupilo ovoj temi od strane stožera i stručnjaka ja bi se zapravo sramio nešto reći u ovoj temi.   Ali pošto to nije slučaj podržavam Mari Mar,  radže podržim nju nego dvolične odluke stožera i stručnjaka. Oni su odgovorni za stav koji imaju mnogi antivakseri, siguran sam da bi bilo mnogo manje antivaksera da se ovom pristupilo mnogo ozbiljnije, kakvim se želi predstaviti ova pandemija.

57Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 12:02 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Joks je napisao/la:
nemam staviti ništa kontra ovih vaših "argumenata"? Laughing
nemam vremena ni volje raspravljati se sa ljudima vaših uvjerenja jer sam to odavno shvatio i u privat životu...jednostavno nema smisla a samo nepotrebno crpi energiju koju mogu puno pametnije potrošiti

napisao sam ranije da šta god da netko kaže šta podržava službeni medicinski stav, bilo koji članak, bilo koji link, tekst, statistike o posljedicama ove bolesti, o koristi cijepljenja ili neznam šta drugo tebi i tebi sličnima je to potplaćeno novinarstvo mainstream medija i lažno informiranje u službi sorosa, gejtsa i ne znam ni ja sam koga sve ne spominjete da stoji iza svega ovoga, da samo naivci, glupani i oni koji ne misle svojim glavama u to mogu vjerovati jer vi znate bolje od svih njih i sve znate tko iza čega stoji i zašto sve ovo radi... i tu svaka rasprava sa tebi i sličnima prestaje jer nema nikakvog smisla

al aj dobro...nek ti bude kako ti misliš zašto nitko ništa ne piše kontra Very Happy

Zašto je ljudima kao tebi u to teško vjerovati? Dobro ajde da u nešto od toga ne vjeruješ, ali negirati ama baš sve, je čudno. Isto kao što ti ne možeš s ''ljudima kao mi'' isto tako mi ne možemo s ljudima kao što si ti, koji sve negiraju. Napisano je ovdje bezbroj puta zašto su naša razmišljanja i stavovi takvi. A evo i jako puno ljudi koje sam stavila ovdje, a to su visokoobrazovani, ljudi koji znaju više nego mi i koji su čak i radili u tim organizacijama, ne negiraju da to nije moguće. Čak tvrde da je to baš tako.
Ti se držiš onoga ahhh ''teorija zavjere'' i točka. Tebi nakon toga razmišljanje staje.
Kako se u početku tvrdilo jednoumlje da je šišmiš kriv za sve, i u to nisi smio dirati, to je bilo to. Priča završena. Dok se sada uzima u obzir da je moglo doći iz laboratorija i počelo se o tome istraživati.

Tebi je sve to glupo i smiješno uopće za pojmiti tako da se slažem da rasprava neće voditi nigdje jer su stavovi prerazličiti. Samo što ti pokušavaš nas omalovažavati da si ti ovdje 100 posto u  pravu i tu nema rasprave za tebe. Mi smo za tebe samo ''teoretičari zavjera'' ili po tebi niža vrsta?

Pa vidim da nitko ovdje ne piše osim nas, ne znam da li nas se bojite ili nešto drugo? ali prije bih rekla da ste nezainteresirani za ovo što se događa, pa nemate neka mišljenja osim onog identično stožeru.

Kjara je par puta napisala svoje mišljenje, za razliku od tebe, to je napravila na kulturan način. Ti se nisi izjašnjavao u ničemu posebno. Došao bi samo kada treba ismijavati i pljuvati po nama. Tj. po meni najviše.

Joks je napisao/la:i čitući vas dvoje imam dojam da vi uopće nemate isti stav oko ovog svega pa ne kužim zašto se toliko lajkate i podržavate

al to sami sa sobom raspravite Very Happy

Očito si krivo zaključio. Lajkamo se jer se slažemo. Jedino što se ne slažemo su možda ove mjere koje smo sada spomenuli. A i ne vidim što bi tu bilo čudno, nismo isti ljudi. Normalno je da su razmišljanja različita. Ali u biti slažemo se skoro oko svega.

Joks je napisao/la:
zašto?
negdje drugdje bi imala više publike koji bi čitali ovo šta objavljuješ a možda bi se našao i netko tko je voljan kontrirati i raspravljati pa bi ti bilo zanimljivije

ovako ovdje samo staviš te neke svoje postove koje skoro pa nitko ne vidi pa ne vidim previše smisla

nemoj misliti da ja tebe tjeram ili nešto, ne slučajno, samo mi nije jasno čemu pisanje o tako očito nama svima važnoj temi o kojoj svatko ima drugačije mišljenje na mjestu gdje nitko to ne čita i gdje se nemaš s kim o tome raspravljati jer oni koji misle drugačije, a ima ih ovdje podosta, nemaju volje o tome komentirati

kad ovakvi "padobranci" slični meni nekad dođu jedva to dočekate da se nešto malo više piše ili polemizira, šta je i potpuno normalno jer je očito da imaš volje i želje da o tome raspravljaš s nekim tko drugačije misli

Nisam forumaš. Pročitam tu i tamo rasprave ljudi na 24 sata i tim člancima, tamo i prokomentiram nešto. Ponekad odem pročitam i na forum hr. Ali tamo mi je nekako ''preprometno'' a i forum mi ne odgovara jer nije jednostavan kao ovaj, gdje lakše mogu ubaciti slike ili yt videe, tamo mi se ne da s time zezati.

Pišem jer me tema zanima. Ogorčena sam na sve što se događa oko nas i imam potrebu izraziti svoje nezadovoljstvo. I nije da čekam padobrance kao ti, koji dođu samo kako bi vrijeđali.

58Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 1:17 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
Preko mobitela sam i na poslu pa nemam vremena predugo i preopširno odgovarati na sve, a nema ni potrebe.
Samo me zanima gdje sam ja to bilo koga od vas direktno vrijeđao, pljuvao ili se ismijavao?
Postavljajući neka pitanja da mi date odgovore?
Komentirajući da su meni tu neke objave gluposti?
Pa isto i vi mislite i pišete o skoro svim objavama iz javnih medija da su gluposti u koje ne vjerujete, "pljujete" po njima, ismijavate i omalovažavate sve to neznam
Evo nađi u mojim postovima ovdje to za što smatraš da je bilo vrijeđanje i da sam došao ovdje i pisao to samo da vas vrijeđam i ja ću se ispričati jer stvarno nikoga nisam imao namjeru (a mislim da niti nisam) vrijeđati. To nije u mojoj naravi ni karakteru, a to i znaju svi ovdje osim valjda rebe.

Jedina koja tu vrijeđa nekoga si ti koja vrijeđaš mene i moje stavove sa pisanjem da imam "ograničeno" razmišljanje jer vjerujem u nešto u što ti ne vjeruješ.
Da sljepo vjerujem mainstream medijima, da ne razmišljam svojom glavom...znači valjda sam glup.
Informiran sam ja i više nego ti možda misliš. Informacijama sa jedne i druge "strane" i jednostavno mi je prihvatljivija službena verzija.
Tebi je obrnuto i ok.

I nije baš istina da se nisam izjašnjavao konkretno o baš ničemu. A čak i da nisam pisao u detalje svoj stav to je zato jer je očito kakav je moj stav o ovoj temi. Slušaš o tome u medijima već skoro dvije godine pa nema potrebe da ja to još i ovdje sve pišem i ponavljam.

59Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 3:52 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Kada se obraćaš meni i Leclerku posebno spomeneš mene s nekim podrugljivim komentarom. Možda sam u krivu, ali takav sam dojam dobila. A i ono od prije što smo pisali, došao si samo kako bi mi rekao da sam ja teoretičar zavjera. U smislu da se mene zbog toga ne treba doživljavati. A moji komentari su isto malo grublji, jer se na takav način i ti meni obraćaš, pa eto. Jućer kada si se javio, djelovao si potpuno ''nabrijano'' dok sada već smirenije komuniciraš. Ili onaj komentar kako se suzdržavaš da nam svašta ne kažeš... djeluje kao da želiš započeti ''rat' uvredama.

Znam da si ljut zbog svega što se događa, isto tako cijeli svijet je ljut zbog svega što se događa. Na kraju smo svi gubitnici. Kada bi koji puta napisao zašto je tvoj stav takav i što je presudilo da podržavaš sve što stožer kaže, onda bi imali o čemu pričati. Možda bi ti mene uvjerio u nešto što do sad nisam primjećivala.. ali eto, čim nisi aktivan, a vidim da niti ne želiš biti, onda nema smisla ovako doći, odmahnuti rukom i reči ''sve je to vaše glupost''.

60Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 6:08 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
Istina, moguće da je moj ton bio u par navrata "nabrijan" a i napisao sam u tim prilikama (ili neposredno prije ili poslije) zašto je takav.
Ako neki moj komentar upućen tebi doživljavaš kao podrugljiv to je vjerojatno zato jer je izazvan istim takvim tvojim podrugljivim komentarom u nekom postu na ovo stanje oko nas.
I istina je da se nekad u nekim meni osobno teškim emotivnim situacijama kad na to još pročitam tu vaša komentiranja suzdržavam da nešto grublje napišem al ipak nisam, niti neću jer se ne želim s nikim svađati ovdje niti bilo koga vrijeđati zato jer ima drugačije mišljenje.

Kad ti netko iz obitelji teško oboli, ili saznaš da ima neku tešku bolest (nebitno koju) il kad kao meni šta se desilo netko umre vjerujem da tad ljudi svakako reagiraju , nekada i nekontrolirano (što ja ipak nisam).
A meni je u zadnjih godinu dana što u užoj, što u široj obitelji umrlo četvero ljudi od ove bolesti a koji siguran sam da se nisu zarazili i imali teži oblik bi bili još i dan danas živi.
Najzadnje prije par dana dvoje ljudi, jedna osoba iz najužeg obiteljskog kruga, jedna iz malo šire obitelji, obje u 60-toj godini, šta sam tu i napisao.
Da ne pričam o još desecima slučajeva iz obitelji a i iz kruga mojih prijatelja i poznanika koji su dosta teško prošli kad su obolili al srećom sve je na kraju dobro prošlo.
Naravno da ima i puno slučajeva koji su bili pozitivini sa slabim ili nikakvim simptomima, ja to ne negiram niti sam ikad negirao.

Tako da meni nekad toliko podcjenjivanje i minoriziranje ove bolesti, svođenje na lakšu gripu i prehladu dok s druge strane neki ljudi, uključujući i mene, proživljavaju zbog te bolesti stvarne obiteljske tragedije stvarno digne živce. Vjerujem da je to shvatljivo. Bar bi trebalo biti.

A valjda sad možeš i razumjeti zašto imam stav kakav imam o ovoj bolesti i svemu vezano uz to?
Zato jer je to stav iz osobnog lošeg iskustva i osobnog uvjeravanja u ozbiljnost i stvarnost ove bolesti kad nekoga nažalost zadesi teži oblik.

Stožer i njihove odluke, a pogotovo provođenje tih nekih mjera je neka druga stvar sa kojom se većinom toga niti ja ne slažem.
Mene tu dok vas čitam gotovo pa nikad nije zasmetalo komentiranje i kritiziranje odluka stožera i načina provođenja njihovih mjera nego samo i isključivo podcjenjivački stav i sprdanje iz ove bolesti. I na to nekad imam potrebe reagirati.
Al više neću ni to. Mislim da sam dovoljno objasnio onome tko želi shvatiti zašto mislim kako mislim i zašto imam stav kakav imam.

I ne vjerujem baš da će bilo šta od ovog mojeg napisanog promjeniti tvoje mišljenje o ozbiljnosti ove bolesti.

ally and MariMar like this post

61Koronavirus - Page 3 Empty Re: Koronavirus sri pro 01, 2021 7:59 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Što se tiče same korone, nije da nisam promijenila mišljenje, shvaćam da je to ozbiljnija bolest od gripe. Pogotovo sada kada si nam ti prenio ovakve vijesti. A razlog zašto tako možda i posprdno govorim je zbog stožera i njihovih mjera. Možda se tebi ove mjere ne čine tako strašne kao što su u mojim očima. Za mene su ove mjere katastrofa ''smak svijeta i razuma'', ako me razumiješ. Pogotovo kada vidim da se tome ne nadzire kraj, nego se ide u još gore ekstreme.
Mislim da se koronu može kontrolirati na puno jednostavnije načine od ovih. Zato se tako izražavam što se korone tiče. Jer smatram da zatvaranje milijuna ljudi u svijetu čini veću štetu od ove bolesti. Da je Kuga u pitanju, koja hara sve pred sobom, ne bi se bunila protiv ovakvih rigoroznih mjera. Ali korona nije takva bolest, znam da nije ni bezazlena ali statistički nije vrijedno ovakvih mjera.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 3 / 44.]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 44  Next

Similar topics

-

» Koronavirus

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.