CroportalNovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CroportalNovi

You are not connected. Please login or register

Koronavirus

Go to page : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down  Poruka [Stranica 38 / 50.]

741Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 12:02 pm

Scorpy



Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Jeste li vas dvoje uopće pročitali tekst? Donacije su samo jedan oblik crowdfundinga - tu je jedanaest usluga s pregledom koliko je čega kupljeno.

742Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 12:25 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Dobro ja sam se osvrnula samo na donacije Very Happy.

Evo potvrđeno je, imamo koronu. cheers Muž bio na testiranju. A šta reći, prehlada i gripa. Koronu onda imam svake godine Smile

743Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 12:47 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Ja sam se osvrnuo na riječ donacija, Imao sam dojam da crowdfundin znači donacija, ali to je zapravo oblik financiranja. Jedriš ga ja sam Engleski "naučio "igrajući videoigre, razumijem ga ali ima riječi koje krivo shvatim.  Very Happy

Sory idem se sada pokriti sa dekicom i pobjeći odvala  ps kako zapadnjaci vole neke riječi fino ukamuflirati sada više nije donacija nego je crowdfundin. Slično su napravili sa korupcijom kada su je nazvali lobiranjem. Evil or Very Mad

Osim toga nadam se da će platiti porez na taj "crowdfundin" palac

744Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 1:57 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Plaća se porez, nego što. Nismo mi Index i Matija Babić. popcorn

Sve radimo pošteno i transparentno, zato i jesmo u problemima. Nikad nismo bili članovi neke političke stranke, nikad ni kune nismo dobili od grada i države, a promičemo kulturu - organizirali smo više od tisuću koncerata, predavanja i predstavljanja knjiga, kod nas su izložbe na tjednoj bazi, a zakup galerije nitko ne plaća. Gostovali su kod nas svi etablirani džezeri i rokeri, a došao nam je i Jo Nesbø, svjetski poznat pisac koji je prodao četrdeset milijuna knjiga.

Bojim se da uopće nemaš predodžbu o tome tko smo i što radimo. To samo po sebi nije grijeh, ali barem se raspitaj prije nego što počneš laprdati. Smile

745Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 3:05 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Uopće nisam protiv kulturnog uzdizanja. Ja sobno nisam za takve događaje, ne vidim im svrhu, vidim samo bezvezno trošenje vremena i novca. To je moje osobno mišljenje nemoj se zato ljutiti. Zato sam komentirao na način na koji se prikupljaju sredstva. Da je po meni ljudi bi morali financirati školovanje djece na način da kada djeca izađu iz te škole da se znaju snaći u životu. U školi bi se učile vještine od kojih se odmah nakon škole može početi zarađivati. A ne da izađeš iz škole i onda si prepušten sam sebi i onome što balkanaci kažu snađi se druže tko te *ebe. Onda kultura ne bi ovisila od prošnje koju su nazvali crowdfundin da ne kažu da prose. Nego bi kultura imala dovoljno novca da prebrodi svaku krizu, zato što bi bilo dovoljno ljudi kojim bi stalo do kulture i u krizi. Ali to je moje mišljenje pri kojem ostajem, jer me ljuti ta cijela situacija kada znam da bi moglo biti bolje. Smile

746Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 3:42 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Hah, mi smo znali da će biti jako teško. Svima su puna usta kulture, ali u kulturu nitko ne želi ulagati. Čak i ljudi koji se žale da u Zagrebu nemaju kamo izaći ne shvaćaju što znači imati cjelodnevni program i koliko to košta. Nekima se ne sviđa što dovodimo primjerice Mišaka. Nekima pak ne paše poezija. A stvar je u tome da uvijek moramo nešto imati kako bismo se pokrili. Od praznoga kluba ne možemo živjeti, pogotovo stoga što smo smješteni u elitnome dijelu, u zgradi koja je spomenik kulture. Preživjeli smo dva potresa, krpamo se na sve strane, a "rješenje" da puštamo narodnjake i mjesečno pravimo 300-400 tisuća kuna prometa nije naše rješenje, to nam nikad nije bio plan. Htjeli smo imati koncerte, izložbe, kazališne predstave, literarne večeri i sajmove OPG-ova s kvalitetnom hranom, a to smo i napravili. Drugi je par rukava što na našim prostorima takvo što nije isplativo. No ovo je dugoročni plan, jer ne možeš promijeniti situaciju ako prije toga ne navikneš ljude na to da postoji nešto stoput bolje od narodnjaka. Ovakav klub ne postoji nigdje u Hrvatskoj, revolucionarni smo. Svi to kažu. Samo, pitanje je hoćemo li izdržati, ne samo financijski, dok naša ideja ne postane isplativa. Smile

MariMar likes this post

747Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 4:39 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Znači puno lijepih želja, ali od želja se ne živi. Tako isto se osjećaju djeca kada završe školu, samo poneki uspiju u životu ostvariti te želje. tužan

748Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 5:52 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Sada sam se sjetio. Organizirajte vi te zabave sa narodnjacima, kažeš da ima toliko zarade. Sa tim novcima možete financirati kulturu. Nitko vam neće moći reći da ste se okrenuli narodnjacima ako novce potrošite na kulturu, to jest da financirati vlastite projekte iz kulture. Iznajmite drugi prostor i tamo isključivo organizirate narodnjake. Kada se sve plati, ja mislim da bi trebalo ostati novaca za kulturu. To ti njima tamo predloži. A ne da ovisiti o milostinji ljudi koji vas tapšaju po leđima kada vam govore da imate dobre ideje. Ali kada vam fali novca onda ti ljudi ne žele pomoći. Neka ljudi koji vole narodnjake financiraju kulturu. To vam može biti naziv projekta.

749Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 6:58 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Da imamo love, to bi možda prošlo. Ali nemamo je, iscijeđeni smo do krajnjih granica. Jedva održavamo ovaj prostor, ne možemo unajmiti i urediti drugi. Vraćamo kredite, slabo sa zdravljem i živcima stojimo. Ja sam i karcinom uspio popušiti - zbog stresa, vele. Dobro, i cigarete su tomu pridonijele, nisam imao vremena zdravo živjeti. Very Happy

750Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 8:48 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Taj prostor puno košta posebno u centru grada, prodajte to i organizirajte narodnjake. Za godinu dvije imat ćete para. Ako se nastavi ovo sa koronom ionako će sve otići u klinac. A ako prodate i ne plaćate poreze za prostor koji nije financijski isplativ i te novce oročite do trenutka dok korona ne prođe imat ćete za uređenje drugog prostora. Ja pokušavam dati neki svoj prijedlog. Ali to je moja viđenje stvari, pošto ja nikada nisam bio u situaciji sa hrpom kredita i nedoumici i iščekivanju da ovo sa koronom prođe. Mene zabave na zanimaju, nisam izlazio prije korone niti sam ikada putovao negdje, tako da mi je ovo sa kronom potpuno svejedno što moram biti doma.

Edit- Osim ako nije prostor u najmu, onda niš od ovog što sam rekao. Udarac

751Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus pon tra 19, 2021 9:40 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
U najmu je, kamo sreće da smo mi vlasnici. Košta nas tri tisuće eura mjesečno. To je cijena u tom dijelu grada, a znam kafiće koji plaćaju i više.

LeClerc likes this post

752Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus uto tra 20, 2021 10:35 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Direktor CNN -a je u ovom videu je priznao da se namjerno manipulira javnosti da bi privukli što više gledatelje. Uopće ih nije briga za pandemiju sam za zaradu. Direktor CNN je razvezao jezik ne znajući da ga se snimaju pravi novinari kakvi ima jako malo danas.

Svaka čas tim novinarima koji su razotkrili ovu spodobu.

MariMar likes this post

753Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus uto tra 20, 2021 11:07 am

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Nisam odmah napisao, a važno je reći da kod prebolijevanja covida čovjek barem tri mjeseca treba piti aspirin od 100 miligrama kako bi spriječio eventualno stvaranje krvnih ugrušaka, to je preporuka liječnika, a najmanje šest mjeseci mora paziti na to da fizičke aktivnosti ne idu do maksimuma. Znači, profi-treninzi sportaša, veliki napori i slično povećavaju mogućnost komplikacija.

754Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus uto tra 20, 2021 11:39 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
A ako slučajno otegnem papke moram unaprijed pripremiti grob da me imaju gdje pokopati palac

755Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus uto tra 20, 2021 12:05 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Cijepi se. Makar Pfizerom ako se bojiš Astre. To će spriječiti mogućnost da završiš na respiratoru ako se stanje zakomplicira.

756Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus uto tra 20, 2021 12:23 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
.............

757Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus uto tra 20, 2021 5:56 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Scorpy je napisao/la:Nisam odmah napisao, a važno je reći da kod prebolijevanja covida čovjek barem tri mjeseca treba piti aspirin od 100 miligrama kako bi spriječio eventualno stvaranje krvnih ugrušaka, to je preporuka liječnika, a najmanje šest mjeseci mora paziti na to da fizičke aktivnosti ne idu do maksimuma. Znači, profi-treninzi sportaša, veliki napori i slično povećavaju mogućnost komplikacija.

Čitam sada malo o tome.

[You must be registered and logged in to see this link.]

''Većina krvnih ugrušaka povezanih s cjepivom AstraZenece pojavila se u venama u mozgu.''

E sada, moja susjeda je nakon korone odjednom obolila od karcinoma na mozgu. Sada ne znam da li je korona ''zaslužna'' za to. Možda je uzrokovala pojavljivanje karcinoma ili se možda radi o ugrušku na mozgu, nisam sigurna.

LeClerc likes this post

758Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus uto tra 20, 2021 6:36 pm

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Scorpy je napisao/la:Cijepi se. Makar Pfizerom ako se bojiš Astre. To će spriječiti mogućnost da završiš na respiratoru ako se stanje zakomplicira.


Ti si izgleda prevodio ono što sam ti rekao kada smo raspravljali o tvojem kulturnom klubu, kada sam rekao da je skoro nikada ne izlazim. Dvadeset godina nisam dobio gripu ni prehladu, jer uopće ne izlazim među ljude, da bi se zarazio sa time, da bi imao isti soj tog virusa prehlade i gripe u sebi kao ljudi koji su stalno u kontaktu sa drugim ljudima. Tko zna kako će moje tijelo reagirati sada ako se cijepim sa tim cjepivom? Ti to ne znaš, ne znaju ni doktori. Svi koji mi budu tvrdili drukčije nemaju pojma o čemu govore bar što se mene tiče. Što više njih uopće nije briga za mene, niti će mi platiti izlječenje, niti će mi vratiti moje zdravlje ako najebem zbog cjepiva. Ne namjeravam izlaziti među ljude do svoj smrti, tako da se neću zaraziti, niti ću ugrožavati već ionako "ugrožene" ljude.  Prije ću otegnuti papke od starosti ili neke druge bolesti nego od toga. Smile

759Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus čet tra 22, 2021 9:29 am

LeClerc


LeClerc
VIP Član
Opet je političar uhvaćen u kršenju mjera sigurnosti. Francuska političarka Joëlle Garriaud-Maylam navodno je kršila te mjere. Pošto nitko nije htio potvrditi kršenje da je ona žderala večeru u finom hotelu. Da je to prava  " pandemija " kako tvrde stručnjaci poput onog Đikića, političari bi bili prvi koji bi se sakrili u mišje rupe.  Ovako imamo zataškavanja. Osim toga sada su izvadili iz ormara onu Ambriović Ristov da kaže da se cijepila Astrom, ona kaže da nema sumnje u to cjepivo.  Koliko puta su političar uhvaćeni u laži sada bi im trebalo vjerovati.

760Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus čet tra 22, 2021 1:02 pm

MariMar


MariMar
VIP Član
Sada imam malo drugačije simptome osim prehlade. U početku je bila samo prehlada, šmrcanje. A sada osjećam kako mi je tijelo malo umorno. Kao da osjećam blagu bol po tijelu, ali baš blagu, više je iritantno nego što zbilja boli. Zanimljivo da tempeaturu uopće nemam. Nisam išla na testiranje pa ne znam da li ja isto imam koronu ili ne. Ali u samoizolaciji sam kako god bilo.

Djeci srećom nije ništa. Muž je imao ''gripu'', jedan dan odležao u temperaturi, sutra dan je sve oke, samo se prehlađeno osjeća.

761Koronavirus - Page 38 Empty Re: Koronavirus čet tra 22, 2021 2:22 pm

Scorpy


Scorpy
Forumaš/ica
https://trkeljanje.com/
Ako je tako, super. Dobro ste prošli. Svejedno, čuvajte se još desetak dana, zna se to pogoršati.

Ne bi se bilo loše konzultirati s liječnicima za acetilosalicilnu kiselinu (Andol, Aska, Aspirin...), koja se pije kao prevencija od srčanog i moždanog udara te za sprečavanje tromboembolije. Ako oni kažu da vam treba takva zaštita, nemojte to preskočiti. Znam ženu koja je uredno preboljela bolest, dva tjedna normalno živjela, a onda ju je zveknuo moždani.

MariMar likes this post

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 38 / 50.]

Go to page : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Similar topics

-

» Koronavirus

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.