CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Koronavirus

Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 35 / 50.]

681Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus ned oľu 21, 2021 2:00 pm

Scorpy



Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Ne znam za građane, ne hodam po gradu. Odem doktorici, na pretrage i kontrole u bolnicu, u trgovinu... Kad se prošetam, sâm sam. Ono što vidim ne brine me - maske nose taksisti, pacijenti, osoblje, kupci... Ne grle se, održavaju distancu. Moglo bi to i bolje biti, ali nije katastrofalno, discipliniraniji su nego što misliš. To je dakako djelić slike, ne mogu cijeli Zagreb provjeriti. Very Happy

682Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus ned oľu 21, 2021 2:41 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Toliko dugo već tu pričamo i natežemo se oko ove teme da ja već znam kada si ti posto svoj post iako nisam ulogiran na forumu niti imam uključene obavijesti preko emaila.  Very Happy pivo

683Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus ned oľu 21, 2021 5:13 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Eto, možeš reći da su ti se na forumu razvile ekstrasenzorne sposobnosti. Very Happy

Nije problem u tome što mi razgovaramo i natežemo se, oko ove teme uvijek će biti suprotstavljenih mišljenja. Meni to ne smeta, dapače. Volim znati kako drugi dišu, i ovdje i drugdje. Na Fejsu imam i ljevičare i desničare, i crvene i crne. Nikad nikoga nisam odfrendao ili blokirao zato što smo se posvađali. Zašto bih, na forumima raspravljam već više od dvadeset godina, prirodno mi je da se ljudi razlikuju. Imam dovoljno iskustva da se ne opterećujem glupostima. No laži i podmetanja ne volim, i na takvo što burno reagiram. Opet, nisam zlopamtilo i sa svakim nastojim komunicirati. Internet za to služi. Da sam htio pljuvati, pisao bih na portalima. Zato se ne trebaš brinuti. Ti si samo povod da kažem štogod, nisi mi meta. Ne proganjam te. Katkad reagiram na tvoje objave, katkad ne. Nema pravila. Valjda ovisi o danu. Wink

Kjara and LeClerc like this post

684Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus ned oľu 21, 2021 7:26 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ovo možda i nije najbolje objašnjen ali što je tu je. neznam

To je neka moja intuicija ako je mogu tako nazvati. Ali je ne slušam uvijek, tek poslije shvatim da sam trebao poslušati što mi kaže. Uglavnom na tome djelom temeljim svoje nepovjerenje prema ovoj temi i svemu što se događa. A intuicija mi kaže da im ne vjerujem, jer se nešto gore od pandemije krije iza cijele stvari. Zato nisam nikada ni stao na stranu onih ljudi koji kažu da ne treba nositi maske, po meni je to trebalo odmah nositi jaču zaštiti i više paziti. Ali za takve mjere i država je trebala pomoći ljudima u slučaju da ostanu bez posla zbog pandemija, i da se odgode ovrhe, trebalo je više pažnje posvetiti onima koji su najviše oštećeni sa ovom cijelom stvari, ali to se nije dogodilo. Uz sve tu je još moje nepovjerenje prema medijima, koji su sve napravili da ga od mene ne zaslužuju, zato se bunim. Sve njih nije bilo briga za male ljude prije ni sada. Ujedno kada vidim medije kako su odjednom "zabrinuti " za mene je to alarm da vragovi smišljaju nešto zlokobnije.

685Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus ned oľu 21, 2021 8:20 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Bit će još materijala za raspravu, pravo sranje tek treba nastupiti. Ovisimo o zaradi koju treba donijeti turistička sezona. I ne samo to, svi govore o povećanju od 15, a možda i 20 posto. No turista neće biti ako ne uvedemo ono što Europska unija od nas zahtijeva, zdravstvene putovnice. Kao jeftinije i elegantnije rješenje spomenuti Herman Vukušić predlaže bar-kodove, koji bi se mogli skenirati mobitelima, ali naše propusnice ne bi onda bile standardizirane. Treba vremena i da se napravi infrastruktura; baza podataka, aplikacije, sve što bi uključivalo takav proces. Podsjećam da su klasične zdravstvene iskaznice zamišljene kao medij putem kojega bi se došlo do svih podataka o pacijentu, ali takvo što još nije napravljeno iako se o sustavu govori od početka devedesetih. Dijelovi doduše postoje, mogu se naći na portalu e-Građani, ali sve je rascjepkano, nije integrirano. Čak i da uvedemo starinsku "papirologiju", nejasno je tko smije putovati, jesu li to ljudi koji su primili jednu ili obje doze cjepiva.

Pod pritiskom ćemo pokleknuti, to nije upitno, ali besmisleno je da svojim ljudima ne osiguramo iste uvjete. Lako za strance, iza njih uglavnom stoje uređeni sustavi. Nijemac koji u Hrvatsku dođe s potvrdom da je cijepljen sigurno će biti cijepljen. Takvi nam turisti odgovaraju. No Hrvat koji želi u Njemačku pa preko veze sredi dozvolu predstavlja rizik i za nas i za Nijemce.

686Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus ned oľu 21, 2021 9:02 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Državna uprava ne zna biti efikasna niti imaju znanje da to postanu. Ovo će se izgleda otegnuti na više godine, do tada ćemo biti u debeloj inflaciji. Uz inflaciju dolaze i ovrhe i tko zna što još.

687Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus ned oľu 21, 2021 10:12 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Sve i da je sustav gotov, u njega nemamo što unijeti. Najave o cijepljenju pokazale su se debelo preoptimističnima. Cjepivo kasni, nema ga dovoljno, čak i oni koji se žarko žele cijepiti doći će na red za nekoliko mjeseci. A kad počinje sezona? Uvod je već za Uskrs, tada ljudi počinju putovati.

688Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus uto oľu 23, 2021 3:59 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Zanimljivo kako RTL sada prikazuje masovne grobnice u BiH. Iako građani kažu da je groblje proširivano, jer se odavno groblje trebalo proširiti. Isto je proširivano i groblje Markovo polje u Zagrebu, ali ne ove godine nego prošlih godina. Tko zna da je prošle godine proširivano to groblje, dali bi se i ono našlo na naslovima stranicama u medijima sa naslovom "pogledajte masovne grobnice u Zagrebu".

Obožavam kako novinari brže idu sa snimkama masovnih grobnica kada treba podići frku. Za primjer zašto im ne vjeujem! Na isti načini su radili kada je trebao opravdati rat u Iraku 1991 godine pa su podmetnuli ono petnaestogodišnju [You must be registered and logged in to see this link.] da svjedoči o ubojstvima djece koja su počinili Irački vojnici . Da bi se kasnije saznalo da je svjedočanstvo bilo lažno. A je svjedokinja zapravo kći od katarskog veleposlanika. Mediji su odavno poznati po toj zloj propagandi. Kako da ja sada znam što je istina, kada znam kao su mediji prije lagali, bez imalo stida morala i bilo kojih drugih normi.

689Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus sri oľu 24, 2021 10:04 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Danas su se "cijepili" Beroš, Plenković i Jandroković. Palenkvoić na "cijepljenju" izgleda kao da su ga osudili na smrt takav pogled ima Koronavirus - Page 35 1152922892 Sa takvim pogledom možda je zaista i dobio cjepivo. Uglavnom sada ćemo vidjeti dali je cjepivo sigurno Evil or Very Mad

690Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus sri oľu 24, 2021 12:01 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
A po ''nas'' male ljude dolazi policija samo ako bi govorili nešto krivo. Ma gade mi se ovi diktatori na vlasti koji sve to dozvoljavaju. Oni ih i plaćaju da ovo pišu.

[You must be registered and logged in to see this link.]


[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo ih opet! počela sam dobivati ''napadaje'' bijesa čim ih vidim. Oni i njihove prijetnje  Mad Više ne znaš da li smiješ danas izaći na ulicu bez njihovog odobrenja.

691Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus sri oľu 24, 2021 12:39 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Ne funkcionira više ovakva lažna demokracija. Koja se za tren pretvori u diktaturu. Onako kako kome paše.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

692Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus čet oľu 25, 2021 12:59 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Capak veli da broj oboljelih dramatično raste, Božinović najavljuje uvođenje novih mjera u travnju, a Marić govori o dolasku krize iako se zna da ni onu iz 2009. nismo uspjeli prebroditi. Nakon ove pandemije samo će nam ljubav u horoskopima ostati.

693Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus pet oľu 26, 2021 9:49 am

MariMar


MariMar
VIP Član
I onda ljudi slušaju kada nam pišu da je danas umrlo 20 ljudi od korone, sutra će 28, prekosutra 16. A kada bi pisali o svakoj osobi pojedinačno, tko su ti ljudi koji su umrli od korone. Onda bi to ovako izgledalo...

[You must be registered and logged in to see this link.]

694Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus pet oľu 26, 2021 10:43 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Bilo je već sličnih [You must be registered and logged in to see this link.] u Europi, smrt 12-godišnje belgijske djevojčice izazvala je veliku pozornost jer se tada vjerovalo da djeca ne mogu imati teške simptome. No to je bilo istraženo i potvrđeno, obavljena je obdukcija.

Ovo je bezvezarija koju su Capak i društvo iznijeli u javnost bez ikakve potvrde. Nalaz patologa uopće ne postoji, a bez toga se ništa objektivno ne može reći.

695Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus pet oľu 26, 2021 10:54 am

MariMar


MariMar
VIP Član
Zašto onda to rade? Kao da žele dramu i što više mrtvih od korone. Kako im onda vjerovati za sve drugo što rade. Ovakav nered u državi mi izgleda samo kao jedan veliki eksperiment kontrole za ubuduće. Pa da vide dokle mogu ići sa svojim lažima i zastrašivanjem.

696Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus pet oľu 26, 2021 11:25 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Ma ne, ništa takvo, čini mi se da je razlog prozaičan: Božinović, Capak i ekipa bitni su jedino dok traje pandemija. Kad ona nestane, potonut će u prosječnost i bezličnost, opet će biti nesposobni, nevažni anonimci kakvi su bili prije. No dok traje, njima je dana moć da upravljaju društvom. Zato vole konferencije za novinare i naslikavanje u medijima. Iskorištavaju svaki trenutak da se prikažu kao spasitelji.

697Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus pet oľu 26, 2021 11:48 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
To rade svi, ne samo u Hrvatskoj. Čak se nit ne trudim pratiti što se događa, ali onda takve rasprave dođu na drugim forumima. Znam da forum nije mjesto gdje bi trebalo vjerovati svakome, ali ljudi dolaze sa opravdanim pitanjima zašto to rade i zaključci su slični kao što je Mari Mar sada dala. Capak i ekipa nisu specifični samo za Hrvatsku.

698Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus pet oľu 26, 2021 12:45 pm

Kjara


Kjara
VIP Član
Evo kako bih ja od početka ove ludosti: uopće ne bih gledala brojku oboljelih i prema tome donosila mjere već bih gledala postotak koliko je kapaciteta po bolnicama zauzeto. Kad se vidi da je nekih 50 posto ležajeva zauzeto, staviti nekoliko zabrana... kako se povećava, tako i zabrane. Posebno za svaku županiju.  Uvjerena sam da bi se tada više ljudi i čuvalo.

699Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus pet oľu 26, 2021 5:31 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
LeClerc je napisao/la:To rade svi, ne samo u Hrvatskoj. Čak se nit ne trudim pratiti što se događa, ali onda takve rasprave dođu na drugim forumima. Znam da forum nije mjesto gdje bi trebalo vjerovati svakome, ali ljudi dolaze sa opravdanim pitanjima zašto to rade i zaključci su slični kao što je Mari Mar sada dala. Capak i ekipa nisu specifični samo za Hrvatsku.

Ljudi koji briju na Sluškinjinu priču javljaju se od početka pandemije. Nije to nikakva novost, a nije ni osobito originalno. Valjda je to jedina distopija za koju znaju. Njihovo postojanje ne znači da su u pravu. Postoje i oni koji vjeruju u ravnu Zemlju i ljude guštere. Štoviše, brojni su, mjere se u milijunima. Svima njima zajednički je stav da su originalni, jako pametni i da vide dalje od drugih. Što je dobar način za održavanje deluzije.

Znaš li što je Dunning-Krugerov efekt? Ljudi ispodprosječne inteligencije uvijek smatraju da su inteligentniji nego što to jesu u stvarnosti. Zajedničko im je da podcjenjuju inteligenciju ljudi koji im stoje nasuprot, iskreno su uvjereni u svoju kompetentnost i nesposobni su prepoznati ne samo vlastite propuste i pogreške nego i tuđu istinsku kompetentnost. Otud ta retorika o njima i tobožnjoj gomili zabludjelih.

700Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus sri oľu 31, 2021 7:06 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Lijepo si objasnio Dunning-Krugerov efekt.

Evo ja ću sada tebi objasniti zašto ljudi sa nižemo inteligencijom zafrkavaju ove sa višem inteligencijom. Zato što mogu! Zato što su inteligentni ljudi dopustili korumpiranim političarima da preuzmu svijet i da u nedogled iskorištavaju ljude sa nižom i višom inteligencijom. I sada kada je došla kriza, gle čuda niže inteligentni ljudi postavljaju glupa pitanja. To se moglo donekle riješiti da nema korumpiranih političara, ali ovaj svijet vodi pohlepa i ostale ljudske loše osobine.

Na kraju inteligentni ljudi moraju živjeti između dva nakovanja, to jest između političara i niže inteligentnih ljudi. Političari ih drže na uzici, dok im niže inteligentni ljudi postavljaju glupa pitanja. Kakva je to onda inteligencija??? Baš me zanima dali se ovo može nazvati LeClerc-ov efekt Very Happy

701Koronavirus - Page 35 Empty Re: Koronavirus čet tra 01, 2021 12:30 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Nova ravnateljica stožera ukinula je nošenje maske na otvorenom. Dobro je sada neću viđati tukce kako sami idu kroz šumu na sljemenu, nigdje nikoga a oni nose maske, jer se boje da će zaraziti drveće Very Happy Laughing Plus noseki i dalje vire van, ali bitno da nose masku. odvala



Zadnja promjena: LeClerc; čet tra 01, 2021 12:33 am; ukupno mijenjano 1 put.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 35 / 50.]

Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Similar topics

-

» Koronavirus

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.