CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Koji ste zadnji film pogledali?

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Go down  Poruka [Stranica 13 / 15.]

241Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? pet ruj 30, 2022 4:10 pm

Scorpy



Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Gledao sam film  [You must be registered and logged in to see this link.]  Ne znam što im se dogodilo da su uspjeli napraviti jako dobar film? Nisu ga uništili kao što uništavaju ostale filmove i serije.

Drek od filma. Samo prvi Predator valja, ostalo je smeće.

Nego, pogledaj [You must be registered and logged in to see this link.] Zhanga Yimoua iz 2002. godine. Stiliziran je, nešto poput Kuće letećih bodeža, ali prizori borbe dobro su napravljeni.

242Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? uto lis 04, 2022 7:56 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Da ne ostane samo na tome, potraži i Prokletstvo krizantema, Crveni sirak / Crvenu raž, Podignite crvenu svjetiljku, Priču o Qiu Ju, Svatko je najvažniji... Uglavnom su posrijedi vizualno fantastične povijesne drame, uvijek odlično odglumljene. Ima i profinjene romantike, jasno. Taj redatelj doista zna svoj posao.

243Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? uto lis 04, 2022 10:01 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ne mogu ja gledati povijesne drame, nije to za mene. Ja volim ratne filmove, gledao sam film koji su snimili
Južnokorejci o ratu protiv Kine i današnje Sjeverne Koreje.  Gledao sam mnoge Vijetnamske filmove sa američkog pogleda, i ono što su snimili Vijetnamci. Japan je snimio dobre filmove o zombi apokalipsi sa sasvim drukčijim aspektom od onoga što snimaju Amerikanci. Pravo osvježenje za mene je u svim tim filmovima vidjeti kvalitetnu produkciju koja ne dolazi iz Amerike. Amerikanci su dobri što se tiče ratne tematike, ali dobro je pogledati kako to rade drugi. Kina je čak snimila dobre znanstvenofantastične filmove, kao i ratnu tematiku kada je Kina bila okupirana od Japana.  Jedino što je problem što se ja sada ne mogu sjetiti ovako koji su to filmovi, sve sam to gledao davno na yutubu sa lošim engleskim prijevodom. Ali loš prijevod meni ne smeta.

Što se tiče predatora meni je znanstvena fantastika dobra, pa makar bila ovakva kakvu su je prikazali u filmu Plijen. Ali ne mogu smisliti ove nove Zvjezdane staze, kako god se tebi ne sviđa ovaj novi predator, tako se meni ne sviđa što su iskasapili taj serijal unazad par godina do danas. Udarac

244Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? uto lis 04, 2022 11:34 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Kung-fu se razmjerno često javlja u tim filmovima, a drama ovdje znači dramatičnost radnje plus snažne emocije. Filmska drama razlikuje se od književne. Povijesno pak označava rekonstrukciju događaja koji su se davno zbili, ne nužno velikih i značajnih. Nisu to epovi.

245Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? čet lis 06, 2022 12:27 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Povijesna interpretacija prošlih događaja, to isto imam primjerice o vijetnamskom ratu. Very Happy

Ono što je meni sada palo na pamet, ti kažeš da ti se ne sviđa ovaj novi film o predatoru. Ali navodiš da ti je prvi predator sa Arnold Schwarzeneggerom bio dobar. Po meni nemam razlike između obadva filama, predator u obadva filma ima prednost, istodobno u obadva filma je predator poglupljen da bi ga čovjek pobijedio. Predator je doslovce došao na zemlju sa letjelicom daleko naprednijom sve ljudske tehnologije. Tom letjelicom mora upravljati isto tako napredan kompjuter. Takav kompjuter bi predator isto iskoristio da si olakša lov, kako je god iskoristio onu masku za disanje da ta maska ima uređaj za gledanje termalne topline od čovjkea tako bi imao uređaj sličan nosu od psa. Ljudi to jest specijalne postrojbe danas koriste pse za lov na opasne teroriste, jer pas može namirisati čovjeka i skloništa koje koristi čovjek. Tako bi predator imao kompjuter koji bi bio dizajnira da namiriše čovjeka. Ako ga ne bi mogao namirisati onda bi imao uređaj za detektiranje co2 plina koji čovjek ispušta dok diše. isto bi mogao namirisati i feromone koji čovjek ispušta.  Znači kada se Schwarzenegger sakrio u ono blato taj nos bi ga namirisao i Schwarzenegger ne bi imao šanse da se sakrije.  Danas ljudi pokušavaju razviti tehnologiju da koriste senzor koji bi bio dobar kao pseći nos, za specijalne postrojbe da ne moraju koristit pse. Zašto to ne bi imao predator, čije se društvo doslovce razvilo samo da bi lovilo ljude i ostale vrste po svemiru.  To što je Schwarzenegger okolo trčao sa puškom i kosio travu sa onim M134 Minigunom je najveća glupost koju su stavili u taj film samo da bi udovolji publici.  Da su vojnici bar imali termalne naočale pa da su navodili vatru po toplini koju je ispuštao predator onda ja tu scenu ne bi nazvao glupavošću.  Slična stvar se dogodila sa ovim novim predatorom, predator je doslovce poglupljen da bi ga pobijedio neandertalac. Neću ni opisivati što je sve pogrešno u tom novom predatoru, jer je to potpuno nepotrebno. Osim toga ako spomenem trenutnu politiku koja je snimila taj novi film ti bi bio nezadovoljan. Kao najobičnija jeftina zabava meni su ti filmovi dobri, ali ne toliko dobri da im platim kino kartu.

246Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? čet lis 06, 2022 7:03 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Kvaliteta filma uglavnom se ne procjenjuje po sadržaju iako joj dobar scenarij svakako pridonosi, kvaliteta filma procjenjuje se po režiji, glumi, filmskoj fotografiji, zvuku, produkciji... Gluposti u priči poput ideje da će Indijanka otprve shvatiti kako funkcionira laserski ciljnik na izvanzemaljskom oklopu primjerice mogu biti anulirane ostalim elementima ako ostatak ekipe zna što radi. No ovdje to nije slučaj, sve su sastavnice drugorazredne. Mogao bih dugo pisati o tome koliko je John McTiernan dobar i pametan redatelj. On zna zanat, bilo da od nečega malog i klaustrofobičnog, recimo podmornice u Lovu na Crveni oktobar ili nepregledne džungle, napravi prostor koji izgleda poput stadiona bilo da suvereno održava napetost i glatku radnju kao u filmovima Umri muški 1 i 3. No nema smisla, ti filmove shvaćaš kao dva sata zabave i ne razumiješ tehnike i metode.

247Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? čet lis 06, 2022 7:26 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Još kada ga ograniči današnja politika onda nema ni mogućnosti snimiti ništa bolje. Nego mora unatoč svojoj uspješnosti u snimanju filmova snimiti to što je snimio. Vjerojatno je razočaran što su ga toliko ograničili i sveli zapravo prisili da snimi ovo pa se nije ni trudio da snimi nešto bolje. Kako kažeš za mene da ja shvaćam tehnike snimanja filmova, tako ja mogu reći za tebe da ne želiš priznati da je današnjim režiserima politika svezala ruke. Inače bi mi i dalje imali jako dobre filmove, a ne ono što snima Marvel Cinematic Universe.

248Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? čet lis 06, 2022 7:34 pm

Joks


Joks
Administrator
https://cpnovi.forumcroatian.com
[You must be registered and logged in to see this link.]
bezveze film

249Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? čet lis 06, 2022 9:14 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:Još kada ga ograniči današnja politika onda nema ni mogućnosti snimiti ništa bolje. Nego mora unatoč svojoj uspješnosti u snimanju filmova snimiti to što je snimio. Vjerojatno je razočaran što su ga toliko ograničili i sveli zapravo prisili da snimi ovo pa se nije ni trudio da snimi nešto bolje.

Nije McTiernan radio na nastavcima, snimio je samo prvoga Predatora. Nije to htio ni u serijalu Umri muški pa su ga nagovorili da napravi treći dio nakon što je drugi režirao Renny Harlin. Obavio je solidan posao, ali nije to na McTiernanovoj razini. Priča uopće nije brza i glatka, nema iskričave duhovitosti, akcija se bazira na pirotehničkim efektima... No to je u cjelini vrhunski ciklus, usporediv sa Smrtonosnim oružjem Richarda Donnera. Sve je napravljeno prilično kvalitetno. Za razliku od Predatora, koji je prava zbrka.

LeClerc likes this post

250Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? sub lis 15, 2022 11:12 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Zvjezdani ratovi iz 1977-e. Mislim da je ovo jedini i zadnji puta da sam ga pogledala. Skoro sam umrla od dosade Very Happy A mislim si, moram pogledati taj kultni film... a ja se borila sama sa sobom da ne odustanem od gledanja... na kraju sam i odustala, otišla sam nešto na pola sata raditi i došla sam odgledati završetak.

LeClerc likes this post

251Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? ned stu 06, 2022 9:55 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Pokušao sam pogledati R.I.P.D. 2: Rise of the Damned Koja glupost od filma stavili su crnkinju da igra glavnog glumaca u kaubojskom filmu u 19 stoljeću na Američkom zapadu. Nema hebene šanse da bi ondašnju ljudi dopustili da žena pogotovo crnkinja okolo trči sa puškom u ruci. Ubili bi je na mjestu. Samo danas neki wok likovi smatraju da oni mogu mijenjati povijest. Ako im je toliko stalo do povijesti mogli su snimiti povijesni film o ondašnjim ljudima, ali oni namjerno izbjegavaju povijesne ličnosti iz onog doba pa maka to bili crnici. Da ne bi slučajno pokazali ropstvo kroz koje su proveli crnačko stanovništvo Amerike u 19 stoljeću.


[You must be registered and logged in to see this link.]

MariMar likes this post

252Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? uto stu 15, 2022 7:01 pm

Bellatrix


Bellatrix
Forumaš/ica
Opet ovaj jer svidjam. Jezik
[You must be registered and logged in to see this link.]

253Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? sub stu 19, 2022 12:10 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Gledao sam Francuski film originalni naslov na Francuskom je Balle perdue Engleski naslov je Lost Bullet. Film je dobar. [You must be registered and logged in to see this link.]

254Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? sub pro 10, 2022 10:53 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
[You must be registered and logged in to see this link.] i [You must be registered and logged in to see this link.].

Prvi je tarantinovska akcijska komedija, glavnu ulogu ima Brad Pitt. Petero plaćenih ubojica nađe se u istom brzom vlaku koji vozi na relaciji Tokio - Kjoto. Duhovit i zabavan filmić, na pozitivan način pomaknut.

Drugi je bajkovita ljubavna priča, glumi poslovično dobra Tilda Swinton. Ništa posebno, ali može se gledati.

255Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? ned pro 11, 2022 9:24 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
[You must be registered and logged in to see this link.]

A onoo... bezveze...

Volim temu, volim to kolonijalno doba u filmovima, volim filmove o ''vampirima'', ''ljudožderima''. Kvaliteta filma je dobra, prvi dio filma super, zanimljiv, ima potencijala.... kasnije su sve pokvarili, bezlogičan film koji me počeo nervirati... ili još jedan film kojega ja nisam shvatila? ne znam, ne da mi se opet gledati, nervira me Very Happy

256Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? sub pro 31, 2022 1:20 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Gledao sam film Monster Hunter, mačka u filmu se mi je tak smiješna Laughing Ali se pojavljuje tek pri kraju filma, mogli su je prije ubaciti. [You must be registered and logged in to see this link.]

257Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? čet sij 12, 2023 12:00 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Gledao sam film Automata, radi se o robotima koji postanu svjesni i počnu se razvijati neovisno od ljudi. Ovo mi je prvi film robotima koji nisu prikazani kao zli. Zanimljiv film, ali koga zanima samo akcija pucnjava i napete situacije ne treba gledati taj film.

258Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? pet sij 27, 2023 9:26 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Blonde (2022) i Elvis (2022)

Prvi mi je bolji iako na IMDBU Elvis stoji bolje. Elvis je užasno naporan film. Svaki puta uspiju pokvariti film modernim efektima. Film je ispao kao loš dokumetarac, nema nikakvu zanimljivu priču. A sav fokus je na njegovog menadžera kojega glumi Tom Hanks. Hanks mi nikada nije išao ovako na živce kao u ovom filmu.

259Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? pon vel 06, 2023 5:09 pm

Bellatrix


Bellatrix
Forumaš/ica
[You must be registered and logged in to see this link.]

Dobri su. palac

260Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? ned vel 19, 2023 11:32 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
3 filma danas odgledala

[You must be registered and logged in to see this link.]

A oke je, zanimljiv film. Ali nema neku poantu na kraju, kao da sam bezveze gledala cijeli film. Moja ocjena 5/10

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pola filma dosadno, kasnije okeee ali ništa posebno 4/10

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nekako mi je predugo trajao, ništa posebno. Mada bolji mi je od starijih Hellraiser filmova, njih baš nisam voljela. Jesu strašni ali nisu nešto dobri. 4/10

261Koji ste zadnji film pogledali? - Page 13 Empty Re: Koji ste zadnji film pogledali? sri oľu 01, 2023 3:45 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
[You must be registered and logged in to see this link.]

Oke film. Ali opet nisam baš zadovoljna završetkom filma. Ostalo je tu još puno nejasnoća. 5/10

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 13 / 15.]

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.